“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №6

  • 36 425
  • 751
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 710
На снимката в гръб не е ли Харитонов? Ако е така, то тогава той е видял човека в лицето. Ако това е демона, то следва Харитонов да го е видял?!



Това е човекът, когото гонят май на входа на Царевец. Снимка от ФБ коментари.
На мен много ми прилича на Наумовски

# 106
  • Мнения: 105
Да, права си, но пък до снимката на Десподов липсват демони, а 9-те кръга на Ада са всъщност между неговата снимка и снимката на Мия. Което за мен означава общата им съдба - те вече са в Ада, дъщерите им са без един родител.

Мисля, че извършителя не би закачил себе си на таблото. Според мен е някой, който го няма там.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 12:50 от Мис Марпъл

# 107
  • Мнения: 4 528
Елдърова няма никакво изоставено дете.
Освен това е невъзможно до не реагираш на забита игла в крака ти, ако имаш нормална чувствителност и не очакваш. Дори ако очакваш е трудно. Това са инстинкти и рефлекси. Каквото и да показват по филмите, е булшит в случая.

# 108
  • Мнения: 4 673
Значи, ако Мия му забие на директора един нож и след това Демонът нещо закуца, ако пък изобщо решат да ни покажат последвали кадри с Демона, ще знаем кой е Демонът със сигурност Stuck Out Tongue

# 109
  • Мнения: 2 710
Пак да кажа сцената може да не е това, което са стъкмили в промото. Може Мия да бие отново на себе си инжекция както стана в епизод 1.

# 110
  • Мнения: 31 370
Няма никакъв шанс Десподов да е Демонът, дори и 1%. Дой е демонът на парите, разврата и тъмните сделки. Отвлякоха дъщеря му и я закараха упоена в леговището на Демона.

# 111
  • На Изток от Рая
  • Мнения: 695
На снимката в гръб не е ли Харитонов? Ако е така, то тогава той е видял човека в лицето. Ако това е демона, то следва Харитонов да го е видял?!



Това е човекът, когото гонят май на входа на Царевец. Снимка от ФБ коментари.
На мен много ми прилича на Наумовски

Това според мен е снимка от снимачната площадка. Липсва опашлето на Харитонов, а и тичащият е с/у него, няма как да не се намеси

# 112
  • Мнения: 2 710
Десподов и Тороманов съм ги отписала като възможни кандидати да са демона, дори смятам, че те ще бъдат негови жертви. За Десподов се чудя дали ще е, защото той отвлече дъщеря му, но я върна жива и здрава. Обаче Тороманов го виждам пътник.

# 113
  • Мнения: 2 902
Ясно е, че като излъчват по епизод веднъж в седмицата, предишният вече ни се размива, та какво остава за първия, но тук имам чувството, че гледаме различни филми.

В предният пост снимките са от първият епизод и никакъв Харитонов няма на тях.
Ето го момчето, което се опита да спре мъжът, когото гонеха Мия и Филип. На предишната снимка е сниман в гръб:
Скрит текст:
Всички епизоди са качени в сайта на нова на запис.  С един клик могат да се видят. Кеф ти да забавиш кадрите, кеф ти да ги стопираш. Хубаво е да знаем за какво говорим, а не да си пляскаме тук врели-некипели.

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 13:59 от Sysly

# 114
  • Мнения: 2 710
И демон няма на тях.

# 115
  • Мнения: 6 865
Пак да кажа сцената може да не е това, което са стъкмили в промото. Може Мия да бие отново на себе си инжекция както стана в епизод 1.
Точно.
От промото на предишния епизод се виждаше Мия с насочен пистолет към Филип, а той с вдигнати ръце. После какво се оказа. 😃
Между другото нескопосана беше тази сцена. Никога оръжие не се насочва към човек, дори и да е празно.
Освен това левичар може да стреля с дясна ръка, както и десничар с лява.
Нищо, подминаваме ги тези сцени. То Филип пие и шофира... Както и да е.

Благодаря за темата, май още не съм се разписала в тази. 🌹

Аз все си мисля, че библиотекарят е Демона, колкото и изтъркано да е. Другият, когото подозирам е Фичето (най-сръчните ръце, пък ни веднъж не го видяхме нещо да майстори, освен ако той не майстори уредите за мъчения). Вярно, че когато бутна Мия и тя се обърна да го удря, той се сви. Но пък дали когато нападне изневиделица жертвата и тя не се съпротивлява, не е по-смел? Журналистката вероятно се е съпротивлявала и затова той не е успял да извърши докрай ритуала (казаха, че е убита преди да я сложи в казана и се е мъчила най-малко).

А мотивите за убийствата може и да не са на лична основа, а Демонът да се е възприел като защитник на обществото и да раздава правосъдие. Това може да е разликата с първи сезон.

Хаотични са ми мислите. Много интересни хипотези, наблюдения, факти споделяте и  аз непрекъснато мисля за сериала. 😃

# 116
  • Мнения: 35
На снимката в гръб не е ли Харитонов? Ако е така, то тогава той е видял човека в лицето. Ако това е демона, то следва Харитонов да го е видял?!



Това е човекът, когото гонят май на входа на Царевец. Снимка от ФБ коментари.
На мен много ми прилича на Наумовски


Всички в тази сцена са статисти, курсанти от Национален Военен Университет - Велико Търново. С изключение на Мия, Филип и Фичето.

# 117
  • Мнения: 41
Фичето досега има 2 реплики на кръст, персонажът му изобщо не е разгърнат , ако той е убиецът, не знам как за 3 епизода ще успеят да го развият, че да не изглежда неестествено.

# 118
  • Мнения: 2 699
А, те понеже останалите персонажи са едни разгърнати Wink
Който и да е убиецът, ще трябва да развият история му и да ни разказват в цял отделен епизод. Всички евентуални нишки, които се разискват тук, всъщност са съчинени тук, от зрителите. Във филма история имат само Мия и Филип.

# 119
  • Мнения: 105
Ами ако съпругът на Мия е убил/осакатил някого в миналото, и това с информатора е било постановка, за да му отмъсти. И сега идва ред на Мия. Sunglasses Реално няма причина да убива и нея, но защо пък да няма и такъв вариант Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 апр 2024, 17:38 от Мис Марпъл

Общи условия

Активация на акаунт