Къс цикъл, хламидия, вторичен стерилитет

  • 12 622
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 143
Само за болките мога да добавя - за мен това е нещо нормално, дори се изненадвам в редките случаи, когато не ме боли.

# 16
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Честит св.Валентин  и Трифон зарезан момичета. Малко ми вдъхнахте надежда.Цяла сутрин се опитвам да се свържа с д-р Стаменов ,но нещо не става.Някой има ли му мобилния и може ли на него да го търся?Майка ми има ранна менопауза на 47 години, дано да не съм го наследила. Приятно изкарване на празника. ...и многоооо любов на всички:) Simple Smile Simple Smile

# 17
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 994
Силви, бъди по-упорита  Peace Напоследък и аз трудно се свързвам - постоянно дава заето телефона на клиниката  Shocked

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Силви, не бих казала, че 47 е ранна. Майка е имала на 35 - 36 г. Бабите ми /и двете/ на около 40.

# 19
  • Мнения: 7 716
47 години е сравнително средна възраст за начало на менопауза, но към долната граница. Но 35 години е изключение, както и 55 години, както моята майка и баба ми.
Но ето Лекси успя, независимо от тези предпоставни при нея, както и при роднините и. Така че надежда има.

# 20
  • Мнения: 561
Относно късия цикъл : на мен цикълът ми от 19 годишна е бил винаги точно но 26 дни. Сега от няколко месеца е на 28-29 дни  Rolling Eyes всички други показатели уж нормални. Сега ще пускам пак хормони и ще видим. Болки май винаги съм имала около ову-то, но сега имам и преди менструация. Та ако цикълът си ти е такъв отдавна едва ли  проблема е в ранната менопауза.

# 21
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Най-после си записах час за д-р Стаменов - чак през март.Момичета освен хламидиите и другите проблеми аз съм с кръвна група О -отрицателен резус фактор. Мъжът ми не е правил изследване, но сигурно е с +.При раждането на първото ни дете не са ми били инжекция, а детската лекарка каза ,че бебето е с по-силна жълтеница ,но това ми било от кръвната група.Изчетох разни неща по въпроса , но не можах да разбера ако се установи наличие на антитела при втора бременност, със съвременните методи на медицината може ли да се роди здраво бебе? Днес ми е 23 ден от цикъла.Вече имам ПМС.Явно и този месец нямаме късмет.

# 22
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Момичета ,отдавна не съм писала, но то е защото нищо ново не се е случило. Чакам си часа при д-р Стаменов на 31.03.2007 г. и после ще пиша какво е станало.Някой знае ли дали при д-р Стаменов мога да се изследвам за наличието на хламидия чрез вагинален секрет,че чрез кръвния тест винаги показва положително, колкото и антибиотици да изпия?

# 23
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Днес беше първия ми  преглед при д-р Стаменов. Иска да направим цветна снимка, защото имало някаква сянка на едната тръба и се усъмни дали не е запушена. Много ме е страх от тази снимка, но явно няма как.Каза, че трябва да направим и посткоитален тест, но забравих за кога точно каза, и  какво преставлява.Някой може ли да ми каже как се прави и заедно ли трябва да сме със съпруга ми???

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
Силви, при посткоиталния тест няколко часа /не помня точно колко, но не бяха мало/ след полов контакт от жената се взема влаг. секрет, за да се види дали има още и какво е състоянието на сперматозоидите. От него се съди за това, как влаг. секрет се отразява на сперматозоидите в него. Възможно е той да е неблагоприятна за тях /напр., ако е с твърде високо рН/ и бързо да ги унищожава, като по този начин усоетява срещата им с яйцеклетката. Ако случаят е такъв, решение е вътрематочна инсеминация. Не е необходимо съпругът ти да присъства на прегледа /посткоит. тест/. резултатите стават известни веднага - цитонамазката се гледа под микроскоп.
Относно снимката - мен изобщо не ме боля /бях сложила предварително тилкотил/, можеш да вземеш и др. обезболяващо /аулин, аналгин/.
Успех  bouquet

# 25
  • Мнения: 7 716
5-6 часа след контакт при фоликул над 18 мм.

# 26
Здравей Силви

Бих те посъветвал да не отлагаш изследването за хламидии, както на себе си, така и на съпруга си. Има доста информация за последствията от тях във форума, която може да ти е от полза. Аз също в момента лекувам хламидия, която съм прихванал по въздушно-капков път. Правиха ми какви ли не изследвания - обикновена и стерилна урина, пълна кръвна картина, рентген на синусите, вратните прешлени, както и на белите дробове; ехограф, скенер на главата, аудиометрия на ушите, сектер от гърлото, тест на имунната система, както и ходих на невролог, психиатър, очен, който няколко часа ме разпъва и подлага на какви ли не машини последна дума на техниката и още няколко лекаря, които направиха кавото им беше по силите. Повечето от посетените от мен доктори бяха доценти, а тези които не бяха наистина си разбираха от работата, но за съжаление не откриха нищо необичайно. Една доцентка невроложка в Исул след прегледа ми каза да си направя изследване за хламидия и аз реших, че ще е най-добре да направя и консултация със светилото по заразни и паразитни болести не само в България Професор Петрунов. Преди години той се справи с алергията ми към домашен прах и гъби растящи на влага и сега отново се наложи да се обърна за помощ към него. След теста се оказа че съм в референтните граници за хламидия, които са 0,9 - 1,1, а аз имах 1. Тъй като по време на изследванията взимах антибиотик за 5 дни това им е повлияло и ги е понижило на 1. Но отново се стигна до антибиотик. След 2 седмици ще ми правят отново кръвно изследване за да видят какво е нивото в момента. Хората си разбират от работата, така че ако си решила да разбереш дали случайно не са хламидии можеш да намериш Професор Петрунов в "Центъра по заразни и паразитни болести" (НЦЗПБ), който се намира срещу градинката на Заимов, на бул. Мадрид.

Дано това, което искаш скоро да е в ръцете ти Simple Smile

# 27
  • Мнения: 138
Знам, че Хламидията може да причини сериозни проблеми дори и неврологични и много искам да попитам
г-н Младенов защо е правил толкова много изследвания какво го е накарало да ги направи
какви са били оплакванията му.?
Г-н Младенов,
 наистина се интересувам и ако е удобно споделете.
  bouquet

# 28
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Г-н Младенов, а би ли ми дал някакъв телефон на който мога да си запиша час за проф.Петрунов, тъй като не съм от София. Може да ми пишеш и на лични.

# 29
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Притеснява ме факта, че д-р Стаменов иска да направя цветна снимка, но не ми каза, че преди това трябва да направим микробиология и хламидии. Четох във форума,че ако има някакви инфекции, по време на снимката те могат да бъдат пренесени по-нагоре към тръбите.Попитах го за хламидиите ,но той смята,че тези моите не се били предавали  по полов път и не било необходимо да се изследвам отново.

Общи условия

Активация на акаунт