АЛФА - тема 2

  • 28 896
  • 692
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 17 368
Ааа, моля, ако пускате промо от войо, моля пишете, че е спойлер и крийте!!! Много ми беше тъпо като прочетох миналата седмица за Жана.

# 496
  • Мнения: 186
Малката дева беше прав, като каза че Ръсин е най-некадърният следовател на света.

# 497
  • Мнения: 3 051
Алкохола му замъгли съзнанието на Макс и вече не знае какво прави. Съвсем аматьорски сам и с един пистолет тръгна да разчиства мафията. Не знам дали ще го спасят или Крис ще се погрижи и за него. Очаквах Филип да мисли като мен, че Крис няма как да оживее, но пък той тепърва тръгна в гората да се учи да стреля. Полицията е жалка и служи само да брои статистиката на жертвите. Рая не я коментирам, но Мина вече трябваше да каже нещо повече на Филип въпреки, че и недоизказаното му даде зелена светлина да действа.

# 498
  • София
  • Мнения: 17 368
Филип не тръгна да се учи да стреля, а като баща си да отпразнува приключения случай с ходене на лов. Ама малко избърза с празнуването.

# 499
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Кукера си беше кукера, Крис го задраска на графита, защото приключи с него. Точно както Дяволо каза миналата седмица, Кукерът беше колкото да се появи,  да умре и дотам.
Когато го дадоха в края на по-миналия епизод кукерът не изглеждаше като убития...кукер.
После, в превюто на сериала в самото начало дават отново две кукерски маски, това го загледах още от първи епизод, с двете сърца и родител, който води малко дете за ръка....все си мислех, че всичко има връзка, ако наистина въпросния кукер е бил...едно голямо нищо, един пълнеж, ще е поредно разочарование . За мен.

# 500
  • Мнения: 3 777
за мен също.

# 501
  • Мнения: 4 609
Няма вече кукер. Това беше. Значи си оставате разочаровани.

# 502
  • Мнения: 9 161
Малко ми е нереално топ ченге да тръгне на саморазправа и да става убиец. Не че не е възможно, но доста психопатско. Изобщо големи заявки даде Ръсин, а накрая се оказа глупав второстепенен герой. Липсва ми динамика на действието. Все пак става въпрос за човешки животи. Мина след като говори с Филип и я посрещна Крис, очакванията ми бяха веднага да се обади на Филип и да му каже. Не можели да се срещат, че е опасно, в днешният свят на технологии могат да се свържат по хиляди начини. И Филип с такава ужасна информация и подозрения,какво..отиде да тренира стрелба ли.Да не пропусне Крис. Ръсин ще оживее, но дали ще има реална полза от него за хващането на Крис.

# 503
  • Мнения: 3 777
в статията пишеше, че сценарият за филма е отлежавал дълго време. да се надяваме за втори сезон, в който ще бъдат по прецизни в сюжетните линии и персонажите. не е нужно да се бърза.

# 504
  • Другата България
  • Мнения: 37 740
Честно казано, с оглед на последните епизоди по-добре да няма втори сезон.
Ударно начало, накрая се омазаха. Ако и кукер няма, и Ръсин гушне букета, съвсем.
Двама човека - с малката Дева трима знаят кой е Алфа, той изпозаколи още толкова, докато те се мотаят и се страхуват да го предадат на полицията, в която самите те “работят“.

# 505
  • Мнения: 9 628
Филип реално действа - предаде на Малката Дева информацията за Алфа, знаейки че щом той хване Крис, ще го убие, каквото и самият той иска, но няма да си цапа ръцете. Затова и отиде на лов като баща си след добре свършена работа. Но Ръсин обърка нещата. Макс спаси живота на Крис, защото ако не бе отишъл там, Малката Дева щеше да го убие. Би било почти невъзможно да се измъкне жив.

Последна редакция: нд, 05 май 2024, 22:58 от maichetoooo

# 506
  • España
  • Мнения: 1 307
Честно казано, с оглед на последните епизоди по-добре да няма втори сезон.
Ударно начало, накрая се омазаха. Ако и кукер няма, и Ръсин гушне букета, съвсем.
Двама човека - с малката Дева трима знаят кой е Алфа, той изпозаколи още толкова, докато те се мотаят и се страхуват да го предадат на полицията, в която самите те “работят“.
Напълно споделям това мнение !
Малката Дева кой го е стилизирал така : все едно гледам младия Деян Донков в някакъв безумен 60-тарски период а ла ранните Бийтълс .

А Рая милата е простоооооо…… тя дори и да се спъне в килима и да види какво се крие отдолу , най-много да повика Крис :”Ела да видиш Алфа какво ни е оставил”!

# 507
  • София
  • Мнения: 3 084
Седя и гледам загасения телевизор и се чудя тоя епизод същият екип ли го е правил? То от миналия нещата поеха към скалъпване на някакъв финал, набързо и ако може с повечко трупове. А имаше толкова добри епизоди - освен обещаващото начало, после 2-3 много силни, държаха "на тръни", вдигнаха летвата и сега се чувствам предадена Sad Не знам какво смятат да правят цял последен епизод. Ръсин, дали ще умре или ще оживее, става без значение - ще решат, че халюцинира и Крис пак ще се измъкне. Ако оцелее ще е психическа развалина, че и уби невинни (то колкво да са невинни едни мафиоти, ама ги уби, все пак).
Образът на Крис го "пресолиха" вече. Докато беше изключтелно умния психар, беше завладяващ. Обаче сега го изкарах свръх човек - то ножици му забиваха, сам се ши, простреляха го, не гъкна, бъркаха му в раната - той гледа нахално, абе Брус Уилис може само да се учи от него как се "умира трудно".
Отделно, вече има толква свидетели, странични наблюдатели, знаещи за него, обрисува половин София с тия графити, запона сам да си разказва историята под път и над път, само Рая още не е "захапала" защо спи като пън всяка нощ.
Филип преждевременно празнува, да. Предовери се на Девата. Мина я загубиха съвсем в действието. Лео като най-големия неудачник го изкараха. А, пардон, след Ръсин, първото място е запазено за него. Тези "Жани", дето изникваха пред погледа на Ръсин, бяха малко кръпка. Поне "просветление" да беше получил с нейна помощ - посмъртно, реших че ще събере 2 и 2 някак, в пиянско умопомрачение, ама той...тръгнал да гони мафиоти на тяхна територия, сам. Много ми хареса "малката Дева" тук, как му го каза - право в целта беше. Друг образ нямаше шанс да се прояви с нещо.
Утрото било по-мъдро, обича да казва един потребител. Ще го послушам, ще преспа и ще премисля, че засега останах с минорно усещане за недобре свършена работа по този епизод.

# 508
  • Мнения: 6 276
Изгледах го,но нещо не ми хареса епизода.Вярно ли психопатите не изпитват болка или Крис е луд за връзване?Как може най-култовата реплика на Филип от трейлъра да е от някакъв лов?И как може кукера от шапката да е епизодичен герой?Не знам дали са планували втори сезон,едва ли и ще има,но как в един епизод ще оправят цялата каша.

# 509
  • Някъде в Матрицата
  • Мнения: 1 271
Изгледах го,но нещо не ми хареса епизода.Вярно ли психопатите не изпитват болка или Крис е луд за връзване?Как може най-култовата реплика на Филип от трейлъра да е от някакъв лов?И как може кукера от шапката да е епизодичен герой?Не знам дали са планували втори сезон,едва ли и ще има,но как в един епизод ще оправят цялата каша.

Баш това исках да напиша и аз. Толкова разчитах, че това "пипнах те" на Филип е за Алфа, а той се упражнява с невинни животинки. 😤
За да оправят кашата, трябва епизода да е по дълъг.

Общи условия

Активация на акаунт