Студенти в Нидерландия - 21

  • 39 644
  • 548
  •   1
Отговори
# 345
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 754
chervenokoska вярно, че така беше, много неприятно Sad

Peruanka, на тази платформа не излизат много апартаменти, изглежда ги пускат еднократно, тази година на 15 май. Тук освен стая си намираш и съквартиранти. Формирате група от 3, 4 или 5 човека и кандидатствате само за един от обявените апартаменти. За един апартамент обаче могат да кандидатстват много групи, разглеждат ги по реда на кандидатстване. Моят син го поканиха едни момчета, но бяха втори на опашката за един от апартаментите, но отпаднаха. И да, скъпи са, но евтини са само в room.nl за където няма да се доредим в този живот Simple Smile Настаняването в тези апартаменти е само за една година и няма възможност да се продължи.

# 346
  • Мнения: 1 513
Аз пак за Вестиде да попитам, някакви новини при някого? Уж 23-ти беше срокът, а още нищо не са изпратили Sad

# 347
  • Мнения: 1 296
В момента има две стаи в Xior за Маастрихт без код

# 348
  • Мнения: 9
Здравейте , някой с отзиви за Sugar home в Грьонинген , ще съм благодарна ? https://www.sugarhomesgroningen.com/

# 349
  • Мнения: 53
Здравейте, някакви идеи за намиране на стаж? Направо не мога да повярвам колко трудно се оказва намирането...Вече от повече от 10 места ни отрязват и никаква помощ от университета. За HAN в Арнем става въпрос

# 350
  • Мнения: 58
Университетите, не само че не помагат за намиране на стаж, но и са доста взискателни при одобрението, на намерения от вас стаж. Когато дъщеря ми търсеше стаж, дори фирмите, които бяха допуснати до изложението в университета после, самият университет не ги одобряваше(мислех, че щом участват значи са минали някакъв подбор от университета)
Много трудно намерихме стаж и увеличихме периметъра от 150км.
Толкова пътуваше в едната посока, но просто нямаше избор.
Направихме много голям списък и подаваше документи на всякъде.

# 351
  • Мнения: 84
А какви са тези кодове на xior. Откъде се получават.

# 352
  • Мнения: 53
Университетите, не само че не помагат за намиране на стаж, но и са доста взискателни при одобрението, на намерения от вас стаж. Когато дъщеря ми търсеше стаж, дори фирмите, които бяха допуснати до изложението в университета после, самият университет не ги одобряваше(мислех, че щом участват значи са минали някакъв подбор от университета)
Много трудно намерихме стаж и увеличихме периметъра от 150км.
Толкова пътуваше в едната посока, но просто нямаше избор.
Направихме много голям списък и подаваше документи на всякъде.


Благодаря, то се оказва, че намирането на стаж е по трудно от квартира...а университета повече пречи, отколкото помага.

# 353
  • Мнения: 2 104
Добър ден! Казвам се Теодор и пиша от профила на майка ми.

Приет съм университета Maastricht със специалност Data Science and Artificial Intelligence и в момента си търся квартира. Бих се радвал и да се запозная с други приети и настоящи студенти.

Ако някой си търси съквартирант или дава стая/апартамент под наем, моля да ми прати лично съобщение.

Приятен ден!

# 354
  • София
  • Мнения: 1 432
А какви са тези кодове на xior. Откъде се получават.
По мои данни от университета. Пишете им и ги питайте, дали работят с Xior И дали имат код , който да ви дадат.

# 355
  • София
  • Мнения: 6 002
Синът ми също има проблеми с намирането на стаж. От колегите му само двама са успели - един колега в самия университет и една колежка, която не иска да продължи като програмист, а ще се насочи към консултантска дейност.
Както вървят нещата, може и да се наложи да прекъсне заради този стаж и да си търси работа в Бг, а после ще видим.

# 356
  • София
  • Мнения: 1 432
Аз пак за Вестиде да попитам, някакви новини при някого? Уж 23-ти беше срокът, а още нищо не са изпратили Sad
И аз всеки ден чакам да се похвалите, дай им малко зор.

# 357
  • София
  • Мнения: 2 237
Синът ми също има проблеми с намирането на стаж. От колегите му само двама са успели - един колега в самия университет и една колежка, която не иска да продължи като програмист, а ще се насочи към консултантска дейност.
Както вървят нещата, може и да се наложи да прекъсне заради този стаж и да си търси работа в Бг, а после ще видим.
Всъщност как се процедира, когато не можеш да намериш стаж за определения времеви отрязък? Задължително прекъсваш за 1 година или може да го отложим евентуално за следващо полугодие и да продължи с друг поток (в нашия университет програмата е с начало от 01.09. и с начало от 01.02.)?

# 358
  • столицата
  • Мнения: 3 852
Не може ли да направят стажа в БГ? Звучи ужасно да губят година само заради това.

# 359
  • София
  • Мнения: 6 002
Не може ли да направят стажа в БГ? Звучи ужасно да губят година само заради това.

В България просто не се предлага по специалността AI.

Общи условия

Активация на акаунт