Боледуване на децата ни-тема 78

  • 17 044
  • 786
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 1 326
Да, показват минала инфекция, но според него за да се каже, че организма се е изчистил трябва да не излизат изобщо антитела. Т.е. тя в момента един вид си е заспала тая микоплазма, но не е изчистена и в някакъв момент ще се активира отново, ако не се лекува. Не знам дали е така, вече съм тотално объркана, обаче ми писна от тая мания с неизписването на антибиотици, честно. Вие тук често пишете как на децата ви за щяло и нещяло изписват антибиотици, а при моето е обратното - и да е зле, с хиляда зора и се изписва антибиотик и я оставят да се измъчва на максимум. И да не помисли някой, че имам някаква мания да и давам антибиотици, тя пие максимум 2 пъти в годината и то при крайна необходимост и никога не бих дала ей така за всеки случай, но при тримесечна кашлица и само един пит за 5 дни антибиотик, просто не може това да продължава повече...
Тони, моля ти се, нищо няма да му стане от кортикостероиден спрей, пръскай смело.

# 766
  • Мнения: 2 235
Мъжа ми вика, че вкарвам цялото ни семейство във филми, и решението просто е да я махнем тази проклета сливица. Това по повод куп назначените изследвания от докторката. И аЗ не съм сигурна, че искам да влизаме в тия светове на алергии, витамини т.н.

# 767
  • Varna
  • Мнения: 503
Appelgarden, в аптеката казаха че АЦц сироп нямало. Били го спрели заради някаква съставка в него. Прахчето било същото, просто да го разтворя във малко вода. Аз и не търсих другаде реално.

# 768
  • Мнения: 530
Няма логика да не излизат никакви антитела при изкарана инфекция. Когато си боледувал от варицела също излизат антитела дори да са минали 20год.
Най-новите препоръки са вече да не се изписват за щяло и нещяло антибиотици. Има нови проучвания, че 5 дни са достатъчни в повечето случаи. Все повече започват да не действат и медицината не може да смогне да открива нови. Стотици хиляди хора си отиват защото антибиотиците не им действат.

# 769
  • Мнения: 2 235
Не знам, факт е че моето дете пи Панцеф по антибиограма за 7 дена, веднъж на 24 часа. И след 48 часа се върнаха симптомите. Двама лекари след това ми казаха, че е трябвало да се пие 10 дена и то на 2 х 12 часа. Груба грешка на доктора. Сега детето ми отново е зле, все едно не е пил антибиотик.

# 770
  • Мнения: 1 326
Рейна, права си, но въпроса е, че тя има симптоми. За 5г. много, много рядко е пила антибиотици и не съм нито от майките, които бягат като дявол от тамян от тях, нито от тези, които си искат за всяка настинка. Просто не е нормално това, което се случва. Иначе си ме питала за акари - изследвана, има и кожни и кръвни тестове правени. Кръвните бяха отрицателни, кожните във Варна бяха положителни, в София отрицателни, така че иди разбери кое е вярно, кое не...

# 771
  • Мнения: 530
За акарите се вдишва през носа/устата ни казаха теста. На нас ни предстои най-вероятно есента за голямото. Ако е алергична то тялото постоянно е в стрес.
Тони възможно е, аз по принцип никога не съм давала АБ веднъж на ден, а съм давала страшно много. Панацеф винаги два пъти дневно.

# 772
  • Мнения: 193
Нали антителата показват минала инфекция? Ако не сте тествали за акари съветвам да го направити, но не чрез кръвни.

Рейна, защо тестването за акари да не е с кръвен тест? Не е точно или?
При нас кръвния тест за алергии показа към акари,за това ще ми е полезно да знам.
Днес ще ходим на лекар с резултатите.

# 773
  • Мнения: 2 235
Моето дете кашля, има сополи, абе става по-зле. Бяха на педиатър днес, тя казала, че знае че не искаме капки ама просто няма как. Инфекцията е активна и това е 😭😭😭 Сега се чудя какво да правим, изписала Макситрол. Отделно пуснали с мъжа ми само половината изследвания, защпто за другите категорично са отказали да са от капилярна кръв. Ще ме извинява докторката, ама витамини няма да пускаме. Достатъчно то измъчихме това дете цял месец, че сега и венозна да му взимат.

# 774
  • Мнения: 1 326
Тони, витамините са с венозна, ама то не е мъчение повече от другото, даже според мен от пръст повече боли. Тя дъщеря ми си реве откъдето и да и вземат, така че все едно..

# 775
  • Мнения: 2 235
Тони, витамините са с венозна, ама то не е мъчение повече от другото, даже според мен от пръст повече боли. Тя дъщеря ми си реве откъдето и да и вземат, така че все едно..

Аз съм на работа../ те с мъжа ми ходиха и това е положението. Просто не знам на него ли да се ядосвам, на кого..

Как ви се струват?

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 11:38 от toni1189

# 776
  • Мнения: 107
Здравейте, детето е с подути сливици и хъркаш нос, не иска да яде, УНГ е изписал капки
Дексанметикол за носа, каза за сега само това. Иначе детето е весело, тича, играе си, само не ще да яде. Аз се чудя само капки дали ще оправим нещата?
Какво ще кажете за изследванията, дали трябва нещо допълнително?

# 777
  • Мнения: 1 326
Вероятно нещо за обезболяване, Орофар например.
Тони, тези изследвания според мен са ок.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 14:20 от Applegarden

# 778
  • Varna
  • Мнения: 503
Дудата и червена на нашата. Пикае през 5 минути. Явно я дразни. Урината беше чиста. Калиев перманганат? Дайте акъл. Купих един детски интимен шампоан, ама.

# 779
  • Мнения: 107
А правя промивка със смрадлика или лайка концентрат,през деня по няколко пъти, и мажа с бетазон трио, на тънък слой сутрин и вечер и за ден два е по-добре.

Общи условия

Активация на акаунт