На 8 месеца без нито един зъб

  • 3 635
  • 77
  •   1
Отговори
# 15
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 На нашата кака първото зъбче излезе на 11м и една седмица  Laughing

# 16
  • Мнения: 277
И ние ставаме на 8 месеца след няколко дни, а зъбчета още няма. Както при вас от 3 месец се почна безсъние, кривотия...лигавене и гризане на вси4ко.
На малкия гриза4 всеки ден му гледам венците, но нямаааааааа. Кога ли ще пропусна да погледна и ще ме изненада зъб4е:)

# 17
  • Мнения: 3 478
Аз за стимулация за бърз растеж на зъбки не съм чувала, но това положение си е съвсем нормално. И на нас първият ни зъб излезе в 8-я месец. Сега на 10 сме само с 2. Казвала съм го преди тук многократно, на моя позната малката изкара първо зъбче на 13 месеца Peace

# 18
  • Мнения: 379
... Но това, което описваш съм го преживяла 1:1, а то миличкото се оказа хиперактивно Sad
Какво ще рече "хиперактивно"?  newsm78
Питам, защото моят син е толкова жив, че повечето ми роднини не смеят да го вземат на ръце - само рита, върти се, удря с ръчички. Аз знам само едно лечение за това - спорт, ама като е на 8 месеца, какъв спорт?!? Лошото е и че всичко адски бързо му омръзва и в паяка стои не повече от 15тина минути и повечето време блъска по играчките. Аз на тренажор се обърнах Whistling

# 19
  • Мнения: 8 242
И Тони няма (вече е на 8,5 м.) .. макар че от 2-3 месец яко лапа и хапе всичко и много се плюнчи.. А за нервите и БЕЗсънието да не говорим  Crazy

# 20
  • Мнения: 4 392
Нормално е. На дъщеря ми първото зъбче се появи, когато беше на 7 месеца, а годинката си посрещна само с 2 зъба като зайче. Оттам- нататък като се почна една серия, по 2-3 наведнъж... Laughing

# 21
  • Мнения: 743
На моя син първото зъбче излезе на 9месеца.на 1г беше с 4 зъба!Споко,колкото по късно,толкова по здрави зъби ще има! Peace
Сега е на 9 години и си сменя тепърва едва 5 -тото зъбче,но за кариеси не сме и чували ,така че това е много по-добре,от ранното никнене ,може само да се радваш, зъболекари са ми го казвали!

# 22
  • Мнения: 1 425
Не се притеснявай, ще излязат. На моята дъщеря първото зъбче излезе на 11 мес и 11 дни. Вървеше, а нямаше един зъб в устата си  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 8 769
Mama Donna, не се притеснявай, зъби ще излязат. Нормално от тримесечно детето да се лигави, тогава започва естествена подготовка за никненето на зъбките.
За твое успокоение ще кажа, че на дъщеря ми първото зъбче излезе едва след като навърши 1г. без изобщо да разберем как е станало. А на синът ми първия зъб му поникна на 7 м, след температури, бронхити и всякакви екстри. До изникването на кучешките всеки зъб бе съпроводен с екшън.  Crazy Няма логика, нито рамки, в които да попаднат дечицата.
Спокойствие ти желая и специално за зъбките не се притеснявай! Grinning

# 24
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Да,наистина. Няма дете без заби. Нашия 1-ви зъб излезе на 9 месеца. Вече имаме 6. Имаше моменти,когато много плачеше и аз му давах Панадол. Това много го успокоява и спи покойно през нощта.






---------------------
Пиши на кирилица!

Последна редакция: вт, 13 фев 2007, 00:01 от Доня Туфиня

# 25
  • Мнения: 11 547
И на двете ми деца първото зъбче изби на 9 месеца.Обаче избиваха по 3-4 едновременно след това. #CrazyНа едни наши приятели дъщеричката беше на 1 год.а все още нямаше нито един зъб в устата си.Беше много странно-детенцето вече ходеше насам-натам,опитваше се да говори,а като се усмихне-няма никой. Sunglasses Сега е вече на 12год.и си има всички зъбки.Така,че няма страшно.

# 26
  • Мнения: 887
Ще дойде и този момент.Дано да е неусетно за бебето,защото на с много ни мъчат.

# 27
  • Мнения: 24 467
Много се чудя какво значение има кога природата е решила на дадено дете в кой месец да му се появи първото зъбче? А от там ми е много чудно защо да се стимулира един толкова естествен процес? Ами статистически се дава, че първия зъб пробива в периода от6 м. до около 1 година, тогава щато следва някой да се притеснява, че "не сме от първите"? Ранното или късното пробиване на първите зъби не е свързано с тяхната здравина или изобщо с каквото и да било, свързано с физиологичното или интелектуално състояние на детето.
Първото ми дете имаше първо зъбче на 6 месеца, а второто- на девет и какво от това? И в двата случая не сме имали съществени проблеми, болки, температури и денонощни ревове. Ако имахме сигурно щяхме просто да ползваме обезболяващо, предписано ни от лекар. И двете ми деца започнаха да слюноотделят обилно още на два месеца, но това не означава пробиване на зъби, както вече съм чела и съм се убедила сама. Не виждам защо при 8-9 месечно бебе родителите трябва да се тревожат за зъби още по- малко да "стимулират" /как ли пък ще стане това?/ тяхното по- бързо "развитие".

# 28
  • Мнения: 4 621
Няма да останете без зъби Mr. Green На моята принцеса първите зъбки избиха на 7 месеца, когато повечето нейни връсници си имаха по няколко. Всичко е индивидуално  Peace

# 29
MamaDonna,не се притеснявай,миличка!На дъщеря ми първото зъбче й изби преди няма и две седмици,а скоро ще навърши годинка.Преди няколко дни излезе и второто,и двете,да чукна,дано и занапред да е така,без да ги усетим,без промяна в настроение,сън,хранене и др.Беше невероятна радост за мен и за баща й,когато го видяхме-първото зъбче!!!Пожелавам ти и на теб да изживееш с радост тази емоция Heart Eyes и дано ви се разминат неприятните моменти!
А всъщност при теб притеснението идва не толкова от възрастта на бебчо и нямането на зъбки,колкото от държанието му на малък дзвер-разбирам те!-на малкият ми племенник(на вашата възраст) му излязоха първите зъбки на 4 месеца(без проблеми),но пък оттогава и до днес си е разбойник-само шава,мърда,сърди се,удря и т.н.И при нас го имаше този момент,но откакто започна да става все по-самостоятелна-започна да сяда самичка,да лази,да се изправя,да ходи(няма спирка вече Laughing ) нещата се промениха-стана по-спокойна,може да се заиграе с часове Wink в кошарата самичка или да обикаля цялата стая,изучавайки всичко около себе си с такъв интерес,че понякога имам чувството,че направо забравя за съществуването ни Party
Пожелавам успех и на вас  bouquet ,както и самечка знаеш-трябва търпение,съпричастност към детето и много,много любов!

Общи условия

Активация на акаунт