Въпроси за TBI Bank - 2

  • 7 709
  • 255
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 4 318
Струва ми се абсурдно да има лимит и да ме ограничават как да се разпореждам със собствените ми пари. Над 30хил.лв. някъде в мобилното трябва да се попълни декларация за произход на средствата по ЗМИП.
Поне така работят други такива приложения. Simple Smile
martibb, , откъде е тази информация?

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 20:45 от Oceans

# 181
  • Мнения: 1 487
От приложението - пробвате да пуснете превод за 20К примерно и ще изпише, че има лимит. И на мен ми е странно това ограничение.. Какво правим ако трябва да превеждаме по-голяма сума за покупка на кола, апартамент или нещо подобно? Сигурно трябва да се ходи в офис..

# 182
  • here and now
  • Мнения: 4 343
От приложението - пробвате да пуснете превод за 20К примерно и ще изпише, че има лимит. И на мен ми е странно това ограничение.. Какво правим ако трябва да превеждаме по-голяма сума за покупка на кола, апартамент или нещо подобно? Сигурно трябва да се ходи в офис..
Да, ходи се в офис. Има и такса за по-голяма сума, но е около 2лв.
Превеждах преди 2 месеца и от там знам.

# 183
  • Мнения: 5 331
От приложението - пробвате да пуснете превод за 20К примерно и ще изпише, че има лимит. И на мен ми е странно това ограничение.. Какво правим ако трябва да превеждаме по-голяма сума за покупка на кола, апартамент или нещо подобно? Сигурно трябва да се ходи в офис..
Да, ходи се в офис. Има и такса за по-голяма сума, но е около 2лв.
Превеждах преди 2 месеца и от там знам.
Без значение от сумата, таксата е 2лв.

# 184
  • Мнения: 1 103
Би било хубаво в приложението да уведомява за нова битова сметка. Направи ми впечатление, че задължението за електрическа енергия излиза много бавно. В ePay ми излезе на 21.05 (и ме уведоми), а тук още не е излязло. Имам два абонатни номера. Не е нещо сгрешено, миналия месец пак с такова закъснение излязоха. Не че е някакъв проблем де има място за плащане до 06.06. Но в комбинация с неуведомяването и закъснялото излязло задължение, някой може да пропусне срокът за плащане. На А1 излезе само с един ден закъснение.

Също би било добре, да направят и виртуална карта за плащане в интернет. Май няма да се справя с тоя REVOLUT, вече съм стар за тези неща. Ще си плащам годишна такса на TRANSCART. Но пък ако направят TBI виртуална, с удоволествие ще я ползвам.

Последна редакция: сб, 25 май 2024, 06:15 от Seiko7075

# 185
  • Мнения: 340
Това е идеята на касичката, да държите "сигурна" сума там, а в Неон - само, колкото са Ви необходими за разплащане. Или да си прехвърляте от касичката в сметката на Неон, когато искате да направите покупка.

# 186
  • Мнения: 54 970
Моята сметка за ток излиза точно на датата. Като закриха десктоп версията на банкирането имаше известно забавяне, но отдавна се нормализира положението.
Сейко, я да се стягаш! Стар бил?! Grinning Нищо сложно няма в Револют.

# 187
  • Мнения: 4 159
При всяко плащане в чужбина на постерминал ме пита дали ще плащам в бг или евро. В евро , разбира се е по-изгодно, по курса. Преди не ми се е случвало.

# 188
  • София
  • Мнения: 5 320
Откакто съм станал пълнолетен и пътувам сам, винаги е било така. Когато не те питат, автоматично плащането е в местната валута.
Но по-често и в най-различни държави през годините се е показвало такова съобщение на екрана.

# 189
  • Мнения: 4 159
Откакто съм станал пълнолетен и пътувам сам, винаги е било така. Когато не те питат, автоматично плащането е в местната валута.
Но по-често и в най-различни държави през годините се е показвало такова съобщение на екрана.
За първи път ми се случва
Винаги ми тегли в евро без да ме пита

# 190
  • Мнения: 116
Лимита за теглене от банкомат (800 лв) на календарен месец ли е или от дата до дата?

# 191
  • Мнения: 5 331
От следващия месец отпада лихвата по разплащателната сметка neon и ще има само на сумата в Касичка. За суми до 50 000лв. лихвата ще е 1%.

# 192
  • Мнения: 13 724
Благодаря за напомнянето и за информацията, канех се тия дни да видя как са го измислили последно, че нали се знаеше със сигурност само че отпада лихвата по разплащателната.

# 193
  • Мнения: 1 103
От следващия месец отпада лихвата по разплащателната сметка neon и ще има само на сумата в Касичка. За суми до 50 000лв. лихвата ще е 1%.

Чрев', взе ми буквите от клавиатурата, тъкмо сега щях да питам дали някъде вече има официална информация. Ти си много категоричен и конкретен с подробности, явно е наистина вярно което пишеха и преди и си запознат - супер е това, благодаря! А можеш ли да споделиш откъде го знаеш? Линк с тарифа или просто си питал?

# 194
  • Мнения: 998
Аз също получих  имейл с това, което казва ЧревоУгодник. Може да се открият до 5 касички. Важи за суми  в лв и евро. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт