Септемврийчето подритва вече, а пък термина е още надалече!

  • 17 160
  • 734
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 500
Правете каквото ви носи спокойствие, момичета Simple Smile Дали ще е да купите и подготвите всичко или да оставите нещата за последния месец, важното е точно това да не ви носи стрес.
Ние се оборудвахме с количка Balios S Lux. Бях набелязала Tutis, но се оказа че с него ще е по-сложно в асансьора на блока.
Не мислим да правим детска стая предварително, а лека полека да отстъпим нашата за бебето, като изградим навика за сън. Живот и здраве ние ще се преместим в по-малката спалня. В тази връзка се чудя какво да измислим по въпроса с повивалника. С отделна мебел ли го виждате вие при вас или ще ползвате наличен шкаф? Гледам доста онлайн и не ми изглежда удобен популярния вариант да преобуваш бебето настрани. Повечето скринове с повивалник стърчат доста и си представям как се удрям редовно в нещо с дълбочина 80см. Може би нещо ъглово като втората картинка е хитро за употреба..

# 511
  • Мнения: 260
На първо време мисля да ползвам наличния в спалнята стандартен скрин и върху него да сложа повивалника. Аз също си мислех по въпроса, че не е достатъчно дълбок и сигурно ще стърчи малко, а пък настрани едва ли ще е  много удобно ама за момента не съм измислила по-добър вариант....Thinking За детската стая също съм се ориентирала към нормален скрин, тези с оформените повивалници отгоре не ми допадат.

Понеже скоро навлизаме в третия триместър имам въпрос към опитните мами. Relaxed Пили ли сте от така нашумелия в последните години чай от малинови листа, ако сте от коя седмица започнахте приема, защото чета противоречиви мнения в нета. Към другите мами въпроса е мислят ли да го пробват?  Simple Smile

# 512
  • Мнения: 147
Марти, напълно те разбирам. Споделяла съм, че съм с 2 серклажа и при мен не се знае съвсем кога ще бъде раждането, дай Боже да си изкарам поне до 34/36.

# 513
  • Мнения: 5 603
MDA, няма как да чакаме повече от 37ма седмица. Аз съм 40 кила с мокри гащи и предишното секцио доста усложняват нещата. Ще видим, да минат двете кила и да дишат сами, другото ще го оправим.

# 514
  • Мнения: 53
37ма си е супер направо. Всичко ще е наред, вярвам в това ❤

# 515
  • Мнения: 8
Здравейте бъдещи мами,
Имам питане към тези от София дали вече избрахте педиатър и съответно да споделите кой и къде се намира?
Благодаря Simple Smile)

# 516
  • Мнения: 884
Марти, а те не ти ли изместиха термина с десетина дена по-рано, защото вървят големи. Да не би това изместване да е грешно, а дечицата да си вървят съвсем нормално, защото 10 дена са си много.  Не съм сигурна, че е помня правилно защо го смениха, но може да го обсъдиш с АГ, особенно предвид, че са близнаци дали нормалния термин не е по-добре да си е.
За повивалника, мисля че тук бях споделила мнение, че специален шкаф не бих купила. Ползвах го малко време, защото бебче бързо дръпна над тези см и след 4 месец няма как да се ползва, още повече бебето се върти и става опасно да не падне. Предния път имах на дървената кошара отстрани място, сега със сгъваема съм набелязала кошара с повивалник.
Чувала съм за чай от малини, за по-лесно нормално раждане беше май, нали? Не съм пила, няма и да пия, но аз съм секцио.

# 517
  • Мнения: 5 603
Изместиха го, да. Те си отговарят на седмицата, просто са по - малки като грамове.
И малката вървеше по - напред и уж се роди в 37ма седмица, пък отговаряше на 40та. Та, сметнаха АГто и феталната, че трябва да изместим термина, така или иначе ще се родят в началото на 9тия месец, това е ясно.

# 518
  • Мнения: 74
За чая от малини не знам, не бях чувала, но звучи добре. Аз мисля да пробвам метода с фурмите и кремчето за перинеум, току виж помогнат

# 519
  • Мнения: 62
Според мен няма какво толкова да ги мислим тези грамажи. Нищо не може да направим по въпроса. Важното е да са здравички. Аз сега от вашите коментари осъзнавам, че моята май е малко големичка. 500гр 21+5 я мериха. Ако са по-големички евентуално да е притесняваме за гестационен диабет, но все пак тази неща се следят. А с близнаци пък е съвсем нормално да са по-дребни спрямо едноплодната бременност.

# 520
  • Мнения: 5 603
Уау, Дейзи, наистина е голяма Grin
Сега ще ги видя в понеделник колко са станали, и дали едното е продължило да изостава спрямо другото. Че при две И това се гледа.

# 521
  • Мнения: 3 813
Не знам дали момчетата са по-едри, но нашият в 21ва седмица го измериха 595 гр. Върви 2 седмици напред, дъщеря ми пък изоставаше доста, винаги беше в долната граница. За гестационен диабет нищо не се спомена. Преди планираното секцио не ми се иска да раждам, просто не обичам изненади. Божа работа, гледам да не мисля и да се настройвам, че всичко ще е наред в крайна сметка.

# 522
  • Мнения: 500
Последно време ми попада често информация за бебчета които не наддават както трябва, та ей така за всеки случай реших да включа протеин на прах в диетата. Иначе моята върви в долната половина на теглото за термина си, което пак ми обясниха че е в норма - 600гр в 24 г.с.

# 523
  • Мнения: 5 603
Мда, аз не ям почти никакъв протеин, а яко въглехидрати (става ми лошо от месо). Но ще започна да се насилвам поне яйца и млечни и ако се наложи и протеин ще си взема. Ще го обсъдя и с АГ.
Иначе в понеделник ще съм 26та седмица и по приложение трябва да са около 750 грама. Ще ги видим.

# 524
  • Мнения: 3 813
Базирано на предишен опит: лекарят ми ме съветваше да се движа наистина много, за да подобря кръвотока. Пренебрегнах му съвета и в края на бременността наистина беше влошен. Родих в 39та седмица с планирано секцио момиче 3000 гр, 50 см. Изписаха я 2800 и беше кожа и кости, здрава и “жилава”. Стриктно я хранех по режим и бързо наддаде.
Сега се движа доста, включително тренирам 3 пъти в седмицата пилатес. На някаква вариация на високо протеинова диета съм, наблягам дооооста на изварата. Никак не ми е любима, но на инат я ям. Даже вече май ми харесва 😂😂😂

Общи условия

Активация на акаунт