Втора седмица с температура

  • 335
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! Имам някои притеснение, които в момента лекувам с нурофен и антибиотик.
През 27, 28 март бях с температура и кашлица.
На 29 март (петък) ходих при личната лекарка, ковто ми предписа сироп за кашлица и нурофен, който да пия инцидентно. Температурата обаче ми продължи до 31 март, което ме накара да се притесня и отидох до пирогов на допълнителен преглед, но там без да ме прегледат ми казаха, че нищо ми няма и най-веровтно е някакъв обикновен вирус, който съм пипнал. На 1ви април ( понеделник )пак ходих при личната с оплаквания, че температурата продължава и че имам леки болки в гърдите. От там ме изпрати на кръвни изследвания и рентген на бял дроб, с което ми установиха едностранна пневмония. Личната ми изписа антибиотик, мултивитамини и други хранителни добавки, които все още продължавам да пия, както и болничен до 10 април включително. На 2ри или на 3ти април си бях запазил час за пулмолог, който потвърди диагнозата и ми предписа допълнително рупафин 10мг. До 09ти април бях добре, но на 10ти април точно в края на болничния пак вдигнах температура. На 11ти, когато бях вече официално на работа, отидох до същия пулмолог сутринта, преди работа. Там си направих нови кръвни изследвания и рентген, които показаха подобрението от последните изследвания и доказваха възстановяването ми от пневмонията. Думите на доктора бяха, че "съм изтеглил късата клечка" и съм закачил някакъв вирус и ми предписа нав антибиотик за 5 дни. Вече сме 13ти април, като на 11ти бях качил до 38.8 температура. На 12 почти през целия ден бях на 37, а вечерта към 02:00, 03:00ч. се беше качила на 38. Днеска ( на 13.04 ) през деня ми стоеше между 36 и 37.6 градуса температура. До момента пия нурофен и парацетамол, които  сменям през около 4 часа.
Отделни болки в гърдите нямам, нито повръщане или гадене. Единствено ме болят част от крайниците, както и главата. Гърло не ме боли, апандесит не ме боли, при вдишване и издишване също не ме боли. Това е втора седмица с температура, ковто ме подлудява и етера седмица на отпадналост и непрестанно лежене в леглото. Забравих да добавя, че почти всеки ден усещам втрисане, като не винаги е с температура.
Моля ви за някакъв съвет, на 27 години съм.

# 1
  • Мнения: 8
Здравей! Явно тази температура щом не спада има някаква инфекция. Пусни си изследвания за урина. Да не би там да има някаква инфекция като цистит или нещо подобно и тя да дава резултат.

# 2
  • Мнения: 3 122
Тестът за ковид положителен ли е или отрицателен?

# 3
  • Мнения: 2
Здравей! Явно тази температура щом не спада има някаква инфекция. Пусни си изследвания за урина. Да не би там да има някаква инфекция като цистит или нещо подобно и тя да дава резултат.


Ще си пусна изследвания, благодаря !


Тестът за ковид положителен ли е или отрицателен?


Вчера си правих тест и беше отрицателен.

# 4
  • Мнения: 5 280
Колко време пихте аб при пневмонията? ЦРП колко е при повтирните изследвания?
Пневмониите се лекуват по-продължително време, но пък е доста притеснително вдигането на Т точно след спиране на аб. За мен не е нов вирус, а недоизлекувана пневмония.
В нас последно пипнахме ужасен вирус, детето беше с пневмония. Мъжът ми смени два антибиотика. Моят го пих около 13 дена, той може би 11. Детето пи 14 дена антибиотик с пневмонията. После три седмици беше вкъщи, за да се възстанови организмът. Аз на 30 години след пневмония бях болничен един месец по същата причина.

Общи условия

Активация на акаунт