Как да продължим

  • 1 026
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,може би някои от вас вече са чели темата която пуснат преди седмица.
От около месец съм самотна майка.
Съпругът ми с който имаме брак и детенце на пет години и половина ни напусна.
След смъртта на свекъра ми,мъжът ми изпадна в нещо като депресия,пиеше,не ходеше на работа и така около два месеца.
След като се върна на работа,споделял с една колежка,както той каза тя била негов изповедник и го подкрепяла и се влюбил.
Съпругът ми директно се нанесе при новата си жена,още в деня в който ми каза че иска развод.
Иска развод по взаимно съгласие и да не се разчува много много.

Свързала съм се вече с адвокат и започнахме да действаме по въпроса.

Аз още не съм се съвзела от случващото се и най-вече от обидата която чувствам.

Дъщеричката ни вижда баща си само когато я взема от градина.Той за момента не желае да има друга комуникация с нея. В почивните си дни знам че ходят с приятелката му напред назад,но време за детето си няма.

Мъчно ми е защото детето го търси,иска да му звъним по телефона,плаче всеки ден след като я остави вкъщи след градината.
Постоянно ми се задават въпроси защо тати ,вече не ме иска,защо не ми обръща внимание?Защо го няма вкъщи?

Опитвам се да бъда силна,но когато ме погледне с насълзени очи и цялата се разпадам.

Искам да ви попитам кога вие като възрастни приехте ситуацията и намерихте душевен покой?
Как успяхте да запазите добрият тон с бившата половинка в името на детето(аз вмомента изпитвам само гняв и като го видя искам само да му крещя,но се въздържам)?
Как обяснихте на децата си случващото се?Как те реагираха на раздялата?

# 1
# 2
  • Мнения: 58
Бях в първи клас когато родителите ми се разведоха.
До 23 години не успях да го приема и ме човъркаше от вътре.
На детето не може да го обясниш. Аз до последно обвинявах  новите парнтьорите на родителите ми развода. И ядяха дота неприятности. Правил съм яко номера на доведените родители. За детето има една майка и един баща. Хубави лоши...... това е. Мъжа има нужда от спасителна желетка. Ще използва новата жена да го изкара от депресията. После и нея ще зареже.  За съжаление детето ще страда при всички положения. Лично аз си мисля че стратиегически не трябва да обвиняваш мъжа пред детето. Това само още повече ще обърка детето.  Грижи се детето постояно да е заето. Спорт, игри, четене... Да има по - малко време да мисли. За съжаление истината поднесена внимателно е най-доборото. Кажи и че баща и я обича, но има нужда да бъде сам в момента. Дано да имаш приятелки на които да разчиташ да те подкрепят в това положение. Няма да ти е лесно сама. НО ще е по лесно отколкото с мъж, който ти носи само проблеми. Търси помощ от всеки който може да ти я даде. Баби лели ... и други иначе безполезни роднини и приятели. Аз имам един лаф. Който си има внуци да си ги гледа . Ахахаха
Може да се разбереш с бащата да се чувате в определен час. Сутрин или вечер. На детето ще ми е много по-лесно когато знае предварително какво се случва.  Казваш ще се обадим след един часа точно в 10 часа. И така. Ако бащата е норален няма как да не се съгласи да говори веднъж на ден.
Здравейте,може би някои от вас вече са чели темата която пуснат преди седмица.
От около месец съм самотна майка.
Съпругът ми с който имаме брак и детенце на пет години и половина ни напусна.
След смъртта на свекъра ми,мъжът ми изпадна в нещо като депресия,пиеше,не ходеше на работа и така около два месеца.
След като се върна на работа,споделял с една колежка,както той каза тя била негов изповедник и го подкрепяла и се влюбил.
Съпругът ми директно се нанесе при новата си жена,още в деня в който ми каза че иска развод.
Иска развод по взаимно съгласие и да не се разчува много много.

Свързала съм се вече с адвокат и започнахме да действаме по въпроса.

Аз още не съм се съвзела от случващото се и най-вече от обидата която чувствам.

Дъщеричката ни вижда баща си само когато я взема от градина.Той за момента не желае да има друга комуникация с нея. В почивните си дни знам че ходят с приятелката му напред назад,но време за детето си няма.

Мъчно ми е защото детето го търси,иска да му звъним по телефона,плаче всеки ден след като я остави вкъщи след градината.
Постоянно ми се задават въпроси защо тати ,вече не ме иска,защо не ми обръща внимание?Защо го няма вкъщи?

Опитвам се да бъда силна,но когато ме погледне с насълзени очи и цялата се разпадам.

Искам да ви попитам кога вие като възрастни приехте ситуацията и намерихте душевен покой?
Как успяхте да запазите добрият тон с бившата половинка в името на детето(аз вмомента изпитвам само гняв и като го видя искам само да му крещя,но се въздържам)?
Как обяснихте на децата си случващото се?Как те реагираха на раздялата?

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 22:00 от RoninBG

# 3
  • София
  • Мнения: 12 163
На децата се казва винаги само истината. Родителите остават родители, но не са длъжни да са двойка. Вие с таткото вече не сте двойка, но я обичате и ще и останете родители. Важно за детето е да знае, че не е виновно, че не сте заедно и не е отхвърлено. Не намесвай другата жена или ваши лични отношения, просто обясни, че татко я обича, но просто вече няма да живее с теб, ще се виждат отделно. И не прехвърляй на детето твоята драма по случая.
В моя развод аз бях инициатора, но разбирам, че ти е тежко да те напуснат. Просто приеми, че това е твой проблем и не го прави проблем на детето, което не е напуснато, напусната си само ти. Очевидно бащата има намерение да се грижи за детето щом го взима от градина. Ако се е изнесъл у гаджето си е по-добре да не води детето там засега, а да си се виждат двамата. Новата жена да въведе по-късно, след 6 месеца, година. Но говори с него тези неща. Колкото и да не ти се ще да общувате е важно да направиш всичко възможно да имате комуникация по отношение на детето, в която да не забъркваш твоите емоции на напусната жена.

# 4
  • Мнения: 1 493
Нека той да й обясни. За жилището и ипотеката говорихте ли?

# 5
  • София
  • Мнения: 10 586
За детето може да използвате смъртта на дядо му и че той не може да приеме загубата и не иска да я натъжава, защото сега не иска да си играят.
При нас се развиха другояче нещата, казах им, че всеки трябва да е щастлив и щом намира щастие в новата жена, нека е щастлив с нея. Не е нещо лошо.

Неискането му да ги вижда му мина, за съжаление. Сега са подложени на психотормоз... По-добре да не се виждат.

# 6
  • Мнения: 419
RoninBG е дал добри съвети.
Освен това, можеш да кажеш да детето, че баща му няма да е свободен по всяко време, но може да му рисува рисунка, когато и домъчнее. После ще му ги дава и той ще разбере.
Този мъж изглежда доста лабилен. Вчера алкохол, днес любовница, утре ще му скимне друго.
Направо си се отървала. Разбирам, че се измъчваш, заради детето, но то ще порасне и ще ти е подкрепа.

# 7
  • Мнения: 20
RoninBG е дал добри съвети.
Освен това, можеш да кажеш да детето, че баща му няма да е свободен по всяко време, но може да му рисува рисунка, когато и домъчнее. После ще му ги дава и той ще разбере.
Този мъж изглежда доста лабилен. Вчера алкохол, днес любовница, утре ще му скимне друго.
Направо си се отървала. Разбирам, че се измъчваш, заради детето, но то ще порасне и ще ти е подкрепа.

Ами лабилен се оказа.Оказа се ,че откакто се е изнесъл при любовницата всяка вечер пие.
Снощи се напил и излязал от нейният дом,не си взел телефона.В 4ч сутринта тя ми звъня да го търси ,дали не бил при мен.Е не беше при мен.

# 8
  • Мнения: 419
RoninBG е дал добри съвети.
Освен това, можеш да кажеш да детето, че баща му няма да е свободен по всяко време, но може да му рисува рисунка, когато и домъчнее. После ще му ги дава и той ще разбере.
Този мъж изглежда доста лабилен. Вчера алкохол, днес любовница, утре ще му скимне друго.
Направо си се отървала. Разбирам, че се измъчваш, заради детето, но то ще порасне и ще ти е подкрепа.

Ами лабилен се оказа.Оказа се ,че откакто се е изнесъл при любовницата всяка вечер пие.
Снощи се напил и излязал от нейният дом,не си взел телефона.В 4ч сутринта тя ми звъня да го търси ,дали не бил при мен.Е не беше при мен.
Е, това вече не е твой проблем!
Има вероятност тя да се усети и да го натири. Ако дойде да ти хленчи, добре си помисли. Сега детето го иска, но да му гледа всекидневните пиянски представления е много по-голяма травма.  Пожелавам ти сила.Heart

# 9
  • Мнения: 20
Нека той да й обясни. За жилището и ипотеката говорихте ли?

Говорихме да.Казах му да си взема нещата,искам жилището и ще си плащам ипотеката.Вече адвоката трябва да разясни как става това документално.

# 10
  • Мнения: 1 493
Ама и тая супер нахална, да ти звъни в 4 часа сутринта, да търси идиота дали не бил при теб ..мани, мани, оттървала си се. Поне овика ли я хубаво? Аз бих й казала, че най вероятно  е по к#рви, щото една не му стига. И бих й върнала обаждането на следващата сутрин в 4 часа, да я питам при нея ли е. Ама че наглост. Тая кой знае колко отчаян киликандзер е.

Последна редакция: пн, 22 апр 2024, 12:56 от Прекрасная Василиса

# 11
  • Мнения: 419
Ама и тая супер нагла, да ти звъни в 4 часа сутринта, да търси идиота дали не бил при теб ..мани, мани, оттървала си се. Поне овика ли я хубаво? Аз бих й казала, че най вероятно  е по к##ви, щото една не му сгига. И бих й върнала обаждането на следващата сутрин в 4 часа, да я питам при нея ли е. Ама че наглост. Тая кой знае колко отчаян киликандзер е.
Да, да и каже нещо от сорта на: О, той така зачезва" , или " Здравей сестро, сега разбра ли защо го изгоних!" Grin
Лошото е, че човек се сеща за нещо остроумно, когато вече е късно.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 163
Тази любовница е номер едно. Така не съм се смяла от много време.

# 13
  • Мнения: 20
Тази любовница е номер едно. Така не съм се смяла от много време.

Жената може да е страх да не вземе да я остави както остави мен и детето.

# 14
  • София
  • Мнения: 12 163
Тази любовница е номер едно. Така не съм се смяла от много време.

Жената може да е страх да не вземе да я остави както остави мен и детето.
Сигурно се тревожи, че му се е случило нещо, но е невиждана наглост любовницата да звъни на съпругата посреднощ, защото гаджето и още не се е прибрало. Блокирай и телефонния номер, това едва ли ще е последната и проява. Потрес, истински.

Общи условия

Активация на акаунт