Кои са добри училища за 1 клас

  • 4 604
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 323
41-во! На ул. Самуил, на съседи децата учат там - много са доволни! Родителите,де, за децата....
Какво те притеснява в тестовете? Не са нещо което не знаят децата.... Моя първокласник ги изкара с 6 без никаква подготовка. Резултатите са в точки, които за ориентир на родителите приравниха към оценки.

# 16
  • Мнения: 1 734
За първи път чувам, че за първокласници има входящ тест!! Че какво толкова ще им тестуват. Те още не са минали никакъв училищен материал, че и предварителна подготовка да трябва  Thinking... Но това са си мои разсъждения, може и да греша ...

# 17
  • Мнения: 1 355
Там където се влиза с тест има ли бой с лакти за записване? Как проучвате учителките - все пак те са доста важен фактор (може би почти единствен) за качеството на образованието през първите 4 години.
Лично аз възприемам положително тестовете - редно е с различните деца да се работи различно. Някои започват подготвени, знаят да четат или да смятат повече, родителите им са по-ангажирани с подготовката - защо да им се губи времето? А и самите деца се различават в начина си на възприемане - при едни работят едни методи, при други - различни. Сигурно могат да се разпределят чрез тестовете и да се обучават като се набляга на различно подходи. Дали това имат предвид чрез изпитите?
По едно време се говореше за рейтинги на одобрение за различните учители. Знаете ли дали вече са факт и дали представляват реална оценка на резултатите от подготовката?

# 18
  • София
  • Мнения: 3 664
За първи път чувам, че за първокласници има входящ тест!! Че какво толкова ще им тестуват. Те още не са минали никакъв училищен материал, че и предварителна подготовка да трябва  Thinking... Но това са си мои разсъждения, може и да греша ...

Да има такъв тест. Всяко дете което е ходило на предучилищна го минава спокойно. А предучилищната е вече задължителна Wink.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 664
Моля и за отзиви за 76 ОУ , ако някой има.

Моя син е в 76-то. Малко основно училище. На две смени се учи. Не се засича с големите. Спокойно е. Той е доволен и аз доволна Grinning.

# 20
  • София
  • Мнения: 3 664
Там където се влиза с тест има ли бой с лакти за записване?

Боят с лакти не зависи от това дали има тест или не. Боят зависи от амбициозността на родителите Grinning. А входящи тестове си има  Wink.

# 21
  • Мнения: 1 355
Там където се влиза с тест има ли бой с лакти за записване?

Боят с лакти не зависи от това дали има тест или не. Боят зависи от  на родителите Grinning. А входящи тестове си има Wink.
Бихте ли ми разяснили малко подробности относно записването Simple Smile За какво се редят на опашки родителите, щом има тест за отсяване? За да ги запишат за теста ли? Как се коментират резултатите от тези тестове и как се разбира защо един е преди друг? Кога е записването и на базата на какви документи?
Как мислите - дали е по-добре за адаптацията на детето да проведе предучилищната подготовка в училище? Как се справят децата там покрай по-големите, ползването на тоалетни, купуването на закуски и други такива обикновени неща, които не биха се налагали в градината? Кой им преподава в училищата? Учителите 1-4 клас нали са заети с редовните си паралелки?
Малко се увлякох. Много вълнения - много въпроси Simple Smile

# 22
  • Мнения: 984
аз съм ходила в три училища и там приема е по документи и след това се правят тестове за входящо ниво, на тази база се разпределят учениците по паралелките. Училищата където ходих са 17,18,32. Според моите наблюдения е по-добре предучилищна да се кара в детската

# 23
  • София
  • Мнения: 3 664
аз съм ходила в три училища и там приема е по документи и след това се правят тестове за входящо ниво, на тази база се разпределят учениците по паралелките. Училищата където ходих са 17,18,32. Според моите наблюдения е по-добре предучилищна да се кара в детската


Приемът е по документи навсякъде. Но за да се подадат документите, родителите сами правят някаква истерия. За 32-ро със сигурност се спи в двора на училището. Срещу него съм и знам за какво става дума. Аз си спах у дома, и пропуснахме записването Laughing.

# 24
  • Мнения: 984
аз съм ходила в три училища и там приема е по документи и след това се правят тестове за входящо ниво, на тази база се разпределят учениците по паралелките. Училищата където ходих са 17,18,32. Според моите наблюдения е по-добре предучилищна да се кара в детската


Приемът е по документи навсякъде. Но за да се подадат документите, родителите сами правят някаква истерия. За 32-ро със сигурност се спи в двора на училището. Срещу него съм и знам за какво става дума. Аз си спах у дома, и пропуснахме записването Laughing.
знам, сега ще си търся спален чувал  Joy

# 25
  • Мнения: 151
asa, много благодаря!  bouquet

Може ли още малко информация - не успях да намеря сайт на училището - дали е с езикова насоченост и евентуално кой език е застъпен максимално, какво е състоянието на държавната занималня и може ли да се разчита на нея, и ако не - има ли в близост частна такава? Трябва ли да се избира предпочитана учителка измежду тези, които ще поемат първокласници или може да се разчита на всички?
Предварително благодаря!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 664
idra,
Изучават английски задължително в програмата. Отделно има СИП - арменски и арабски. Има занималня, но синът ми не я посещава, просто защото съм си в къщи и след училище го поемам. Не съм сигурна до 17 или до 18 часа е. За учителка най-добре е да говориш с директорката, коя би ти препоръчала. Моите наблюдения са, че всички са добри. Контактувам и с родители на другия клас, и те са доволни от тяхната госпожа, и аз съм доволна от нашата госпожа.

Охраната познава всички деца и съответно родителите, които идват да ги прибират. Не им дават да излизат на улицата. Направо си ги контролират.

Отиди разгледай, поговори с директорката и си прецени. Успех  Grinning.

# 27
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Някой има ли отзиви за 134 училище-Д.Дебелянов? 

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 09:52 от k.a.l.i.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 352
Ние не сме в центъра, а мъжат ми вися 4 денонощия пред 73-то с немски език, но не съжалявам изобщо. По впечатленията ми не само нашата класна, но  и всички други учители от първи клас са изключително сериозни, взискателни и децата са достатъчно натоварени. И както казва нашата класна:"Нека научат българския, пък после и с немския ще се оправят". А госпожата по немски е любимката на всички деца. Всъщност който си го може, си го може.
Може ли малко повече инфо за 73 училище?
За записването и за учебната програма в 1ви клас?

# 29
за първи клас записахме дъщеря ни в 17СОУ с целодневно обучение и френски език но  още на 15 септември започнаха разочарованията организацията е под всякаква критика нямаха програма до ноември столовата също не работеше до тогава директорката Атанасова се криеше когато искаме среща с нея разреших проблема като преместих детето си в друго училище при препоръчана учителка сега всички сме много спокойни и препоръчвам 90СОУ  все пак изводът ми е че в началните училищни нива най-важно е добрия учител  УСПЕХ В ПЪРВИ КЛАС

Общи условия

Активация на акаунт