Новия закон за семейството

  • 16 416
  • 141
  •   1
Отговори
# 30
ЗДРАВЕЙТЕ МАЙКА СЪМ НА БЛИЗНАЧЕТА МОМЧЕ И МОМИЧЕ ,КОИТО СА НА 5 ГОДИНИ ,РАБОТЯ ОТ 3 ГОДИНИ  ВЪВ ФУРНА БЕЗ ТРУДОВ ДОГОВОР И КОГАТО ДЕЦАТА МИ СА БОЛНИ ИДВАТ СЪС МЕН НА РАБОТА И НА ШЕФА ОКОТО МУ НЕ МИГВА .КАЖЕТЕ МИ КЪМ КОГО ДА СЕ ОБЪРНА .ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ .НЯМАМ ДУМИ ЗА НАШАТА  СКАПАНА ДАРЖАВА.
1.Inspekciata po truda s jalba,4e si bez tr.dogowor.
2.Kam NOI s jalba i kopie ot personalen registar,4e ne sa ti wnasiani osigurowkite ot rabotodatel.
3.S grajdansko delo /bezplatni sa taksite/,4e raboti6 a oficialno ne se wodi6 nito na honorar,nito grajdanski ili rudow dogowor.Podgotwi si dokazatelstwa - prisastwena knijka,spisak na po4iswane na pomestenieto..nesto kadeto prisastw6 i ti,ne pisan ot teb.I swideteli -kolejkite ti.Nikoi niama prawo da te uwolniawa.A i disc.uwolnenie ,ako wlze6 v sada 90% se osporwa v twoia polza.Moje6 da darji6 6efa si f 6ah dokato  se dogoworite li4no.Estestweno ako iska6 izobsto da raboti6 tam.Pretendirai za zagubeni otpuski i bolni4ni.

# 31
  • Мнения: 35
Нямам думи! Толкова много неща има за решаване, а те ще ми бистрят какво е семейство! За мен това са глупости! Ами мъж и жена, като живеят заедно и искат дете, или вече имат - ами да отидат и да се подпишат и това е! Това е най-малкият проблем! Ако държавата насърчава раждането на деца, ако трябва, и ще се жените, бе хора! Ама там е проблема! Имам близначки на 1г. 3м., получавам едно майчинство 180лв. (видях, че има и майки, които и това не взимат!!!), отгоре на това са с алергия към белтъка на кравето мляко (от юли 2006г. ЗОК отряза млеката на алергичните дечица и каза "Оправяйте се!", точно едва ли не "Да не сте раждали деца!"). И аз се чувствам измамена и ограбена! Откъдето и да го погледнеш, децата са си две, а държавата иска да ме убеди, че е едно раждане! Глупости! Млякото им, като струва 200лв. на дете, аз нали трябва да дам 400лв.! ЗАЩО В МАГАЗИНА НЕ МОГА ДА ГИ УБЕДЯ, ЧЕ Е ЕДНО РАЖДАНЕ! Наистина нямам думи! А после, като пораснат и работят, дали ще взимат  данъци за един човек - или тогава ще излезне, че не е едно раждане, нали? Интересно как законът ги третира, както си му е угодно!!! Ами това е - да не бяхме раждали (поне не в България)!!! И особено близнаци, тризнаци...

# 32
  • Мнения: 9
Здравей Zorry!За съжаление си права когато пораснат и станат ученици не във всяко училище позволяват децата да бъдат с един комплект учебници.Казват те са двама и трябва всеки да си има учебници,те са индивидуални личности.Даже в едно от училищата казаха че ако не им осигорим всичко необходимо щели да ги гонят от час,наложи се да се разправям с директорката,че нямам финансовата възможност за това.Когато събират пари за нещо в училище също не винаги са съгласни само единия да даде,пак казват че са двама.Когато ходят на екскурзия сащо няма никакви намаления,пак защато били индивидуални личности.

# 33
  • Мнения: 23
Здравейте и от мен!Аз съм майка на момчета близнаци които на 30 юли ще направят 3 годинки. hug За съжалиние това което го искаме едва ли ще стане но поне може да се надяваме.По стечение на обстоятелствата си ги гледам сама понеже съпруга ми работи а разходите както знаете са доста.Започнаха градина и поне там минават със една такса.И за сега мога да кажа че това е единственото хубаво нещо което е направила държавата за близнаците,но за жалост е само това.А за тортите досега съм взимала една голяма с по две патетаи две костенурки нинджа.За този не съм решила още каква ще е но ми харесаха предложенията ви.Благодаря и ще се радвам ако имате още такива.

# 34
  • Мнения: 2 084
Ние в детската градина плащаме 1 такса плюс половин такса - такъв бил реда за две деца в детска градина. Никой не ги брои за близнаци, а за две деца.

# 35
  • Мнения: 4 458
Здравей Zorry!За съжаление си права когато пораснат и станат ученици не във всяко училище позволяват децата да бъдат с един комплект учебници.Казват те са двама и трябва всеки да си има учебници,те са индивидуални личности.Даже в едно от училищата казаха че ако не им осигорим всичко необходимо щели да ги гонят от час,наложи се да се разправям с директорката,че нямам финансовата възможност за това.Когато събират пари за нещо в училище също не винаги са съгласни само единия да даде,пак казват че са двама.Когато ходят на екскурзия сащо няма никакви намаления,пак защато били индивидуални личности.

Ами, да, така е. Те СА две личности и не може да лишаваш единия а да даваш на другия! Дали ще са близнаци или просто братя/сестри все ще купуваш по две.
И аз не ползвам никакви намаления никъде. Даже моите деца са в различни класове та дори и да искам не мога да поискам само една такса.
Единствено имам намаления по магазините и то не всички а тези в които си ги изпрося и продавача е разбран.

# 36
  • Мнения: 23
k.dimitrova по закон децата минават с една такса нищо че са две личности.ние сме така и другите трябва да са така.просто трявба да поразпиташ.

# 37
  • Мнения: 1 895
k.dimitrova по закон децата минават с една такса нищо че са две личности.

Това за първи път го чувам. Според наредбата действаща в софийските детски градини първото дете плаща пълна такса, а второто половин такса. Може би в Пазарджик има някакви поощрения за близнаци или просто във вашата детска градина се ползвате с някакви привилегии.

# 38
  • Мнения: 7 803
в яслата в божурище също платих само 1 такса  Flutter за двете по половин такса

# 39
  • Мнения: 23
значи така ми обясниха в градината,че близнаци или две деца от едно семейство са на една такса и това е било по закон.Значи аз по принцип съм от Стамболийски ,но съм женена в Пазарджик и на двете места ми дадоха този отговор.Незнам защо не го практикуват навсякъде. newsm12

# 40
  • Мнения: 2 950
Племенника и племенницата ми ходят на градина и ясла съответно. За него плащат пълна такса, за нея - половин. Аз се чудя ние как ще сме - Йоана ще е на пълна такса, първия близнак на половин, а третия - безплатно ли? Май нещо такова беше? newsm78

# 41
  • Мнения: 3 336
Племенника и племенницата ми ходят на градина и ясла съответно. За него плащат пълна такса, за нея - половин. Аз се чудя ние как ще сме - Йоана ще е на пълна такса, първия близнак на половин, а третия - безплатно ли? Май нещо такова беше? newsm78

Точно така Wink Имам приятелка с  първо дете и после близнаци и точно така плаща. Общо такса и половина за тримата. Peace Говоря за София, явно е, че в различните градове е различно Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 2 950
Ейййй, то голяма далавера с яслата! Joy Поне от там ще спестим! Joy

# 43
  • Мнения: 7 803
ама не се сещам как ще са и трите едновременно на ясла  Thinking

# 44
  • Мнения: 1 895
В нашата градина третите деца в семейството посещават детското заведение безплатно. Първото плаща пълна такса, второто половинка. Имаме в групата още едни близначета, които са 3 и 4 детенце на майка си, но не ми е хрумвало да попитам какви такси й начисляват и въобще има ли такива.

Общи условия

Активация на акаунт