Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата? - тема 20

  • 15 636
  • 284
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 2 661
Ще проуча сериозно нещата, защото аз дълго време като девойка бях на аулин, който е вреден. Нищо друго не ми помагаше. Но-шпа никога не ми е  действало при цикъл.

# 241
  • София
  • Мнения: 9 799
Аз съм писала назад в темата, че на мен в тийн годините майка ми ми вареше отвара от жълт кантарион. Имах много болезнен цикъл и само тази отвара ме спасяваше. Обаче на вкус е отврат и се пие три пъти на ден преди хранене във всички дни с цикъл.

# 242
  • Мнения: 5 374
Ще ги видя и аз тези хомеопатични хапчета. Моята девойка е основно на хомеопатични лекарства. Тя боледува изключително рядко всъщност и за 13 год е пила антибиотик два пъти само.

# 243
  • Мнения: 695
Tintina,  да, и при нас е само за обща култура и не я натискм да става музикант, но не е в това въпросът. А, че е обещала, че щом ще ходи и ще и плащаме уроци, тя ще свири 2-3х в седмицата по 30 мин. Та така.
И аз бях на аулин преди бременностите, беше много силна болката. Ама го пиех тайно от майка ми в тийн годините ми, която твърдеше, че обезболяващите са вредни, а болката от цикъла трябва да се изтърпи, щото нали сме жени Dizzy Face Те не, че са супер полезни обезболяващите, но нали и по-горе стана на въпрос - като при всички лекарства става въпрос за risk/benefits да е приемливо. Ще видим как ще е болката след някоя и друга година при щерката.

# 244
  • Мнения: 862
За втората книга да кажа, че има малко за секса и за това, че може да има хора с различна сексуална ориентация. Тези страници ги бях залепила да не ги чете, защото когато купих книгата не ми се стори зряла за да разбере правилно някои неща. После я отлепих.
Книгите на нас ни помогнаха защото има един период, в който срамът е толкова силен, че не осмисляш какво ти казва родител, а само се молиш тая лекция вече да приключи. Също има теми, които децата избягват, а са важни. Например с нарастването на гърдите започва срамът от тях, болката при спорт и носенето на разсулени блузи за да ги прикриват. Помня, че имаш размери, модели … нещо за сутиени в книгата и си пасна отлично когато купувахме първите тип потниче и мекички. Сега носи вече нормални сутиени и там е голяма мъка. Какви сутиени носят? Аз вземам едни от H&M които са винаги по два, меки, без метални банели, но имат отстрани една твърда част. Търсят се без дантели, без подплънки и да са максимално изчистени.

# 245
  • Мнения: 6 599
В началото започна с бюстиета, после мина на бюстиета с вградени чашки, после дойдоха нормалните сутиени - само памук, без банел, дантели и орнаменти. Расте бързо, затова не се хвърля на скъпи марки. Обаче за спорт ползва качествени спортни сутиени - плътни, стегнати и стабилни. Голямо търчане пада, много публика, тънки отборни тениски, така се чувства сигурна и спокойна и се концентрира в играта, вместо да мисли какво се тресе и люлее.

Последна редакция: пт, 24 май 2024, 18:57 от Mößbauer-Effekt

# 246
  • Мнения: 7 132
На Слоги и Скини се оказаха с удобните бюстиета и сутиени.

# 247
  • Мнения: 862
На Слоги и Скини се оказаха с удобните бюстиета и сутиени.
Въх! Някои цени са потресающи, но има и прилични намаления. Ще ги погледна. Да дам 40-50 евро за сутиен не ми е оправдано, но при намаления си струва.

# 248
  • Мнения: 7 132
Както и при другите неща, от доста време съществуват намаленията. След като си установиш размерите и твоите модели, нещата вече не са толкова страшни. Simple Smile
(След всички закупени бюстиета, които не бяха удобни, мина на това, което е удобно)

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 11:40 от рони

# 249
  • София
  • Мнения: 9 799
Моето кара на бюстиета без чашки. В самото начало когато гърдите й наедряха по-осезаемо казваше, че ги чувства много неприятно как се поклащат дори при ходене, а по време на физическо съвсем. Тогава купихме няколко спортни бюстиета. Сега обаче сякаш свикна с усещането, защото започна да си носи и обикновените, не спортни бюстиета и казва, че не усеща поклащане и дискомфорт.

# 250
  • Мнения: 9 018
https://nemski-centar.com/product/sutien-jeni-sloggi-12

https://nemski-centar.com/product/sutien-jeni-sloggi-10201738-0004?_gl=1*1bzm30i*_up*MQ..*_ga*MTA3OTQ3NjcyNi4xNzE2NTY3MDU0*_ga_LWT6E90TD9*MTcxNjU2NzA1My4xLjEuMTcxNjU2NzA3MC4wLjAuMA..

Напишете  Sloggi в търсачката, има много на добри цени. Аз днес ги видях случайно във физическите им магазини, имаше доста голям избор на добри цени.

# 251
  • Мнения: 862
Какъв размер носят вашите? Моята носи за сега чашка А, но малко прелива, а B е голяма. Подгръдната обиколка също е голяма и слага удължител.

# 252
  • Варна
  • Мнения: 392
Здравейте! Дъщеря ми на 11 години имаше веднъж цикъл и сега половин година по-късно все още няма втори. Най-вероятно ще я заведа на гениколог скоро. Струва ми се прекалено много време.
Мислите ли, че може да е от сироп Тонзилик или от сливици? Октомври, Ноември и Декември й давах 3 пъти по 20 дни с по 10 дни почивка. Това по предписание на уши-нос-гърло, тъй като страда от сливици, но пък след консултация с трима лекари решихме да не се вадят.

# 253
  • Мнения: 9 456
Не е от сироп. Между първия и втория цикъл на дъщеря ми имаше 7 месеца. В следващите 2 години идваше през 2-3 месеца и чак след втората година се регулира сам, т.е. беше почти на 15 г.

# 254
  • Мнения: 1 886
Последните 2-3 теми ви следя и все се каня да се включа.
Моята е на 10, миналата година септември и дойде веднъж, от тогава не е. Според моята АГ до към 12-13 е нормално да не е редовно.
Носи спортни бюстиета, най вече заради спорта в училище, че се преобличат

Общи условия

Активация на акаунт