“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №6

  • 36 391
  • 751
  •   1
Отговори
# 600
  • Ruse
  • Мнения: 121
А ако убиецът е професора, защо викна Мия? Защо точно нея и Филип?

Защото те могат да разберат мотивите му за всяко убийство поотделно и да ги навържат в едно цяло.
Само дето 8-9 епизода минаха, а те още не са запонали да мислят върху отделните престъпления, камо ли да ги навръзват едно с друго.
Харитонов засега върши повече "полицейска работа" от всички взети заедно. А и е единственият пълнокръвен персонаж - с живот и извън стените на участъка. За другите нищо не знаем.
Със сигурност Мия и Филип ще си свършат работата,  търновците ако бяха сами - със сигурност не. Това имам предвид. Убиеца иска да убие определени хора и толкова, няма да избива целия град, иска да бъде разбран.

# 601
  • Мнения: 2 784
Само ще обобщя, че това е най-добрият project manager убиец, такава координация и детайли. Ако се окаже, че и работи нещо успоредно, избива рибата.

# 602
  • Мнения: 2 892
Вече не очаквам дори с един силен финал да се оправят слабостите в сценария и режисурата.
От теориите на зрителите ми допадат някои, но имам чувството, че са по-добри от възможностите и подготовката на сценариста.
Засега имам интерес към отсъстващия, но споменат, охранител на музея - дали е бивш полицай, който ползва ресурсите на библиотеката, музея и историческите паметници, същевременно информацията от институциите полиция и болница. Връзката с болницата се чудех как може да се докара убедително. Примерно охранител и там. Дали и общината с кмета са част от плана, засега не мога да преценя. Може да са пряко набъркани, може и за социален контраст с полицията и Десподов примерно.
Родствена връзка между Фичето и Ирина също намирам за интересна възможност - да са наследници на някой от старите Търновски родове, евентуално ограбени по някакъв начин.
Снимката на мъжа на Мия до нейната на стената с жертвите и демоните им тълкувам, че споменът за него и смъртта му е нейният демон.

# 603
  • София
  • Мнения: 3 449
Вече нищо не тълкувам. Писна ми от тая каша. Милошев, яка излагация, жалко че тръгнах с такова желание да гледам тази боза.
Моля, без съвети да спра да гледам, спряла съм вече.

# 604
  • Мнения: 2 892
А, че то само това липсва, да се критикуват зрителите за основателните им критики! За първи сезон не сме пестили похвали, сега какво да похвалим? Само Търново, че е прекрасно заснет, че се рекламират добре историческите обекти и актьорските усилия на дадени актьори. Самата история обаче много издиша, а без нея накъде.

# 605
  • Бургас
  • Мнения: 813
Вече не очаквам дори с един силен финал да се оправят слабостите в сценария и режисурата.
...
Засега имам интерес към отсъстващия, но споменат, охранител на музея - дали е бивш полицай, който ползва ресурсите на библиотеката, музея и историческите паметници, същевременно информацията от институциите полиция и болница. Връзката с болницата се чудех как може да се докара убедително. Примерно охранител и там. ...

И аз така! Мисля си за този охранител, откакто споменаха, че Фичето ще го замести през онази нощ. И се чудя дали го споменаха, за да ни съобщят че има такава личност с потенциал да бъде търсения убиец; или за да намекнат че Фичето не е чак толкова недееспособен, и че той има потенциал да бъде наказателят... !?

# 606
  • Мнения: 2 892
Да, това по логиката кой/кои има/т възможност да се подготви и извърши всичко това.
Странно е, че при все по-ясен общ профил на жертвите, застрашените не изглеждат осъзнати за опасност и всеки си кара живота без никакви мерки за сигурност. Запалиха се там едни документи и то дали не от убиеца, това беше.

# 607
  • София
  • Мнения: 3 084
Fran4eska, аз те разбирам напълно и споделям мнението ти. Не те репликирам, а го казвам с яд, че можеха много повече да разгърнат в разследване и представяне на героите.

# 608
  • Мнения: 1 667
Вече нищо не тълкувам. Писна ми от тая каша. Милошев, яка излагация, жалко че тръгнах с такова желание да гледам тази боза.
Моля, без съвети да спра да гледам, спряла съм вече.

Ама то си пролича още от 1 епизод. Видяхме го веднага с мъжа ми, защото не сме гледали първи сезон. Беше ми ясно, че някои хора ще са сантиментално обвързани.

# 609
  • Мнения: 2 699
Тръгна се с голямата кошница, затова някои от нас хем гледаме, хем сме разочаровани.
Когато заявиш, че нещо е продължение на нещо друго и ще бъде също толкова хубаво, съвсем логично е да има очаквания към новото нещо.
Затова е редно човек да знае, кога да спре. Ако не бяха направили това сега, "Дяволското гърло" щеше да си остане един великолепен сериал и просто щяхме да си казваме "Е, жалко че нямаше още".

# 610
  • Мнения: 314
Тръгна се с голямата кошница, затова някои от нас хем гледаме, хем сме разочаровани.
Когато заявиш, че нещо е продължение на нещо друго и ще бъде също толкова хубаво, съвсем логично е да има очаквания към новото нещо.
Затова е редно човек да знае, кога да спре. Ако не бяха направили това сега, "Дяволското гърло" щеше да си остане един великолепен сериал и просто щяхме да си казваме "Е, жалко че нямаше още".
Май всичко трябваше да приключи с първи сезон , щеше да си остане един от най добрите ни криминални сериали .

# 611
  • Washington,USA
  • Мнения: 930
Само на мен ли ми хареса този сезон?

Пробвах се да гледам първи и умрях от скука.

# 612
  • Мнения: 1 667
Само на мен ли ми хареса този сезон?

Пробвах се да гледам първи и умрях от скука.

Ти си емоционално привързана към този 😊

# 613
  • Мнения: 2 704
За мен също този сезон е по-интересен във всяко отношение - убийствата, историческите препратки, мястото на снимките и актьорския екип.

Ако предположим, че човекът, който извика Мия и Филип е демонът, то значи той иска да бъде хванат. Знаем със сигурност едно - той е много интелигентен и знае какво прави. Има план, който следва и се справя с него.

# 614
  • Галифрей
  • Мнения: 4 324
За мен сезон 1 винаги ще си остане най-добрият. Продължението му го чувствам разочарование, главните герой нямат нищо каквото бяха преди. Много дупки в сценарият има. Сценаристите събрали всичко в убиецът жесток и умен.  И сега ще го представят отчаян мъж борещ се за справедливост, сякаш той е “ герой” като Робин Худ и Зоро. Тука тоя маняк е изплискал басейна, луд човек. Как е възможно да има такава жестокост в него? Разбирам воден от отмъщение, избива кофти хора но той се е превърнал в голямо средновековно  чудовище.

Общи условия

Активация на акаунт