Моля споделете мнение.....

  • 860
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 896
Здравей,
Малката ми дъщеря е на 4г и 11м. Когато се роди този форум го нямаше, а моята информация за изключителното кърмене беше само от една малка книжка, почти брошура, която ми беше изпратил брат ми от Канада. Беше само на кърма почти до шестия си месец, вода не е пила почти до годинката си. Лекарката и на мен ми обясняваше - сокчета, пюрета ....., но аз си карах по книжката и явно не съм сбъркала. Когато по-късно открих бг-мама и форума за кърменето бях много щастлива и успокоена, че все пак съм била права. Благодарение на подкрепата и увереността, получени от тук, успях да кърмя дъщеря си 3г и 9м.  А как и е кърмена само 9м, по схемата на докторката тогава.
Разпечатай малко материали и дай на майка си да прочете. В това отношение, аз имах подкрепата и разбирането на всички в къщи.
Успех и заповядай на срещата, на която те покани Емем.
  bouquet

# 16
  • Мнения: 535
Ох, темата с роднините ми е позната ooooh! И аз имам майка, отгледала САМА три деца и то по СПОК, да ти обяснявам ли какви кандърми бяха тъй ли да го гледам, инак ли... Е, имах подкрепата на съпруга си(и още я имам), и големия си инат. Все пак трябва да споделя, че ти си в много по- изгодна позиция- отгледала си вече 2 деца, а аз на 20 години и бебе не бях хващала(беше ме страх...), но се справих. ВЯРВАМ, че и ти ще се справиш. И си на правилния път с идеите си- до 6 месец само мляко и никаква вода, даваш на поискване и гледаш как малката шушулка расте и хубавее. Пожелавам ти леко раждане, и дано този път всичко да е наред. А даже и нещо да се обърка, НИЕ ВИНАГИ ЩЕ ТЕ ПОДКРЕПЯМЕ! И за да ти вдъхна още повече доверие- майка ми смяташе, че ще кърмя само до 6 месец, беше сякаш против всичко, което кажех, а след толкова много обяснения и статии, принтирани от моя страна, сега ме увещава да не отбивам малкия, а да го кърмя до 3 години! Laughing

Успех и дано всичко е наред  bouquet Hug

# 17
  • Мнения: 172
И при нас беше същата работа. Всички настанаха срещу мен по отношение на водата и аз каквато съм  се поддадох. Помислих си че сигурно аз бъркам някъде. Но при второто, живот и здраве определено няма да е така.
Вярвай в себе си. А нали и мъжо те подкрепя, няма какво повече да му умуваш. Отстояваш позиции и това е.
Успех!
Айде и аз като теб някой ден да чакам трето. Как искам поне 3 деца, ама мъжо още не е на същото мнение! Сори отплеснах се.

# 18
  • Мнения: 678
При мен беше същата работа-Как така няма да даваш вода?А сок?А пюрета що не даваш вече?Бебето плаче защото не съм и давала вода,а тя е жадна.Абе на всякакви глупости се наслушах.Добре че и моя мъж е в час с нещата и ме подкрепя изцяло.
Решила съм да кърмя възможно най дълго,за да дразня свеки,която си мисли че не съм добре. newsm78 Обаче не кърмя само заради това.
Та моя съвет е въобще да не се връзваш на такива приказки.Кърми си бебчето и бъди сигурна че нищо няма да му липсва. Hug
Успех

# 19
  • Мнения: 155
Вече започнах да принтирам информация за изключителното кърмене и нямам търпение да я представя на всички около мен Simple SmileБлагодаря ви,че ме подкрепихте!
ЕмЕм и ние се присъединяваме към срещата-за нас ще бъде удоволствие отново да се видим и да си поговорим! Много целувки на Иринка и бебчо!
Ако в бъдеще срещна неразбиране ...отново ще се обърна към вас за подкрепа......
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт