Интериорен и екстериорен дизайн по аматьорски - тема 85

  • 22 906
  • 698
  •   3
Отговори
# 180
  • Мнения: 454
Г-жа Шантал,
Това е направено, за да скрива корниза. Едно време корнизите бяха едни такива тънички, железни, с ужасни кукички.

# 181
  • Мнения: 3 664
И на мен мострите не ми допадат - цветът на мострените светли завеси не се съчетава буквално с нищо. "Вдъхновяващите" снимки със светли завеси са съвсем различни и като стил, и като цветове. 
Ако искаш светли завеси, които да не са акцент, а да се сливат със стените, избери същия цвят (като на стените), но различен, малко по-светъл нюанс. И обратното е възможно - да са един-два тона по-тъмни от стените, но същия цвят. На мострената снимка цветът е различен, не нюансът или тонът. 

За перваза: аз бих оставила в цялата стая. Не разбрах в какъв смисъл ограничава откъм корниз. Просто слагаш обикновени двуканални (или три) релси на тавана и прикриваш с корниза - в частта на завесите самият корниз ще излезе по-напред от този на околните стени и толкова. Сега, ако се затруднява в конкретния случай окачването и свалянето на завесите, защото са високо окачени (зависи от височината на самия таван и кой после ще се занимава със завесите, дали ги стига и т.н), мястото е тясно и трудно за манипулации, е друг въпрос.
Другият вариант е да си имаш декоративни корнизи по всички стени, плътно към тавана (както е на снимката съседната на завесите стена) и отделно да си сложиш тръбни над прозореца  за завесите - въпрос на лично виждане и съчетание между отделни елементи в стаята.   

# 182
  • Мнения: 6 518
Остави перваза, по завършено стои.

# 183
  • Мнения: 7 051
Знам защо е направено, тъкмо свалих старите метални корнизи. Ако реша да го оставя, ще сложа канален корниз и готово. Просто не съм решила дали искам тръбни корнизи(които не съм виждала в комбинация с такъв перваз) или канални(досадно ми е при пране това поставяне, често кукичките падат и е разправия). А и обичам да си намирам находки из ВУ и повечето са за тръбен корниз.
Кубратова, аз казвам че такъв перваз има само на стената, на която е прозореца, а не в цялата стая.

# 184
  • Мнения: 23 402
А не можеш ли да скриеш тръбен зад гипсовия корниз? Не ги махай, страхотни са!

# 185
  • Мнения: 3 664
Знам защо е направено, тъкмо свалих старите метални корнизи. Ако реша да го оставя, ще сложа канален корниз и готово. Просто не съм решила дали искам тръбни корнизи(които не съм виждала в комбинация с такъв перваз) или канални(досадно ми е при пране това поставяне, често кукичките падат и е разправия). А и обичам да си намирам находки из ВУ и повечето са за тръбен корниз.
Кубратова, аз казвам че такъв перваз има само на стената, на която е прозореца, а не в цялата стая.
В такъв случай, ако е у  дома, но не е Simple Smile и преценката е твоя, бих сложила на всички стени, само на стената с прозореца идва малко незавършено.
При ниски тавани е по-подходящо завесите да падат направо от тавана, стига да има кой да ги окачва и сваля. В предишния ни апартамент бяха така, зад перваз и много високо - ММ се ужасяваше от самото предложение да сваляме завеси и пердета - то беше по-лесно, но окачването го мъчеше, хем е доста висок.
При по-висок таван е подходящ и тръбен корниз - по-лесно се борави със завесите.

# 186
  • Мнения: 7 051
Не, не, няма да слагам допълнително. Те вече са там-само на стената на прозорците. Дилемата е да останат или да ги махна. Съветът ти ми говори, че не ти се е налагало да боядисваш с латекс подобни стаи Joy у майка ми са навсякъде и боядисването им при освежителни ремонти е мн досадно.
Та..сигурно бих могла да сместя тръбните отзад, но пък те са красиви, трябва да се виждат. Май ще отида в магазин за пердета.

# 187
  • Мнения: 3 664
Не, не, няма да слагам допълнително. Те вече са там-само на стената на прозорците. Дилемата е да останат или да ги махна. Съветът ти ми говори, че не ти се е налагало да боядисваш с латекс подобни стаи Joy у майка ми са навсякъде и боядисването им при освежителни ремонти е мн досадно.
Та..сигурно бих могла да сместя тръбните отзад, но пък те са красиви, трябва да се виждат. Май ще отида в магазин за пердета.
Налагало се е и още как Simple Smile
Ама красотата (както я разбира всеки от нас за дома си) иска усилия (все пак не се и боядисва всеки ден), така че и сегашният ми апартамент е с первази, така ще е и къщата след ремонт, не обичам пряка граница между стени и таван. 
За тръбни зад перваз - просто не намирам смисъл, освен ако обслужването е по-лесно.

# 188
  • Мнения: 23 402
В този случай тръбните трябва да са зад перваза, иначе ще е доста странно визуално.Има и релсови с окачване за стена, не за таван.Те пак зад корниза.
На мен тръбните хич не са ми красиви с малки изключения, но у дома ще се наложи да сложа няколко 🙄
Ето за такива говоря:

Икейски също някои.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 5 414
Щом не държиш на 1000% на тръбни корнизи, не се вкарвай в беля да махаш гипсовите первази. То не е ей така да чукнеш два пъти с инструмента и да изчезнат.  Със сигурност при свалянето ще се обели шпакловка от тавана и ще си отвориш много работа с шпакловане и частично или цялостно боядисване на таван.

# 190
  • Мнения: 5 580
Всичко е въпрос на вкус, аз ако имах такъв перваз не бих го махнала. Никой корниз не ми е по-красив от перде от тавана до земята и от стена до стена, скрито зад перваз. Все пак ги пера няколко пъти в годината, а ги гледам всеки ден.

# 191
  • Мнения: 4 471
Есента  махах такива гипсови орнаменти. Много здраво бяха лепени. До толкова, че се наложи да ползвам малък къртач. Таванът естествено стана на нищо.
Скрит текст:
При нас бе неизбежно, защото променях броя и местата на осветителните тела, а украсата  щедро беше и около старото осветление.
Виждам подобни   от полистирол, за който харесва, ги има по строителните хипермаркети.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 22:23 от mamamari

# 192
  • Мнения: 2 655
Не бих махала гипса. Аз самата съм с такива. Имам трилинеен корниз, но ползвам само двете линии.
Сложила съм тюлено перде и под него блекаут, който дърпам през нощта.

Мислите ли, че само с тюл е по-модерно. три пердета едно враз друго ми идват отживелица. Даже се чудя дали на детската да не оставя само блекаута. Тюла само събира прах

# 193
  • Варна
  • Мнения: 920
Almirra, зависи какво се вижда през прозорците и навътре, и навън. Практическото приложение на тънкото перде е да не се вижда вътре през деня, а вечер да се виждат само силуети и при необходимост да се дърпат плътните завеси.
Ако си на прилично отстояние от съседни балкони, улица и подобни, съвсем спокойно може да си спестиш тънкото перде. За мен е по-красиво така. А ако имаш и приятна гледка навън - ще е направо грехота да я закриеш с него.
Аз, например, имам прекрасна панорама, далече съм от любопитни погледи и имам само завеси от лен, които пускам при силно слънце. Това е най-голямото предимство на апартамента и ми е приятно да си гледам навън от дивана. Затова не си сложих тънки завеси. Всичко се вижда вечер вкъщи, но трябва някой с бинокъл да ме наблюдава.

И аз не бих махнала гипса. Мисля, че е красиво.

# 194
  • Мнения: 1 633
Опитвам се да снимам цветовете на стените на дневна светлина, но пак не е съвсем същото като на живо. А какво ще кажете за завеси в цвят теракота, като на тъмната подова плочка? Ще се възползвам и друго да попитам. Ще подменям саксиите, купих едни (виждат се на снимките), но ми се виждат и те неподходящи... И саксиите взех да мисля, дали да не са в цвят "теракота"?




Общи условия

Активация на акаунт