Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 17 334
  • 734
  •   3
Отговори
# 495
  • Мнения: 1 487
И от мен отчет от ФМ от днес - в 21г.с. и 4д. девойката е 430г и се развива нормално, всичко е наред. Олекна ми доста. 😊

# 496
  • Мнения: 5 609
Значи наистина моите тенденциозно вървят по - малки от едно бебе. В почти 22ра седмица бяха по няма 400 грама. Ама карай де, то е ясно, че ще са малки.
Момичета, почнах да се чудя кога да започвам лека - полека да пера и подреждам. Вие как мислите? То при мен е по - различно, защото не знам докога ще устискам, та края на 7мия месец трябва да съм готова с всичко, при всички положения. Но все пак, как мислите? Grin

# 497
  • Мнения: 1
Здравейте. Аз съм в 23 седмица и имам едни странни усещания, като стягания, напрежение, придърпване абе като цяло дискомфорт на матката, понякога и на корема и отдясно и отляво. Не са постоянни. Ходих на преглед, нямам разкритие, но не могат да ми кажат какво точно има, за да ми кажат искат да ме наблюдават в болница за няколко дни. Все още го премислям. Казаха, че не е задължително. До сега пих Магнерот 3х1, сега ми каза гинеколога да ги увелича 3х2. И отделно пия Прегнакеър по 1 на ден. Знаете ли от какво може да е? От това, че се разширява всичко ли, от ритничетата ли, от какво може да е, не знам вече

# 498
  • Мнения: 262
Zoqq, болките от двете страни на корема са от кръглите връзки бях писала, че и аз ги имам при по-дълго движение. Ето линк  https://ohnamama.bg/bremennost/zdrave-i-bremennost/bolka-v-krygl … va-da-znaete-2963. Може да потърсиш round ligament pain, да се ориентираш къде се падат.
Забелязала съм, че при по резки движения на бебето и мои също ми се стяга корема и имам дискомфорт, ама явно е нормално.

Марти, ние купихме Next to me кошарка, утре ще взема и едни чаршафчета и гнездо, които поръчах. Та като цяло съм по-спокойна вече, остана стола (който уж сме го избрали) и мебелите за детската стая, за които още се чудя. Надявам се до средата на юли всичко да е налице вече, за да имам време да си изпера и подредя . Simple Smile

Естествено има още неща за купуване, като козметика за бебето, неща за мен за родилното ама смятам, че има достатъчно време  за тях, а пък и мисля да ида да питам до болницата, какво ще ми трябва за бебето АГ-то ми каза уж нищо, само тоалет за изписването ама все пак. Thinking Гледах, че било хубаво да си вземеш едно шише за всеки случай, ако трябва да се храни с АМ да не се ползват оборотни на болницата...

Последна редакция: ср, 22 май 2024, 18:27 от Kitana666

# 499
  • Мнения: 891
Марти реално пералня и сушилня на дрехите и тн е работа за един ден, та в краен случай и твоя мъж може да го направи, та аз не бих бързала. Мисли положително и се готви за раждане в 9 м 😊
Аз иначе най- накрая направих списък какво ново ще ми трябва, дано не съм пропуснала нещо, та по нататък ще запълня липсите, те са основно дребни неща.

# 500
  • Мнения: 313
Момичета здравейте и от мен , имах лек инцидент с колата но сме добре всички 🫶
На мен си ми е още рано за такива неща  , не че оставям за последният момент но има време поне според мен .🌷

# 501
  • Мнения: 5 609
Еделвайс, така е, но той ще е ангажиран и с малката, знаеш няма кой да ни помага. Искам всичко да съм подредила преди това, ако е възможно и да му е максимално лесно.

# 502
  • Мнения: 3 813
Да, и аз нямам намерение да ангажирам мъжа ми, достатъчно ми помага с малката, а и после ще е голямо мрънкане 😂 Мисля към средата на юли да започна без да си давам много зор.

# 503
  • Мнения: 5 609
Моя е много оправен, не се съмнявам, че ще се оправи. Но е паника. Ще се притеснява за мен, за бебетата, ще се занимава с малката, искам да му спестя пране и сушене.

# 504
  • Мнения: 891
Марти, разбирам те. На твое място бих изчакала да вляза в 8месец.
Аз по другата седмица съм на доктор, нямам търпение, все едно е минала цяла вечност вече, последно бях на 02.05

# 505
  • Мнения: 148
Марти, не се настройвай за по-ранно раждане! Е може да не е точно на термин, но почти до края да си изкараш! В коя седмица си вече?  Мерят ли шийката, колко е? И това с размерите моите наблюдения са, че доста често ги мерят по-малко от реалните им кг.

# 506
  • Мнения: 5 609
25та съм. Последно я мериха април 4.5 см, бетон. Нямам контракции. Ноо оптималното при мен е 36та седмица, а и нали знаеш нещата се менят за часове.. дано всичко е наред, де.

# 507
  • Мнения: 262
И аз споделям мнението на Марти, че за да ни е мирна главата 36та седмица е крайния срок, всичко за бебето да е готово и нагласено. От него момент нататък може да се случи всеки един момент раждането според мен, говорим ако не е планово естествено.

# 508
  • Мнения: 313
Аз много вярвам във положителното мислене , и вярвам че всичко ще бъде наред с вас и вашите бебчета . Тези с близнаците прегръдки 🫶
При мен се очертава от 15 другият месец до 15 август да съм сама с детето +ремонта който върви и работата ми . Леко тревожно ми е как ще се справя но хубавите неща гледам да мисля.
Днес се теглих нямам още и кг отгоре но имам коремче 🤣
Тренирам си , работя си всичко е наред . Събота се прибираме в София вече и съм на преглед.  Вие както казвате колко сте нетърпеливи и се притеснявате ми става малко зле , аз изобщо не се притеснявам не го и мисля за разлика от първият път 🤣🤣

# 509
  • Мнения: 56
За подготовка на нещата още не съм започнала. Единственото което съм купила е 4 шишета, 2 биби и едно боди с ританки. Мисля вече като изляза в майчинство да изкарам всички дрешки от каката и да сортирам, пера, подреждам и ако трябва нещо да си набавя тогава. Но с уговорката, че основните неща всъщност ги имам и дори и да има някакъв пазар, той ще е минимален.
Марти, според мен няма от какво да се притесняваш. За близнаци си е нормално да са по-дребни. Според повечето приложения които следя точно за близнаци ми дава, че общото им тегло към момента е около 1,1кг.
Колкото и по-рано да родиш едва ли ще е преди да влезеш в 9я месец. Дори и да е съвсем в началото на 9я пак си е ок. А и не е задължително да е толкова рано. Имам близка приятелка, която втората й бременност беше с близнаци и си ги роди в дните около термин, че и по естествен път, но тя няма предишно секцио, което да “задължава” отново такова. Така че ако нямаш някакви крайни предпоставки и ако лекаря ти е адекватен не бе трябвало да избързват много с планувано секцио.
Иначе знам какво ти е на душата. С първото дете много ме плашеха, че е малка, изостава, не наддава достатъчно. Лекаря, който ми правеше феталните ме викаше на допълнителни прегледи с доплер да ме следи. Имах вече назначена дата за секцио в 37+6г.с. При него бях последно в 36+6 и той я мереше едва 2,2кг и ме убеждаваше, че не трябва да чакам датата си, а трябва да я вадим след 2-3 дни най-късно. А 2 дена преди този преглед моята АГ я мереше 2,5кг. Аз не му се вързах и твърдо си отстоявах за избраната дата. В крайна сметка се роди 2,76кг. Да, беше дребничка, но за 20 дена качи 1кг и до днес е изключително жилаво, пъргаво и борбено дете. С най-добре чувства - вярвай, че всичко ще е наред. Понякога нашето майчинско чувство, дори и за още нераждалите, каквато бях аз към онзи момент е по-истинско и по-вярно от думите на лекарите. Майка ми не спираше да ми повтаря, че дори и толкова мънички и беззащитни те имат огромна воля и могат да се борят за всяко грамче 😊 Беше права!
Та и с твоите бебешорчета така ❤

Общи условия

Активация на акаунт