Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях

  • 58 544
  • 289
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 3 810
Е, аз прекарвам повече време пре компа, отколкото в кухнята, но когато ми дойде музата ще пробвам!  bouquet

# 151
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Добро утро!Kornelia_h благодаря за рецептата на Шарлотата,но имам въпросче:какво означ?ава "желатин 5 "? 5 с.л, 5 гр.  или 5 пакетчета? Grinning
Упс, наистина много объркващо съм го написала. Значи рецептата ми е 3 + 5 с.л. понеже 3с.л.  са за желето с плодовете, а останалите 5 с.л. са за крема - общо 8 с.л.
Грешката е моя, понеже рецептата ми е от свеки, а тя взима желатин направо голяма разфасовка (1 килограм) и си го измерва в супени лъжици та затова. Специално премерих едно пакетче от 10 гр. желатин е около 1.с.л и половина (1.с.л с голям връх) значи за рецептата са нужни не повече от 6 пакетчета. Направо ще редактирам постинга, че така наистина е объркващо  Peace
Радвам се, че ви е харесала рецептата, наистина е много лека и приятна тортичката, но ако се сложат и орехи или други ядки става още по-добре.
tilieva моята форма е 21-22 см диаметър, но е много ниска едва 5,5 см., и въпреки, че намалих дозата на 6 яйца и 0,800л мляко пак ми остана материал за 5 чашки от крем карамел  newsm78. То реално, дозата си е точна за нормална форма за кекс и не би трябвало да остава, но понеже за по ефектно се слага и желето с плодовете и то заема допълнително място във формата  Grinning, та затова.  Като я пробвате да кажете дали ви е харесала  Wink

Последна редакция: сб, 17 фев 2007, 18:37 от korneliia_h

# 152

Ето и моята торта за Валентин

# 153
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571

Ето и моята торта за Валентин
Малко помощ   Grinning клик

# 154
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
tarlio, аз не виждам нищо - при мен ли е проблема?

Момичета, днес правих торта за рожденния ден са свекито и майка и (те са родени в един и същ ден).

Тортата е с блатове от Светкавичния кекс за микровълнова, защото единствената подходяща купа която имах е стъклена. Всъщност това са два кекса, единия от които замразих, за да мога полсе по-лесно да оформя. Покритието на тортата е от Захарен фондан 2, за да постигна бял порцеланов цвят. Чучура и дръжката са също от него но направени преди ден за да изсъхнат. За да остане формата им се прихудих вътре да им сложа по една сламка(от меките) и така да оформя. а при закрепянето ползвах и клечки за зъби. Цветчетата са също от фондан, а зелените завъртулки са с белтъчен крем.


# 155
  • Pierrefonds, CA
  • Мнения: 802
 Natalyna, невероятна торта  Grinning  smile3501

# 156
  • Мнения: 7 106
Нат, прекрасна изработка! Браво !

# 157
  • Мнения: 2 099
Наталина, тортата е просто невероятна можеш само да се гордееш с твоето изобретение, то се е цяло изкуство  chef smile3501

# 158
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Благодаря ви момичета - и вие не оставате по-назад, страхотни майсторки сте!  bouquet

# 159
  • Габрово
  • Мнения: 316
   Здравейте, момичета!
Да се престраша и аз. Страхотни неща правите. Исках да ви благодаря за напътствията и да ви покажа какво спретнах за днешния първи рожден ден на дъщеря ми с ваша помощ.
Това и това
Още един път - благодаря! Дъщеря ми и останалите дечица останаха много доволни.

# 160
  • Мнения: 1 209
natalyna, направо  занемях. то да те е грях да го ядеш  smile3501

# 161
  • Мнения: 818
Natalina,супер тортичка.  bouquet

ето как горе-долу прикрих пукнатините по циците на моята торта http://www.snimka.bg/profile.php?edit_photo&photo_id=2212170

# 162
  • Мнения: 5 873
"Гали" ,много весели тортички!Браво!
Bambinkamalinka ,още ли не сте я изяли тая мацка?много е добре даже,аз пукнатини не видях.... Flutter

# 163
Гали,много са ти хубави и двете тортички!Браво!Много красиви си ги направила! smile3501А какви са вътре ще кажеш ли?

# 164
  • Мнения: 186
Natalyana, оригинална торта - браво!    bouquet
"Гали" ,Bambinkamalinka  и вашите торти са супер !

Общи условия

Активация на акаунт