не ми се ходи на работа

  • 4 007
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 911
Няма ограничения за броя на болничните. Обясни на лекаря си какво искаш, той ще прецени как да постъпи.

Напротив, ограничения има. Личния може да издава само за 3 дена месечно, а гинеколога от ЖК по 7 дни. Така че остават 20 дни, през които тя трябва да ходи на работа.
Единствения вариант е гинката да я прати на комисия, само те имат право да издават за цял месец и до края на бременността без прекъсване, аз съм така обаче това е друга история. 

Не е точно така, в ЖК  обикновено ти дават 30 дневен болничен просто защото са повече от един лекар там и самата бременна не се занимава с нищо, само минава да си вземе болничните!

Аз не говоря никога наизуст! От трети месец я карам на болнични, по закон гинката има право само на 7 дни, всичко останало е дадено от комисия.
Естествено, че бременната не се занимава с нищо, свързано с болничния - че какво би могло да бъде??!

# 16
  • Мнения: 1 596
благодаря ви много, а какво значи ЖК Blush?
да не е медицински център.
аз ходя на преглед в медицински център и оттам ми дават болничните,досега са ми давали само 1.
следващия път ще пробвам за друг Cry

# 17
  • Мнения: 911
Болничният престой не е задължителен, само да отбележа, тъй като в друга подобна тема се прокрадна такова мнение. Иначе с болничните няма проблем, просто след лекуващият лекар се отива на ЛКК /аз нямам позната, на която ЛКК да не е издала такъв след направление от наблюдаващия бремеността гинеколог/.


Именно, ето за това става въпрос.

# 18
  • Мнения: 911
благодаря ви много, а какво значи ЖК Blush?
да не е медицински център.
аз ходя на преглед в медицински център и оттам ми дават болничните,досега са ми давали само 1.
следващия път ще пробвам за друг Cry

ЖК - женска консултация, не е задължително да са няколко, може да е в поликлоника, но може и да е на частно
гинка - гинеколожка
доки - доктор

# 19
  • Мнения: 683
Няма ограничения за броя на болничните. Обясни на лекаря си какво искаш, той ще прецени как да постъпи.
Така е. Това е варианта.  Peace

# 20
  • Мнения: 1 596
благодаря ви много, а какво значи ЖК Blush?
да не е медицински център.
аз ходя на преглед в медицински център и оттам ми дават болничните,досега са ми давали само 1.
следващия път ще пробвам за друг Cry

ЖК - женска консултация, не е задължително да са няколко, може да е в поликлоника, но може и да е на частно
гинка - гинеколожка
доки - доктор

 Simple Smileразвесели ме Simple Smile колко подробно
добре  щи пробвам благодаря ви

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Още от 3 месец излязох в болнични.Бебето беше по-важно.

# 22
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Веднага щом разбрах за първата си бременност излезнах в болнични.Не са ми отказвали, макар да има много подобни случаи.Кажи на лекаря си , че не се чувстваш добре и в работата се натоварваш прекалено.Първо ще ти издаде болничен за 1 седмица, а след това ще са за по 30 дни!
Никой лекар няма право да ти откаже болничен.Аз си бях в къщи цялата бременност от както разбрах че съм бременна.. Peace

# 23
  • Мнения: 4 555
Хм, а има ли някакво ограничение от кога можеш да излезеш в болнични? Например от трети месец или нещо такова  newsm78
И също така през това време каква заплата взимаш и кой ти я дава?
Винаги съм си мислела, че колкото по-рано излезеш в болничен, с толкова ти се съкращава после периода на майчинството. Явно съм много заблудена с тази информация  ooooh!

# 24
  • Мнения: 24 467
Не, Карина, няма подобни ограничения. Болнични се дават когато лицето е неработоспособно най- вече поради влошено здравословно състояние, което може да стане и още през първия месец на бременността, както може да стане и поради причини, несвързани с нея.

# 25
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Вземи нов болничен, друг вариант няма.
Кажи също че се преуморяваш Peace

# 26
  • Мнения: 3 456
Хм, а има ли някакво ограничение от кога можеш да излезеш в болнични? Например от трети месец или нещо такова  newsm78
И също така през това време каква заплата взимаш и кой ти я дава?
Винаги съм си мислела, че колкото по-рано излезеш в болничен, с толкова ти се съкращава после периода на майчинството. Явно съм много заблудена с тази информация  ooooh!
Вземаш 90 % от заплатата си, но нете облагат с  данък, така че , ако не се лъжа всъщност вземаш повече от нормалното

# 27
  • Мнения: 1 104
Можеш да си вземаш колкото искаш болнични докато си бременна. Сега поне е ясно, че имаш причина. Всяка бременност е различна и има жени за които тези 9 месеца са наистина тежки.Не би трябвало да ти откажат болнични.

# 28
  • Мнения: 911
Хм, а има ли някакво ограничение от кога можеш да излезеш в болнични? Например от трети месец или нещо такова  newsm78
И също така през това време каква заплата взимаш и кой ти я дава?
Винаги съм си мислела, че колкото по-рано излезеш в болничен, с толкова ти се съкращава после периода на майчинството. Явно съм много заблудена с тази информация  ooooh!

Общият брой на дните прекарани в болнични нямат нищо общо с периода на майчинството... Ами сега бебето ти е най-важното нещо, нали, и като не си добре естествено, че няма да ходиш на работа ... За да избегна излишните подробности само ще кажа, че ще ти се изплаща 90% от щата и се получава, че като си болнични взимаш повече, отколкото като работиш.

# 29
  • Мнения: 1 440
Само да уточня,че максималният брой за болнични е 180 дни за цялата бременност.Но ти няма да ги надхвърлиш,като гледам.
С първата ми бременност,тъй като излязох още от 2-рия месец,превиших тези 180 дни,та се наложи да ме пуснат платен отпуск,което също е вариант,но зависи от работодателя и не е много добър от финансова гледна точка.
Иначе са малко тези доктори,които биха оказали болнични,в повечето случаи няма проблеми.
Лека бременност ти желая!

Общи условия

Активация на акаунт