Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 10

  • 10 496
  • 244
  •   1
Отговори
# 135
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 656
С всичко прекалих тези празници. Не съм и тренирала. От утре влизам в режим лято - сегашните кг-ми не съм била последните 7 години 😡 Обаче пък такова ми е хубаво лицето 🙈😂

# 136
  • Мнения: 3 328
Аз не съм писала, защото не ям почти нищо по- различно от отчетното вече. Има дни в които ще хапна малко повече, но пак е от режимната ми храна.
Не съм яла козунаци, курабии и подобни, само варени яйца. Изключение правят един Старбъкс и замръзен йогурт, но съм ги включила в МФП, така че Grinning
След освинването, което направих покрай коледните празници се зарекох че вече няма да го играя този сценарий - една седмица веселба, после няколко месеца да не ми се гледа кантара.

# 137
  • Мнения: 38
В дните без тренировка ми е тъпо да описвам храненето. Не съм се ограничавала, аз и по принцип не го правя, та по празниците съвсем. Тъй като не пия алкохол, както и не съм фен на козунаците много-много, не мога да кажа, че съм прекалявала с нещо, но си хапнах бонбони и който ми е предлагал козунак, не съм отказвала:laughing: също така днес много вкусни пресни картофи с чесън, които ми отключиха силата да убивам с дъх FlushedLaughing

От утре отново тренировки, липсваха ми. Дори без някакви особени и драматични резултати, се радвам, че открих нещо, което ме разведрява и го усещам като пълноценно прекарване на времето, оставя ме с чувство на доволство, че правя нещо добро за себе си без да го има елемента "самопринуждавам се".Laughing
Имала съм много грешни представи и очаквания какво се случва във фитнеса и как протичат тренировките.

# 138
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 491
И аз два дни не тренирах, просто почнах работа на 1- ви май( работя 3-та година поред сезон), още влизам в релси, на работа цареше пълен хаос, както винаги в началото....Предпочетох вчера да се излежавам на плажа. За 1- ви път от октомври насам имах 2 поредни дена без тренировки. Затова като се върнах от работа днес, 1- то, което направих бе 30 мин тренировка. Доволна съм.Grinning

# 139
  • Мнения: 2 632
Аз след почивката съм 57,5 кг днес. Имах 2 дни преяждане в България, но иначе предимно леки дни.
Вчера:
60 мин спининг късно вечер, 20 мин корем

З: овес на фурна, бадемов мус, ягоди и боровинки общо около 300 гр

М: 10 гр 85% шоколад

О:крем супа от сладки картофи (има сметана в нея, но малко), 2 пълноз фки хляб (общо 143 гр), домати, краставици, морков

Сл: 250 гр скир с 1 шепа орехи и 2 шепи ягоди

В: 150 гр пилешко филе на тиган, салата със зехтин и авокадо и 5 вида зеленчуци в нея , задушен грах и зелен боб, карфиол

# 140
  • Мнения: 3 352
snowwhite12, правят ми впечатление шепите - шепа орехи и шепа ягоди са толкова различни като калорична стойност и нутриенти. Действително ли имаш предвид шепа и как точно я измерваш тази шепа или използваш думата преносно? Thinking

# 141
  • Мнения: 2 632
snowwhite12, правят ми впечатление шепите - шепа орехи и шепа ягоди са толкова различни като калорична стойност и нутриенти. Действително ли имаш предвид шепа и как точно я измерваш тази шепа или използваш думата преносно? Thinking


Не използвам преносно нищо. Точно шепа меря. Една шепа орехи е не повече от 20 грама, даже по-малко. Една шепа ягоди е повече, събират се доста в една ръка, защото са големи и не падат между пръстите. Не съм мерила колко, но две шепи спокойно може да са и 200 гр или повече, ако са малки и по-малко, зависи как ги грабна. При ядките обаче съм сигурна, че 20 гр не превишават, мерила съм години наред бадеми, орехи, лешници след премерена шепа. Максимумът на моята ръка е 22 грама, при 25 изпадат.

Шепа боровинки също не е особено много, защото са мънички. Боровинките ги меря често на око: например 1/4 от кутия с 500 гр и така смятам или директно на везната, но рядко.

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 08:49 от snowwhite12

# 142
  • Мнения: 2 028
Добро утро, момичета Simple Smile
Вчера тръгнахме да се прибираме от почивката, 5 дни без тренировки, преходите бяха по-малко от плануваното, защото в два от дните валеше дъжд.

Храната вчера:
З: 3 варени яйца
О:Прибрахме и набързо направих бъркани яйца, оризовки с извара, салата домати и краставици
С:Малко крънч
В: Бяхме на гости: Зелена салата, агнешко и съвсем малко дроб сърма

След празника мъжа ми е 1,5 кг. отгоре, ама така е като прекалиш с храната и най-вече с алкохола. Аз вече започнах да мразя подобни празници, едва ли не си длъжен да се наливаш и тъпчеш.

Днес:
З:2 цели яйца+2белтъка, 3 оризовки с извара и авокадо
О:Сьомга на фурна и задушен зелен боб+ ябълка
С:Скир с банан и орехи

Завръщам се във фитнеса след тази дълга пауза, дано не е много тегаво и понеже трябваше да е вчера, сега ще се наложи да тренирам в два поредни дни.
Тренировка-протеин
В:Октопод пипала и някаква гарнитура ще направя, десерт незнам, ако успея ще пропусна.

Духче, незнам за вкуса нашия беше шоколад, а детето си взе от тези със захар, но цената беше доста солена Grinning

# 143
  • Мнения: 998
Здравейте! Христос Воскресе!

По празниците бяхме на екскурзия и се хранехме в заведения, но избирах добре храната си. Вчера бяхме при родителите ми, където мама знае какво хапвам и се беше погрижила. Опитах и козуначено руло с шипкова мармалад - 1 парче, беше вкусно. Кантарът ми днес показа 56.4кг, преди празниците - 56.5кг.
Тренирах в четвъртък, след което 4 дни имах почивка от силови тренировки, но пък доста ходене. Вчера - долна част, днес - горна.

За днес:
закуска - протиеново-овесена каша с 50гр.боровинки;
обяд - 150гр.пилешко филе, запечено с 20гр.доматен сос и 15гр.моцарела, 100гр.бял боб от консерва, морков+краставица;
междинно - протеинов бар;
вечеря - мусака с картофи и тиквички, и мляно свинско месо
десерт - ябълка с канела и 10гр.фъстъчено масло.

Хубав ден и успешна седмица!

# 144
  • Мнения: 2 632
Току що премерих 1 шепа лешници: 17 грама. И една шепа голямо червено грозде: 136 грама.

# 145
  • Мнения: 3 352
snowwhite12, благодаря за отговора. Просто ми стана интересно, че за някои продукти вписваш точни стойности с грамове, а за други - шепа.

Не ми е минавало през ум да меря колко побира една моя шепа, но имам подозрение, особено що се отнася до ядките, че моята ще е много по-обемна.Smile

Отчитам тегло, идентично на това отпреди празниците, че дори и някое грамче надолу. Ядох всичко - и козунаци, и кифлички, и курабии, и агнешко и какво ли още не, но в много разумни количества. Май най-после мога да се доверя на интуицията си, що се отнася до храненето. Даже подозирам, че когато не вписвам храненията си, приемам по-малко калории, но откъм нутриенти положението не е блестящо, така че с удоволствие се връщам към моята си храна.

Така и така съм започнала да пиша, да отчета днес храната:
Досега - 11:00 часа, съм изяла две овесено-белтъчни питки с нискомаслен кашкавал и пилешка шунка, 125 грама малини и един белтък.
За обяд съм си приготвила салата - домати, краставици, маруля, репички, авокадо, пилешко филе и миниатюрно количество сирене.
Следобед - сладолед от ядково мляко, протеин и котидж + печена тиква, смлени какаови зърна.
За вечеря - фалшива дроб сърма - с варен ечемик, спанак, лук, моркови, гъби и пуешко филе, смляно на кайма.
И някакъв здравословен десерт ще хапна.

# 146
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 656
Има много голямо значение как е позиционирана шепата и кой как го тълкува . Снежинка си е премерила нейната и си знае колко е , затова не й пречи да не мери всеки път, защото вече му е свикнала. С времето окото също свиква да мери и когато нямаш точно конкретни макроси , които да гониш и окомера , и шепата вършат работа Simple Smile
Ето колко различни могат да бъдат нещата и то в една и съща шепа 😂😳
Тони, много си права, че нещата могат да са коренно различни 😘 Само да кажа, че съм със сравнително малка ръка, по -малка от на 12 годишния ми син.


Всеки си преценява как да мери. За някой 8-те грама може да са от значение, за други не 🤔☺

Днес досега
3: протеинов чийзкейк без заливка
Тренировка + протеин
О: 2 яйца + 50ж извара + 50г хляб от лимец+ 120г чери домати
Сл.об- протеинов бар
В: пилешко Бон филе 150г сурово + ориз със зеленчуци - 300г сготвено + 250г зелена салата с краставици и репички
Още не съм сметнала калориите и макросите и ще допиша по-късно

Последна редакция: вт, 07 май 2024, 12:54 от ani_d

# 147
  • Мнения: 2 028
Ани, може ли рецепта за протеиновия чийзкейк, отдавна се каня да правя.

# 148
  • Мнения: 2 632
Ани, страхотен маникюр Wink 28 грама не мога да ги докарам аз. Преди няколко години броях бадеми-1 брой е 7 калории до колкото помня. 1 орех 12 горе-долу. После ми писна, писна ми да меря и ядките през по-голямата част от времето. Затова един ден експериментирах колко е най-голямото количество ядки, които мога да натоваря на ръката ми без да падат и при мен това е 22 грама. Като ако просто си взема лежерно една шепичка, в 90% от времето количеството е по-малко. Но за хора, които броят стриктно калории, по-добре е да се мери точно с везна. В момента не меря калории, някои неща само ги контролирам да не прекаля.

# 149
  • Мнения: 2 724
Здравейте момичета, след почивката съм плюс 800 г, а не е имало нито агнешко, нито дроб сърма, нито козунак:)
Днес съм стриктно на зоната

Закуска - шейк от скир, цедено мляко и ягоди
Обяд - 100 г скариди, 36 г сурово мерен черен ориз и зеленчуци, 8 г кокосово масло.
Следобед палачинка от овесени трици с шунка и айвар.
Вечеря още не знам:)

За мен тая работа с шепите не работи, особено с ядки мога да го докарам и до 40 г което е доста

Общи условия

Активация на акаунт