Новия закон за семейството

  • 16 427
  • 141
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 336
ама не се сещам как ще са и трите едновременно на ясла  Thinking

Джъпче, ако децата посещават детско заведение в същата община като по-големите си братя или сестри се ползва намаление. В ОДЗ-тата това е напълно възможно и реално. На моята приятелка голямото дете посещава групата за големи, а малките са в яслената в едно и също ОДЗ. Не знам обаче ако голямото дете е в училище вече дали продължава майката да ползва отстъпката за останалите newsm78

# 46
  • Мнения: 2 950
ама не се сещам как ще са и трите едновременно на ясла  Thinking

Джъпче, ако децата посещават детско заведение в същата община като по-големите си братя или сестри се ползва намаление. В ОДЗ-тата това е напълно възможно и реално. На моята приятелка голямото дете посещава групата за големи, а малките са в яслената в едно и също ОДЗ. Не знам обаче ако голямото дете е в училище вече дали продължава майката да ползва отстъпката за останалите newsm78

Точно така. Те като тръгнат на ясла, Йоана ще е на градина, но в същото ОДЗ.

# 47
  • Мнения: 7 803
Ейййй, то голяма далавера с яслата! Joy Поне от там ще спестим! Joy
за това питах  Embarassed пак звучи добре, щом има намаления все пак  Hug

# 48
  • Мнения: 2 084
Има ли юрист, който да може да цитира закона, по който близнаците плащат такса в детските градини,  или това се решава по различен начин във всяка община?

# 49
  • Мнения: 3 336
Има ли юрист, който да може да цитира закона, по който близнаците плащат такса в детските градини,  или това се решава по различен начин във всяка община?

Специално за близнаците няма нищо написано като отстъпки, доколкото знам, навсякъде се говори за следващо дете от същото семейство, защото може и да са породени и т.н.

По-скоро тази информация следва да се търси в наредба на конкретната община, според мен. За протокола - не съм юрист...

Ето какво намерих в търсачката - http://www.pleven.bg/index.php?option=com_content&task=view& … =89&Itemid=44

# 50
  • Мнения: 7 640
Чух сутринта по БТВ Масларката да казва, че близнаците щели да получават допълнително подпомагане.
Знаете ли за какво става въпрос?

# 51
  • Мнения: 286
Мисля че има статия в 24-часа по същия въпрос ми казаха но още не съм я чела,дано това което каза Масларова в новините да стане скоро че не разбрах нещо за срока.

# 52
  • Мнения: 983
Някой разбра ли за какво точно става въпрос?

# 53
  • Мнения: 286
Интервюто всеки тълкува каквото е чул,но в статията пише,не знам до колко точно пресъздава интервюто,че обмислят в министерството да дават на майките с близнаци втора заплата до 220лв само за първите 9 месеца,и еднократната помощ да бъде 600лв за второ дете,а щели да помислят и върху идеята платеното майчинство да бъде 3г.за да могат майките да наемат например гледачка от бюрото по труда и така държавата да и плаща минималната работна заплата.Вместо да го взимаш третата година ще можеш да даваш майчинството на някои да ти гледа детето,а те по този начин ще си намалят безработицата ли не мога да разбера.Общо взето само предизборни проекти. #2gunfire Thinking

# 54
  • Мнения: 1 895
Инициативата е на СНБМ. Госпожа министърката дава надежди предложенията на движението да бъдат заложени в бюджета за следващата година. Идеята е майките на близнаци да получават през първите 9 месеца допълнително майчинство, така че след изтичане на този период майчинствата да останат две по 220лв., което ще им даде възможност да се възползват от програмата за бавачки. Другото предложение е еднократната помощ за близнаци да е 600лв., независимо кои подред деца са близнаците за майката. 

# 55
  • Мнения: 7 803
стискам палци да се бреборите  Praynig

# 56
  • Мнения: 1 165
Здравейте. Къде черно на бяло е има тази информация, момичета? Търсих къде ли не, но нищо не открих. Това което сте написали звучи добре. Та значи това е само предложение на Министерството на труда и социалната политика ли към бюджета за 2008год.? Моля за по-конкретна информация. Междудругото аз работя в сферата на медиите и много искам да повдигна въпроса. Моля ми за помощ, за да направим един хубав и стегнат репортаж по Канал 1. Благодаря ви и очаквам вашите мнения, насоки и предложения.

# 57
  • Мнения: 4 458
Момичета, аз съм с близнаци и плащах пълна такса за първото и половин за второто. Ако имаш друго дете в същата градина третото по ред не плаща такса. Една мама имаше 3 дечица в същата градина и тя плащаше такса и половина.

Аз имах даже преференции понеже децата са без баща, т.е. аз се водя самотен родител. Ако добре си спомням, първото дете плащаще 50% от таксата а второто само 25%

# 58
  • Мнения: 7 640
Гледайте след малко БТВ новините за близнаците!

# 59
  • Мнения: 7 803
какво каzаха ?

Общи условия

Активация на акаунт