Нервни бебета и кърмене?

  • 1 592
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 427
Всичко си позволявам, и то по много!Алкохола ми беше бира само, и кафе пия рядко.Абсолютно не се отразява на дъщеря ми!

# 16
  • Мнения: 453
Не пия кафе по принцип и не пуша, а и откакто забременях- никакъв алкохол. Много се притеснявах и гледах само полезни неща да ям. Две зими се лишавах от любимата ми туршия, за да не му причиня колики. Сега си мисля, че е било прекалено... Вече хапвам от всичко.

# 17
  • Мнения: 3 500
Не съм си позволявала нищо от изброеното.Мисля, че от кофеинът след това са превъзбудени и трудно заспиват.Мноооого рядко съм хапвала шоколад, но аз по принцип не съм любител на сладкото.

# 18
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Само шоколад и то по-малко.

# 19
  • Мнения: 811
Не съм яла ниЩо от изброеното докато кърмех.

# 20
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
Не съм спирала шоколада. Бебка е изключително спокойно бебе.

# 21
  • Мнения: 8 242
НИЩО от изброеното първите 5-6 месеца.. Вече си хапвам по малко шоколад, другите по принцип не ги употребявам  Mr. Green

# 22
  • Мнения: 4 392
кафе- ежедневно, но слабо
шоколад- по малко
Детето ми по принцип си е нервно. Не съм забелязала някаква зависимост.

Не знам какво ще покаже тази анкета. Позволява ми да маркирам само една опция. Thinking

# 23
  • Мнения: 2 614
В началото (до 6-7 месец) не съм пила кола и шоколад не съм хапвала, кафе започнах по много мляко с кафе от 6-ия някъде.
така го пия и досега с много мляко.
Не съм забелязала да има промяна при детето.

# 24
  • Мнения: 3 478
Ами от шоколад се въздържах доста време, но кола и кафе си пийвах редовно, само дето и двете без кофеин. Иначе гласувах с от всичко по малко, не съм се лишавала. Промяна в малката не съм усетила.

# 25
  • Мнения: 2 807
Нищо от изброените (плюс още някои  Wink) докато кърмя.

Изключително спокойни бебчета  Heart Eyes

С Дани и Ива съм пробвала няколко пъти:
   -  кафе - > действаше им, спяха по-малко през деня.
   - пикантни храни -> колики, особено ако са на възраст под 5 месеца.

Според мен хранителният режим на майката се отразява на бебетата, особено през първите 6 месеца от живота им.

Това е... от моя скромен опит  Wink

# 26
  • Мнения: 1 425
Много от нещата си позволявам вече. Кърмя вече 5 месеца. В началото бях спряла всичко изброено, но след като минаха коликите започнах да си позволявам това , онова. Кафе пия, но безкофеиново. Хапвам шоколад, но рядко, кола също си пийвам. От лютите чушки се бях отказала за малко, но сега пак си хапвам.

# 27
  • Мнения: 535
Ами аз не съм от хората, които обичат да се ограничават... а шоколада, кафето и по малко биричка(сега вече и по повече, защото не кърмя толкова често Blush) са едни от любимите ми неща, просто не обичам да слагам забрани по такъв начин. Влади винаги си е бил спокоен и смятам,че спокойствието му зависи не толкова от това, което майката яде, а от това колко е уверена в себе си и в действията си и е спокойна с детето майката. На бебе под 5 месеца, колкото и да не хапваме и да не ядем нищо, ако му се крещи или ако обстановката е напрегната, естествено и то ще е напрегнато.

Поздрави и дано сте спокойни и двамата Heart Eyes Hug

# 28
  • Мнения: X
е, аз тоя път съм от недисциплинираните кърмачки-с баткото се ограничавах  и пазех от храните които могат да предизвикат алергия,колики или просто да го превъзбудят...но като поотрасна видях,че май не е в  храната ми проблема и затова сега съм на принципа-каквото и когато ми се яде....Естествено,че не прекалявам.под алкохол разбирам бира или чаша вино,кафета пия по две на ден/поне/шоколад ям колкото има,напоследък пък редовно ме гони глад за люто и горчица...но факт е,че бебо ми е много по-спокоен от батко си.

# 29
  • Мнения: 3 760
Първите 6 месеца - нищо, след това - от всичко по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт