Новия закон за семейството

  • 16 428
  • 141
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 174
До колкото разбрах(накрая го хванах),от януари за близнаците ще има двойно майчинство,ако стане ще е повече от чудесно! Praynig

# 61
  • Мнения: 1 165
Казаха че ако бъде прието предложението, от 01.2008година, ще получаваме майчинство първите 9 месеца 90% от заплатата, плюс 50% от тези 90%, тоест майчинство и половина /дано правилно се изразявам/. А след 9-ия месец, майчинството да е 2 минимални работни заплати или 360лв. Ако вдигнат минималната на 220лв, значи ние ще получаваме 440лв.  newsm78

Някой знае ли еднократната соц. помощ за раждане от общината, която е 200лв, за нас 400лв. ли е?

# 62
  • Мнения: 1 174
400 лева е Mr. Green,дано да увеличат и нея!

# 63
  • Мнения: 286
И аз взех 400 за децата еднократна помощ,но сега чувам че щяла да става за първо дете 200 за второ 600лв,дано е вярно. Money

# 64
  • Мнения: 7 640
всичко това е много хубаво, особено, ако се случи.
Но за след майчинството- нищо, а? Sad

# 65
  • Мнения: 4 458
Какви хубави неща чета  Grinning

Дано всичко това стане реалност и поне с малко се помогне на многодетните семейства.

То на времето си беше чиста гавра за 2 деца да получаваш толкова колкото за едно   #Cussing out Crossing Arms За мене с близнаци беше 130лв, а за майка с едно дете беше 115лв. #2gunfire

# 66
  • Мнения: 125
Момичета,след 9-те месеца,какво се предвижда.Аз заради тези пари започвам на втората година работа/заплата и половин майчинство/,а ако има промяна-мога ли отново да остана в къщи?

# 67
  • Мнения: 3 336
Казаха че ако бъде прието предложението, от 01.2008година, ще получаваме майчинство първите 9 месеца 90% от заплатата, плюс 50% от тези 90%, тоест майчинство и половина /дано правилно се изразявам/. А след 9-ия месец, майчинството да е 2 минимални работни заплати или 360лв. Ако вдигнат минималната на 220лв, значи ние ще получаваме 440лв.  newsm78

Някой знае ли еднократната соц. помощ за раждане от общината, която е 200лв, за нас 400лв. ли е?



Това подчертаното с червено не е сигурно, защото никъде в законите сумата за майчинството след 9-те месеца не е обвързана с минималната работна заплата. Тази година отново се взима в размер като МРЗ, защото ние /СНБМ/ го извоювахме. Искаха да е 170 лв. Тази сума се гласува със закона за бюджета и е колкото депутатите решат.

Тази година отново ще настояваме пред социалната комисия майчинството да е равно на МРЗ през следващата година. Така че стискайте палци да успеем и в това.

Варя, можеш да се останеш отново вкъщи, стига работодателя ти да не ти направи проблем. По закон няма проблем.

# 68
  • Мнения: 1 744
А вярно ли е , че ще направят платеното майчинство 3 г., но само за майките родили след 01,2008, за да си решат проблемите с детските градини?

# 69
  • Мнения: 3 336
А вярно ли е , че ще направят платеното майчинство 3 г., но само за майките родили след 01,2008, за да си решат проблемите с детските градини?

За това нищо не знам Blush Но ако гласуват за приемане на двойно майчинство след 9-те месеца, това означава, че можем да ползваме или две детегледачки от бюрото по труда или двойна заплата да й се дава на едната. Другото ,което трябва да говорим е, ако е двойно майчинството, то и втората сума ако има как да се дава пак като обезщетение за гледане на дете до 2 г., а  не като нещо друго, за да може евентално бабата да вземе второто майчинство и двете с майката да могат да си гледат близнаците. Ако дадат второто като друг вид помощ няма да можем да използваме бабите срещу заплащане. Освен ако не са регистрирани в бюрото по труда.

# 70
  • Мнения: 685
Какви хубави неща чета  Grinning

Дано всичко това стане реалност и поне с малко се помогне на многодетните семейства.

Нямам деца все още, но подкрепям всяка инициатива с две ръце!!!

Крайно време е да се помисли за българските майки!

# 71
  • Мнения: 1 165
Това подчертаното с червено не е сигурно, защото никъде в законите сумата за майчинството след 9-те месеца не е обвързана с минималната работна заплата. Тази година отново се взима в размер като МРЗ, защото ние /СНБМ/ го извоювахме. Искаха да е 170 лв. Тази сума се гласува със закона за бюджета и е колкото депутатите решат.

Тази година отново ще настояваме пред социалната комисия майчинството да е равно на МРЗ през следващата година. Така че стискайте палци да успеем и в това.


Мишленце, благодаря ти за всичко, което правиш за близнашките майки! Не знаех, че не е обвързано с минималната работна заплата.  newsm78 Дано се промени нещо в добра посока догодина. Ако мога нещо да направя, ще те потърся на ЛС за съдействие. Поздрави.

# 72
  • Мнения: 3 336
Това подчертаното с червено не е сигурно, защото никъде в законите сумата за майчинството след 9-те месеца не е обвързана с минималната работна заплата. Тази година отново се взима в размер като МРЗ, защото ние /СНБМ/ го извоювахме. Искаха да е 170 лв. Тази сума се гласува със закона за бюджета и е колкото депутатите решат.

Тази година отново ще настояваме пред социалната комисия майчинството да е равно на МРЗ през следващата година. Така че стискайте палци да успеем и в това.


Мишленце, благодаря ти за всичко, което правиш за близнашките майки! Не знаех, че не е обвързано с минималната работна заплата.  newsm78 Дано се промени нещо в добра посока догодина. Ако мога нещо да направя, ще те потърся на ЛС за съдействие. Поздрави.

Няма защо да ми благодариш, нали и за себе си го правя Wink Не че ще хвана промените, защото майчинството ми приключва на 7 януари догодина, но ме хваща бяс от пропуските в законодателството и всички други недомислици #Cussing out

Вчера на спирката видях една майка с близначки и се заговорихме, видяла ме по БТВ и каза, че я доядяло, че не дали отворена линия, за да звънне да ме подкрепи Mr. Green

На близнашката среща на Златните момичетата са направили подписка в подкрепа на нашите искания, може би бихме могли да се организираме и да дадем и своите подписи, за да ги дадем на депутатите.

# 73
  • Мнения: 1 895
Пуснах тема за среща - ето още един повод да се съберем повече на едно място Peace

# 74
  • Мнения: 3 336
Пуснах тема за среща - ето още един повод да се съберем повече на едно място Peace

Тъкмо се разписах и там Joy

Общи условия

Активация на акаунт