Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 17 140
  • 734
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 313
Аз съм 18 с. имам си коремче вече леко , не съм качила нито един кг. не мисля. ,че това е от значение . Наистина смятам ,че е до кожата.

# 136
  • Мнения: 13
Момичета какво ви е мнението за тази количка и има ли някоя от вас която се е спряла на нея ? https://visvitalis.bg/product/venicci-kombinirana-kolichka-2-v-1 … pline-stone-beige

# 137
  • Мнения: 379
Ох, колко много пак сте писали. Ние започнахме удрано ремонта на спалните. Тапетите са аут, започваме да се приготвяме за вътрешната изолация на втората спалня и за свалянето на тавана (че моя дядо едно време е решил, че в тая къща ще живеят гиганти, почти 3м е до тавана). Sweat Smile

Интересно ми стана, че много от вас казвате че са излишни и дори опасни обиолнците. Аз не помня никой друг освен братовчед ми, който е най-малък да е имал такова нещо на кошарата. Даже си мислех, че е нова препоръка на лекарите. понеже кошарата ще е близо до мен и си мислех, че такъв обиколник просто ще ми пречи да виждам бебка докато съм в леглото, което ще ми създава допълнително напрежение. Радвам се, че не са нещо задължително.

Бебефон с камера обаче ми се струва добра инвестиция, понеже и ние ще сме в къщата, плюс че котетата ще обикаля свободно коридора и ще ми е по-добре, ако вратата на спалнята е затворена. Та в тази връзка някой ползвал ли е такова нещо, да каже дали е доволен. Или ако някой си е харесал да сподели линк.

Радвам се че не съм единствената дето още не е качила почти нищо, май 1-2кг. Корема ми расте, приятелката ми каза, че за една седмица, имало разлика. А пък снощи докато си правих масаж (и аз ползвам смес от какаово и кокосова масло против стрии) ММ забеляза, че като мърда ми се повдига за малко корема. Иначе още сложи ли си ръката и се кротязва. От сега съм му заявила, че той ще я приспива. Satisfied

# 138
  • Мнения: 5 603
Мери - Ан, и моите кротват, като ММ си сложи ръката. Обачее като чуят каката става страшно. Тя напоследък постоянно ме пита бебетата добре ли са и като й чуят гласа се активират.
Бебефон с камера ще ползваме ние, но още не съм избрала.

# 139
  • Мнения: 313
Ние сме с бебефон , мисля,че е от задължителните неща (поне при мен си беше ) Подариха ни го наши много близки за погачата на малката. Наистина е добър , но мисля,че и по бюджетни ще вършат работа https://visvitalis.bg/product/motorola-video-bebefon-vm34.

# 140
  • Мнения: 500
Ние вече имаме две камерки из апартамента, които можем да наблюдаваме в реално време през телефона, има звук и запис. Ползваме ги да наблюдаваме котките докато ни няма. Мисля една от тях да ползваме вместо бебефон.

# 141
  • Мнения: 5 603
Чудех се и аз за камера, обаче като говориш по телефона какво става? Предполагам, че няма да разбера, ако нещо се случва..

# 142
  • Мнения: 500
Марти, на първо четене ми хрумва да говориш със слушалки и пак да си гледаш екрана примерно. Ако сте двамата с таткото на дивана или маса, може от неговия телефон да си гледа. А и сигурно вкъщи имате някой остарял смартфон, който да ползваш и като отделно дедикиран екран.
Просто за мен това е най-логичния избор понеже вече имаме такива устройства вкъщи. Ако трябваше тепърва да избирам от 0, сигурно щях да се хвърля на дедикиран бебефон.

# 143
  • Мнения: 766
Ние имаме и камера и видеофон. Първо си бяхме с видеофона, но той все пак има обхват няколко метра и първото лято като ходихме на море взехме камера. Сега са в стаята и двете, бебефона го ползваме нощем докато спи да чуем ако нещо стане.
Според мен е неудобно, а и ще угасне ако е телефон, приложението спира по някое време. А с камерата наблюдавам цялата стая като се събуди или си играе. Реално и двете ги използваме и ми трябват. Ако сме само с камера не знам до колко би било удобно, но е въпрос на свикване. Тя е по-широко приложима, а и бебефона ни се счупи и взехме втори, а те са и по-скъпи даже от камерите.
Май въобще не помогнах Satisfied

# 144
  • Мнения: 500
Напротив, Азалия - даже не ми беше хрумвал казуса с обхвата, а е доста важно. Ние сме в панелен апартамент и имаме достатъчно проблеми с разсейване на сигнала от рутера, та сложихме два и пак понякога необяснимо бяга (в четиристаен ап.). Екрана на телефона мога да му кажа да не се заключва независимо колко време не го пипам. Само ми засилваш убеждението за камерата Grinning

# 145
  • Мнения: 766
В апартамента може и да нямате проблеми. Аз говоря, че на морето примерно имаме два апартамента в различни сгради и там вече не лови. Иначе на село къща на два етажа и бебето горе, аз долу на двора си го хващам.
Вкъщи също сме в къща на три етажа, ние живеем на втория и бебефона лови на 1ви, на 3ти, на двора и в една пристройка до къщата която е яко изолирана и на другия край на къщата спрямо детската стая.
А иначе пробвайте една нощ да вкючите телефон така да видите какво ще стане. Ние в периода, в който бяхме със счупен видеофон няколко нощи наблюдавахме с телефона. По някое време през нощта самото приложение и видеото спираше и трябваше да му натиснеш рефреш. Но това е чак за през нощта след като се отдели. Ще имате време да видите кое ви върши работа. Докато беше съвсем малко бебето съм си го мъкнела с мен по стаите и е спало навсякъде, не съм ползвала нищо, така че това е по-скоро в графата неспешни покупки.
И за да не празнословя чак толкова, нашия бебефон е на Mappy, взех го за около 80 лв от Емаг на промоция и съм доволна, докато малкия не му разказа играта на буксата за зареждане. Втория го взехме втора употреба от някакъв мъж от нашия град, който вкарва разни "боклуци" от чужбина, поправя ги и ги продава, за 40 лв, като обявата си я намерих в ОЛХ и случайно видях, че сме съграждани.
https://www.emag.bg/bebefon-i-bezzhichna-audio-video-kamera-za-n … 403&scenario_ID=1

ПП. Нещо съм настинала, с какво мога да си отпуша носа.. не е запушен съвсем, но някъде назад е запушено и не мога да дишам. И гърлото ме дразни, нощес много кашлях. Смуча кофлети и трахизан..

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 12:30 от Азалия

# 146
  • Мнения: 260
Момичета какво ви е мнението за тази количка и има ли някоя от вас която се е спряла на нея ? https://visvitalis.bg/product/venicci-kombinirana-kolichka-2-v-1 … pline-stone-beige

Гледах я наживо в магазина. Стабилна ми се видя, маневрена е, но е и тежичка. На усещане е по-тежка от Сайбекс Приам на който аз се спрях. На мен лично не ми хареса формата на коша за новородено малко груб ми  дойде.  Качвам снимки дано са полезни на някого.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 14:52 от Kitana666

# 147
  • Мнения: 500
Съвет, който наскоро получих от майка на двумесечно - гледайте този предпазител да се затваря плътно от край до край. Не мога да преценя дали тук е така или не, но на някой модели колички остава разстояние и ако излезе вятър на бебето може да му духа. Също за зимни бебета е хубаво ципа да е гумиран, отново за да не влиза вятър в коша.

# 148
  • Мнения: 5 603
Здравейте момичета.
Отчет от мен от 2рата фетална. Две перфектни... Момченца. Поревах си, признавам. Не съм мъжка майка, не се виждам с момче, еле пък с 2. Всичко им е наред иначе. Шийката ми е бетон 45 мм. Вървят почти еднакви - 387 и 396 гр.

# 149
  • Мнения: 313
Марти , много се радвам за теб /за вас. Това е толкова хубаво ❤️

Общи условия

Активация на акаунт