На море в Гърция 2024 - II

  • 41 632
  • 726
  •   6
Отговори
# 390
  • Мнения: 817
Ох, аз съм много притеснена за тая Лутра на Касандра... Чета, чета...всичкото плаж наоколо камъни и таралежи ли е?!
Дайте съвет, моля, къде да ходим на плаж,  все на източната страна ли; дали е добър пътя до там или... Или направо да отказвам резервацията, макар че пък нямам открита алтернатива за сега.
Че то, ако ще се оглеждам като гърмян заек всеки път като влизам във водата... Fearful
Иначе,  че било малко селце, хич не ме бърка, даже още по-добре.
От тази страна на полуострова, до към Посиди определено плажовете са само с камъчета. Пясъчни плажове има от източната част, на около 15-20 мин с кола - на практика под Певкохори.

# 391
  • Мнения: 17
Ох, аз съм много притеснена за тая Лутра на Касандра... Чета, чета...всичкото плаж наоколо камъни и таралежи ли е?!
Дайте съвет, моля, къде да ходим на плаж,  все на източната страна ли; дали е добър пътя до там или... Или направо да отказвам резервацията, макар че пък нямам открита алтернатива за сега.
Че то, ако ще се оглеждам като гърмян заек всеки път като влизам във водата... Fearful
Иначе,  че било малко селце, хич не ме бърка, даже още по-добре.
От тази страна на полуострова, до към Посиди определено плажовете са само с камъчета. Пясъчни плажове има от източната част, на около 15-20 мин с кола - на практика под Певкохори.
Благодаря за отговора! 🤩 А пътят към тях добър ли е?

# 392
  • Мнения: 763
Има нови изисквания за превоз на автомобили с ферибот в Гърция.
 Електрическите се допускат на борда със заряд на батерията под 40 %, а тези на газ с под 50 % газ в бутилките.
Това са минималните изисквания, всяка фериботта компания може да въведе и по-строги мерки.

# 393
  • софия
  • Мнения: 25 953


В сайтовете на Seajets и Аnek вече има съобщение.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 09:47 от zvаnchе

# 394
  • Мнения: 763
Нашата кола е с газова уредба.
Тъкмо направих резервациите, дано не се налага да ги отменям и да правя нова организация.

# 395
  • Мнения: 11 266
....
От тази страна на полуострова, до към Посиди определено плажовете са само с камъчета. Пясъчни плажове има от източната част, на около 15-20 мин с кола - на практика под Певкохори.
Благодаря за отговора! 🤩 А пътят към тях добър ли е?
Да, нищо особено няма в пътя! Нормален асфалтов път. Най-близките хубави плажове са ви Хрусо и Гларокавос.

# 396
  • Мнения: 7 062
Момичета, да попитам и тук.
Имам нужда от помощ за Гърция. Дъщеря ми пътува след няколко дни с автобус до Солун и от там до Арменистис - Ситония. Възможно е да не успее да хване обедния автобус в 13:30 до Сарти, от където ще я вземат. Следващият е чак 17:45ч. надвечер и с него ще пристигне към 22 вечерта. Ще се утрепе от път. Опитахме да намерим някакъв автобус до друго близко място, освен Сарти, но се оказа, че има 2 градчета Зографу и автобусът от ктел Халкидики май е до другото градче. Търсихме тук https://ktel-chalkidikis.gr/en/index.html , само това показват като обществен транспорт от сайта на Арменистис.
Само тези автобуси от ктел Халкидики ли са възможните? Не успяхме да намерим някакъв друг вариант за обществен транспорт до близко място за пристигане в по-нормално време, евентуално с прикачване в някой друг град. Няма ли до Вурвуру, до Ормус, до Никити?  
Няма ли в Гърция повече превозвачи, както е в България? Някакви частни автобуси, или тип маршрутка?
Гугъл показва, че няма обществен транспорт до градовете в Ситония.

Моля да ми помогнете с търсенето.

ПС Колко време отнема с градски транспорт да се придвижи от жп гарата в Солун, където спират автобусите от България до Ктел Халкидики?

# 397
  • Пловдив
  • Мнения: 749


В сайтовете на Seajets и Аnek вече има съобщение.

Ние имаме резервация за Тасос, началото на септември. С кола с фабрична метанова уредба сме.....ох, дано няма проблем. Лошото е, че резервоара за бензин е малък. 😐

Може ли да ме насочите къде да проверя изискванията на фериботите Керамоти-Тасос

# 398
  • Мнения: 11 266
Diorela
Да, само тези са. Зографу не ви интересува, то не е на ръкавите изобщо. Автобусите обикалят Ситония и пътуват доста дълго до Сарти, така че ако може някой да я вземе с кола от Никити, Неос Мармарас, Агиос Николаос, ще бъде доста по-кратко (автобусът е същият, просто ще прекара по-кратко време в него).
Ако времето в Солун е късо, да вземе такси до автогара Халкидики, че разстоянието не е малко.

Ktel са частни превозвачи. Това са малки села, не знам колко често очаквате да има автобус. До повечето БГ села определено няма три пъти на ден Simple Smile

Ninand,
http://thassos-ferries.gr/en/contact.php - Можете да се обадите или да пишете тук. Но не вярвам на този ферибот някой да обърне внимание изобщо. Това е много кратко пътуване, частна компания и т.н.

# 399
  • Мнения: 7 062
Параход, много благодаря за бързия отговор!
Надявах се да има някаква възможност с прекачване в Нея Мудания.
За Зографу, точно това видях, че не е на ръкавите. А до Арменистис има някакво друго Зографу.
И аз си мисля, че е по-добре да я вземат от Никити.
Какви са цените на такситата в Солун и за колко време се пътува от жп гарата  до  автогара Халкидики с такси и с автобус?
Според Ивкони, автобусът пътува 5:30 часа, но казаха, че може и 6, в зависимост от митницата, което означава пристигане в 13 - 13:30. Ако пристигне в 13, буквално е на ръба да хване другия в 13:30 от Халкидики.

# 400
  • Пловдив
  • Мнения: 2 539
Diorela, а защо не пътува с Фликсбус? По разписание пристига в 12,45, т.е. има по-добър шанс.
Коригирам се. Не си написала в кой ден точно пътува, а гледам, че всеки ден е различно разписаниието.
Турист сервиз също прегледахте ли, не знам там дали има значение денят?
И да, разстоянието до автобуса за Халкидики е дълго и цялата операция ми се вижда рискова за обедния автобус.

# 401
  • Мнения: 7 062
Купила си е билет за най-рано тръгващия автобус. И аз видях, че Фликсбъс тръгват по-късно, а по разписание  пристигат преди Ивкони. Не зная какво би трябвало да означава това, може би по-бързо шофиране?
Да, най-вероятно няма да успее за обедния, затова се надявах да има възможност с някакво прекачване, защото до Нея Мудания има доста повече автобуси.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 11:47 от Diorela

# 402
  • Мнения: 11 266
Според Ивкони, автобусът пътува 5:30 часа, но казаха, че може и 6, в зависимост от митницата, което означава пристигане в 13 - 13:30. Ако пристигне в 13, буквално е на ръба да хване другия в 13:30 от Халкидики.
Ако пристигне в 13 практически няма шанс да го хване дори и с такси. Фликсбус също закъсняват, за съжаление. Имайте предвид, че в момента има голям ремонт на околовръстното на Солун в посока Халкидики и всичко става много по-бавно, има постоянни задръствания.

Бих препоръчала да се разходи из Солун - жп гарата е в центъра, да пие едно фрапе, и спокойно да се придвижи до автогара Халкидики (тя е извън града) с градския транспорт за късния курс.
Таксито би трябвало да е около 20 евро.

Зографу на Ситония е много малък плаж, не е спирка.

# 403
  • Мнения: 7 062
Много благодаря за съветите!

# 404
  • Пловдив
  • Мнения: 2 539
Купила си е билет за най-рано тръгващия автобус. И аз видях, че Фликсбъс тръгват по-късно, а по разписание  пристигат преди Ивкони. Не зная какво би трябвало да означава това, може би по-бързо шофиране?
Да, най-вероятно няма да успее за обедния, затова се надявах да има възможност с някакво прекачване, защото до Нея Мудания има доста повече автобуси.
Едва ли по-бързо шофиране, по-скоро по-малко спирки по пътя. Ивкони спират почти във всички градове по трасето. Но явно и това не ви е вариант.

Общи условия

Активация на акаунт