Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 10

  • 12 856
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 754
Ние с малкият пипнахме някакъв вирус стомашен, цяла нощ повръщаме. Менюто ми днес е печени филии и обикновени солети

# 211
  • Мнения: 1 616
Не съм тип за домашни тренировки, обичам залите и груповите занимания, но трябва някой да ми казва хайде сега това, хайде онова.... 

Заблудих се по това, че търсиш програми.
Нямам опит в групови занимания с тежести. Тук, в Пловдив, на много места има такива. Моя приятелка ходи на Бодипъмп и Стийл тоник и е много доволна.

След кулинарната вакханалия в понеделник отново съм в релси Blush
Днес е така:
Сутринта преди трен: пълнозърнеста бисквитка и 2-3 лъжици скир
След трен: доядох овесената баница (130 г) със скир (120 г) и 200 г череши
Обяд: салата цвекло, моркови и краставица и калмар на плоча.
След обяд: пълнозърнеста шоколадова бисквита с кафето. Ще хапна още малко череши.
Вечеря: печена риба (не знам още каква) и зелена салата.

# 212
  • Мнения: 4 785
Днес закуска омлет със малко салам и препечена филийка.
На обяд фреш -портокал ,морков ,ябълка ,джинджифил
Вечеря : пълнозърнеста тортиля с пилешко ,салата ,авокадо ,намачкан пресен  картоф и карамелизиран червен лук ...леле много яко стана ❤️

# 213
  • София
  • Мнения: 7 903
Тренировка с Каролин.
Крачки- 13000

ОМАД- 2 нектарини, 2 кайсии, салата + 2 варени яйца, ципура с кафяв ориз+ леща белуга със запечени зеленчуци

# 214
  • Мнения: 160
Изгубих се, обратно на работа, по 12ч смени, не успях да стигна до форума.
Всеки ден ям за обяд салата с риба или месо, яйца за закуска. Обаче следобед във вторник сгънах една поничка, а в сряда парче кекс. Супер разочарована съм от липсата на дисциплина. На работа винаги има торти, бисквити и подобни в изобилие и не можах да устоя.
От септември ще работя само 3 дни и се надявам като не съм толкова изморена да нямам желание да посягам на захар.
Когато съм почивка, дори не ми се ядат боклуци, обаче като съм недоспала и нещо ме ядоса на работа, ела да видиш! Пък то на работа винаги се намира някой да те ядоса Joy

# 215
  • Мнения: 1 132
Какво означава ОМАД? Yum

# 216
# 217
  • Мнения: 160
Повдигам темата. Купих си 4 телешки езика, малко се изхвърли с количеството Joy Та за цялата следваща седмица менюто ще е език със салата или с къри сос или с броколи/карфиол.
Може и към яйцата сутрин да го включа Laughing
Малко ми писна да смятам, гледам да се придържам към месо, риба, яйца и зеленчуци. Почнаха да излизат и малините вече, та хапвам от тях. Други плодове не обичам, освен диня де. Но хубава диня в Англия е химера.

# 218
  • Мнения: 1 616
Привет, момичета!
При мен положението е 5-6 дни режимно хранене, 1 ден пълен потрес и пак така Joy
Потресът тази седмица беше в събота - голямата щерка и приятелят и дойдоха на вечеря да отпразнуваме началото на топлия сезон. Ядохме салата, скариди на тиган с масло и бяло вино, миди с ориз, пълнозърнеста фокача, сладкиш с овесени ядки, пълнозърнесто брашно, кокосова захар и череши от градината на свеки, гарниран със занаятчийски сладолед. На пръв поглед - перфектно. Но количествата, ах, количествата. И виното!!

Вчера релаксирах. Започнах деня със зелено смути, после 50 мин. детокс йога и бях на масаж. Направих три много леки хапвания, предимно салата и малко месо.

Днес менюто е следното:
Преди трен - 40 г от домашния сладкиш с 50 г скир.
Закуска - 2 пълнозърнести палачинки - едната със сирене, едната с моето сладко от вишни почти без захар.
Обяд - 120 г пилешки гърди на скара, 150 г салата зеле и моркови, 150 г варен булгур със зеленчуци.
След обяд - смути от бадемово мляко, растителен протеинов шейк на Драгон фудс (банан и кокос) и какаови фибри.
Вечеря - 120 г пилешки гърди терияки, 100 г варен ориз, голяма зелена салата.

# 219
  • Мнения: 441
Разгледах тренировките на Caroline Girvan много ми допаднаха, дори си поръчах разглобяеми дъмбели. С храната държа калориен дефицит, но килата не мърдат, честно казано това маркиране в мфп ме изнервя и малко е едно към гьотера. Как примерно човек може да отбележи руло от тиквички с извара?

# 220
  • Мнения: 1 616
Разгледах тренировките на Caroline Girvan много ми допаднаха, дори си поръчах разглобяеми дъмбели. С храната държа калориен дефицит, но килата не мърдат, честно казано това маркиране в мфп ме изнервя и малко е едно към гьотера. Как примерно човек може да отбележи руло от тиквички с извара?

Ако рулото е домашно - много лесно Blush Ползвате си опцията за въвеждане на собствена рецепта. Въвеждате съставките, броя на порциите и готово!
Аз предпочитам да претегля готовото ястие и в наименованието го отбелязвам, например "Руло от тиквички с извара 1200 г", 12 порции. Ако реша да ям 250 г, пиша 2.5 порции. Много е лесно.
В моя МФП имам въведени много рецепти. Общо взето всичко, което правя редовно.
За изнервянето - понякога е трудно в началото, но пък ако искате реална картина - това е начинът:blush:

# 221
  • Мнения: 3 353
Vetrena, а аз въвеждам теглото като брой порции. В твоя пример - бих въвела не 12 порции, а 1200. По този начин, ако ям 350 грама, въвеждам 350 порции. На мен така ми е по-лесно.
Но, честно казано, най-често предварително разделям приготвеното на равни порции и си го прибирам в отделни контейнерчета, съответно в програмата въвеждам броя на тези порции.
Дано стана ясно какво имам предвид Sweat Smile

# 222
  • Мнения: 1 616
Да, Тони, напълно се разбира идеята ти.
Аз го правя така, защото ми е лесно. Разделянето на равни порции не върви при мен, защото сме двама, а порциите на ММ съвсем не са равни на моите. Ако бяха, нямаше да е почти 100 кг Grinning Добре, че е активен в ежедневието и висок, че иначе щеше да се търкаля.

Сега погледнах - въвела съм 140 собствени рецепти в МФП Grinning

# 223
  • Мнения: 2 754
Здравейте момичета,  след тежки дни и дори седмици се завръщам.
Дали от повръщането, дали от това че спрях прогестерона, свалих почти 2 та качени килограми. Опитвам се от вчера да хапвам по зоната. Основните хранения се получават, но през останалото време често гриза солети.
Вчера менюто беше:
Зонова палачинка от овесени трици, яйце, шунка и айвар.
Обяд салата от леща и пилешко.
Следобед скир с плодове.
Вечеря пиле и картофи.

Днес закуската е същата
Обядът е ориз с едамаме.

Всички количества са по зоната.

# 224
  • Мнения: 261
Момичета може ли да ми препоръчате протеинови барчета с добър състав на протеина и по възможност около 150 калории ,дали има Лидълски такива?Но ще търся и в други магазини ако се налага.

Общи условия

Активация на акаунт