С какво ви дразнят свекървите? – 156

  • 30 323
  • 753
  •   1
Отговори
# 300
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
С такива прости свекърви да разбирам, че мъжете ви приличат на бащите си? Защото не знам иначе какво възпитание са получили.
Характера на някого няма нищо общо с възпитанието, което ще даде на детето си, като ценности и мироглед. Начина на възпитаване би могъл да е грешен, но не и самото възпитание, дори детето да е отгледано изцяло от него.

# 301
  • София
  • Мнения: 29 013
Скрит текст:
А на този мъж обяснено ли му е в прав текст, че от алергия детето може направо да се задуши? И всякакви други последици
Не че оправдавам, но някои наистина са прости. И за ММ даването на  сладки неща и сокове е висша ценност, а аз съм била цербер само защото не съм много по сладкото. И на всичко отгоре гадината яде сладко и захарта му е единица под моята Simple Smile
Тържествено обещавам да не съм такава баба, което да се похваля, че ми предстои. Gift Heart
Честито! Simple Smile
Скрит текст:
А на този мъж обяснено ли му е в прав текст, че от алергия детето може направо да се задуши? И всякакви други последици
Не че оправдавам, но някои наистина са прости. И за ММ даването на  сладки неща и сокове е висша ценност, а аз съм била цербер само защото не съм много по сладкото.
И на всичко отгоре гадината яде сладко и захарта му е единица под моята Simple Smile
Скрит текст:
Тържествено обещавам да не съм такава баба, което да се похваля, че ми предстои. Gift Heart
Не го е срам! Grinning

# 302
  • Мнения: 21 725
Доста приличат на майките си маъжете, ако ще да са гледани от вълчица в гората. То и не само мъжете... Трудно е да избягаш от гена, така че е по вероятно влюбените очи да не виждат сходствата с тия така прости  млади свекърви, които от моя гледна точка са на възраст за деца гимназисти, а не за внучета.
Решението е в мъжа, ако той зачита решенията и тревогите на жена си, никаква свекърва не може да ги бутне. Но явно е по-лесно да се обвини свекървата, то имаме цяла тема, в която авторката обвинява свекървата, че мъжът и изневерил и я напуснал, само за да не види проблемите с мъжа.

# 303
  • Мнения: 18 810
Кукоо човек и  добре да живее,  един ден става баба...честито очакване, леко и  безпроблемно.

# 304
  • Мнения: 1 697
Доста приличат на майките си маъжете, ако ще да са гледани от вълчица в гората. То и не само мъжете... Трудно е да избягаш от гена, така че е по вероятно влюбените очи да не виждат сходствата с тия така прости  млади свекърви, които от моя гледна точка са на възраст за деца гимназисти, а не за внучета.
Решението е в мъжа, ако той зачита решенията и тревогите на жена си, никаква свекърва не може да ги бутне. Но явно е по-лесно да се обвини свекървата, то имаме цяла тема, в която авторката обвинява свекървата, че мъжът и изневерил и я напуснал, само за да не види проблемите с мъжа.

Пълни глупости. И е безсмислено да обобщаваш.

# 305
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Cuckoo, да е безпроблемно до края и още повече на края
Ирис, не така. Да, хората взимат доста от родителите, но характера и темперамента не са неща, които се взима от гена. А нашия няма нищичко от мен, ама нищичко. А, излъгах, само косата му е като моята. Нося в портфейла си една карта за транспорта на мъжа ми, със снимка горе долу на тези години. Ако не е ламинирана и името му не е на нея, никой не вярва, че това е той, а не детето. То му е не просто копие, клонинг да беше, щеше да има повече разлики. И по темперамент е повече на баща си, отколкото на мен.
Изобщо да не споменаваме, че мирогледа и ценностите (което за мен е основното във възпитанието) на човек се изграждат и от обкръжаващата ги среда и то в по-голяма степен от родителските, особено в тийн възраст. А тази среда е нещо, което се мени постоянно до окончателното израстване и формирането им. Та за възпитанието не е отговорна майката не само изцяло, но дори и в голяма степен не може да се каже

# 306
  • Мнения: 6 895
Аз бих се притеснила децата ми да имат за баба пълна откачалка и простакеса.

Cuckoo, честито!

Ма Ко, крушата не ражда ябълки.

# 307
  • при късмета
  • Мнения: 24 132
Да, Динчо, крушата не ражда ябълки, но има нужда от ашладисване за да роди нещо изобщо, нали? И не ражда сорта, от който си изкарал фиданка, а от този с който си ашладисал

# 308
  • Мнения: 6 895
Ако ще си даваме аграрни примери  - и подложката е важна, не само калемът. Щамбовите розите се получават от основа шипка и присадка роза. Шипката е толкова силна, че редовно трябва да махаш издънките.  Ти обичаш рози, имаш ли щамбова?

# 309
  • Мнения: 3 943
Какво ги давате тези примери.
В случаят и свекървата и мъжът са един дол дренки, от написаното от потребителката.
Баш са си крава с теленце. Тя да му мисли какви ще ги къдри с тези двамата.
Така като чета трудно няма да и е лесно.

# 310
  • Мнения: 18 810
Не знам как е ,но виждам сина си как не го познавам на моменти, на жена си прилича. Не ми пречи, но ако е  тук ще ме дразни, не че е на жена си,  а че не е на мен , на нас, на нашите разбирания, ако ме разбирате. различно  е. Да се гледат там както искат,  намекнаха ми ,че не уважавам празниците особено, Великден например. Нямам ритуали аз за такива, ядене - да, но чалъмите не знам и  никой не ме е учил. Да си празнуват както искат, но да не карат мен да се кръстя ,не съм набожна.

# 311
  • Наблизо
  • Мнения: 6 333
Динчо,за жалост някои работи ги виждаш като се родят децата.
Иначе сте си мили и добри.
Моята се показа в цялата си прелест като родих.Някак “ме прие в семейството” и се почна.

# 312
  • Мнения: 1 697
Динчо,за жалост някои работи ги виждаш като се родят децата.
Иначе сте си мили и добри.
Моята се показа в цялата си прелест като родих.Някак “ме прие в семейството” и се почна.

Мда. И при нас е така. Ама сега ще ни обяснят, че сме били слепи и влюбени... Пак в нас е грешката, нали, ако ме разбираш 😉

# 313
  • Наблизо
  • Мнения: 6 333
Aми моята живее далече и се виждахме и се виждаме рядко.Мъжът ми не беше близък с нея така или иначе.
Когато се роди детето,загубихме баба му и дядо му(които по аналите на темата са го отгледали и той наистина ти имаше за родители),тя почна да се набутва.

При нас бабата и дядото са служели и за буфер,който сега го няма.Свекището и остаря и станаха още по-зле нещата.

Аз за разлика от изразените мнения смятам,че ММ е взел или са възпитани в него някои кофти свекински черти,но той ги осъзнава и работи да се подобри.

# 314
  • Мнения: 6 895
Не е във вас грешката, влюбени сте били. То така го е измислила природата, за да се множим. Нещата са си там, влюбените очи не ги виждат или не искат.

Общи условия

Активация на акаунт