Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №26

  • 30 806
  • 760
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 698
Благодаря ви,дано и при мен има ефект.
Купих го,ще докладвам
Ако и гадните вълни намалеят(не от спрея де)ще е супер

# 466
  • Мнения: 11 267
Аз преди да купя препоръчаното ми спрейче, ползвах поне 5 други неща и нямах ефекта, който имам с него. Мелатонин имам 2 вида - на спрей и на хапчета. Еми не помагаше и това е. Към това спрейче също бях скептична и мислех, че само ще си дам парите /щото е и 30 кинта/ за разлика от другите, но чудо - има ефект.
То е супер, че ви помага, и плацебо да е - много важно. Хем не приемате медикаменти, хем спите - двойна полза Simple Smile

# 467
  • Мнения: 20 239
Според една теория, която ми обяснява диетолог, ако чаша мляко ви помага да пите по-добре нощем, без да се будите и да ходите да пишкате, то вероятно имате пикове на инсулина. Млякото преди сън балансира тези пикове. И кисело мляко би било ОК.
Точно за това в Зоната се препоръчва вечер преди лягане по 1блок въглехидрат, протеин и мазнини - например половин ябълка с малко извара и няколко бадемчета.
Много добре ми се отразяваше.

# 468
  • Мнения: 4 636
Според една теория, която ми обяснява диетолог, ако чаша мляко ви помага да пите по-добре нощем, без да се будите и да ходите да пишкате, то вероятно имате пикове на инсулина. Млякото преди сън балансира тези пикове. И кисело мляко би било ОК.
Точно за това в Зоната се препоръчва вечер преди лягане по 1блок въглехидрат, протеин и мазнини - например половин ябълка с малко извара и няколко бадемчета.
Много добре ми се отразяваше.
Мен много ме разяжда хапването, непосредствено преди лягане. Не посягам, защото няма да остана с половин ябълка и 3 бадема, ами ще опоскам 1 пакет бадеми. Но пък не се храня и по Зоната де. Може и това да влияе. Храня се нисковъглехидратно, като напоследък съм вдигнала полезните въглехидрати и ми се отразява добре. Бих пробвала и с прясното мляко.

# 469
  • Мнения: 91
Според една теория, която ми обяснява диетолог, ако чаша мляко ви помага да пите по-добре нощем, без да се будите и да ходите да пишкате, то вероятно имате пикове на инсулина. Млякото преди сън балансира тези пикове. И кисело мляко би било ОК.
Точно за това в Зоната се препоръчва вечер преди лягане по 1блок въглехидрат, протеин и мазнини - например половин ябълка с малко извара и няколко бадемчета.
Много добре ми се отразяваше.
Мен много ме разяжда хапването, непосредствено преди лягане. Не посягам, защото няма да остана с половин ябълка и 3 бадема, ами ще опоскам 1 пакет бадеми. Но пък не се храня и по Зоната де. Може и това да влияе. Храня се нисковъглехидратно, като напоследък съм вдигнала полезните въглехидрати и ми се отразява добре. Бих пробвала и с прясното мляко.
Сваляш ли кила

# 470
  • Мнения: 4 636
Излишните отдавна ги свалих. От 2 години поддържам тегло 50 кила с това хранене. Вкарах и инсулина в норми, че съм с ИР.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 15:38 от sharpy

# 471
  • Бургас
  • Мнения: 6 527
Рескюто не е плацебо.Но тук не коментирахте ли един спрей, който е специален - рескю найт?

Аз си поръчвам винаги голямо шише с рескю и си го имам в наличност при всякакви емоции.На мен също ми помага за спане, но ако съм превъзбудена не.Алората засега най-много ми е въздействала, може би защото е нова за мен.

# 472
  • Мнения: 4 636
Рескюто не е плацебо.Но тук не коментирахте ли един спрей, който е специален - рескю найт?
Да, точно рескю найт коментираме. По-назад the_demon е дала снимка.

# 473
  • Мнения: 698
Здравейте отново,пробвах спрея снощи за сега никакъв резултат,след колко време действа ?

# 474
  • Мнения: 517
Привет момичета. Отдавна съм с вас и ви чета но до сега си мислех че ми е рано още .. ама уви...природата не може да се спре. За протокола , на 48 год съм, но имам вече типичните за възрастта симптоми.  Вчера бях при моята гинеколожка и тя ми каза че " с пълна скорост съм се запътила към възрастта на любовта" .. Изписа ми Ремифемин и едно друго билково пак , Menogynial.  Някой има ли опит с тези лекарства?

# 475
  • Бургас
  • Мнения: 6 527
Рескюто не е плацебо.Но тук не коментирахте ли един спрей, който е специален - рескю найт?
Да, точно рескю найт коментираме. По-назад the_demon е дала снимка.

Привидяло ми се е, че не пише найт Simple Smile Той има добавена още една есенция за мислите, която успокоява ума.

# 476
  • Мнения: 505
Здравейте момичета!
На 48 години съм. Винаги съм била с обилен и относително нередовен цикъл, 31-36 дни и кървене около седмица. От 1-2 години периода намаля и сега варира 26-30 дни, кървенето се запази около седмица, като на 4ия ден спира, ама направо капка няма след няколко часа пак тръгва обилно.

Декември ми закъсня много. Ходих на доктор, установиха фоликулна киста, изписаха ми дуфастон. Понеже през годините често имах кисти не се притесних и не пих дуфасона. Приложих "бабешка рецепта" и цикъла дойде след още около седмица, общо закъснение 64 дни. Цикълът продължи 19 дни със по-слабо кървене.

Следващия цикъл дойде след 25 дни и беше "стандартен" за мен. След още 24 дни дойде нов, кървих обилно в началото и после оскъдно до над 2 седмици.

И сега, 42ри ден няма цикъл. Вчера бях на преглед - кистата се е изчистила, много надебеляла е лигавицата. Дадоха ми направление за хоспитализация, за кюретаж. Попитах доктора дали да направя първо някакви изследвания, хормони, но той каза, че не е необходимо.

Това не е първия път, когато ме пращат на кюретаж, но никога до сега не съм ходила - нещата се оправяха без това и винаги преди цикъл съм с много дебела лигавица.

Преди месец си пусках ПКК и витамини. С анемия съм, неустановено по какви причини и заради това периодично си следя резултатите. Хемоглобина ми е малко под нормата, феритин и желязо също са ниски - започнах прием на желязо. Ниски са ми и вит. Д и Б12 (други витамини не съм пускала).

За Б12 и лл и гинеколога сякаш не ме чуват, направо игнорират темата.

Също така за две години два-три пъти лекувах уринални възпаления, два пъти e.coli. Гинеколога почти ми се скара да не го занимавам с тези възпаления, защото това го обърквало! И настоява да ходя на кюретаж.

Посъветвайте ме, моля, какви изследвания да си пусна. Знам, че хормонални се пускат на 3ти ден от цикъла, но сега хем съм без цикъл, хем не знам кои хормони да си пусна и какво допълнително.

И още - възможно ли е закъснението да е свързано с прием на желязо (tothema) и Б12, които започнах да приемам от около две седмици?

# 477
  • Мнения: 1 612
Преди месец ми правиха кюртаж, само да ти кажа, че това не лекува. На мен след това ми дойде един оскъден и след 2 седмици дойде кошмар! Съсиреци, кръвоизливи… добре, че поне не продължава дълго, при мен адът е 1-2 дни. Направиха ми кюртажа с диагностична цел - да се изследва тая лигавица. Слава богу, не е атипична и така ще си карам. Докторката каза - решението е прогестерон, нищо друго. Няма да пия.
А хормонални изследвания наистина няма смисъл да правиш, то е ясно от симптомите - няма почти никакъв прогестерон, естрогенът доминира и така лигавицата расте до безкрай, понеже няма кой да й каже стоп (това го прави прогестеронът, който почва да липсва на тая възраст).

# 478
  • Бургас
  • Мнения: 2 121
Аз скоро си изследвах хормони на 3-ти ден от МЦ. Естрадиола ми беше 135 pmol/L, при реф стойностти за форикулярна фаза 46 - 607. Това много ли е или малко? АМХ 0.010ng/mL, т.е на минимума. Някой с подобни стойностти? Да чакам ли още МЦ или е на приключване? Последните цикли бяха 106 и 100 дена.

# 479
  • Мнения: 259
100 дни цикъл ли сте имала ?

Общи условия

Активация на акаунт