Някоя мама давала ли е на бебето си пюре от батати?

  • 5 073
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 559
Цитат на: brigite
Тука всички пюрета с ни със сладки картофи.
Ама и в магазина на етикета им пише sweet potatos.
Това ли са батати??
Червени са и са по дълги от белите картофи.


да - едно и също е

# 16
# 17
Цитат на: bibi
Цитат на: brigite
Тука всички пюрета с ни със сладки картофи.
Ама и в магазина на етикета им пише sweet potatos.
Това ли са батати??
Червени са и са по дълги от белите картофи.


да - едно и също е


Според схемата ми за захранване сладките картофи се дават за първа храна - от около 5м., а обикновенните(бели) картофи от навършени 7 месеца.
Дали имате инфо защо е така?

# 18
  • Мнения: 444
Не знаех, че в България има батати.Да, аз съм хранила малкия, облизва си паничката.Не знам дали бебетата го предпочитат, но тук масово всичко яде батати, а и ние го предпочитаме пред картофите.Много трудно се белят, но се варят и пържат по-бързо от обикновените картофи.

# 19
  • Мнения: 2 529
Цитат на: idaraiza
Не знаех, че в България има батати.


Имаме, даже не само внос, а и нашенско производство по селата в Южна България. Разбира се, няма много голям пазар за тях все още...

# 20
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 708
Леле, виждала съм ги и съм си мислела, че са някакви репи  Embarassed

# 21
  • Мнения: 182
И аз започнах да захранвам със сладки картофи. те са си направо ярко оранжеви като се обелят. На вкус ми приличат малко на тиква. Синът ми много ги обича:)

# 22
  • Мнения: 128
Истината при мен е , че го захраних първо с батати и след това с пюре от картофи, което нашият мъник категорично изплю.Но тук всички бебета се захранват първо с батати.Ние също сме му големи фенове, дори когато бях бременна, толкова много батати поглъщах, че се бях притеснила, ако се прибера в Родината си, откъде ще го намеря, за да го консумирам.Сега съм приятно изненадана, че и при вас вирее това растение.Имам рецепта за домашно приготвяне на сладки от батати и се замислям дали да не я пусна в Готварския форум?

# 23
тук в Канада нямя пюре от обикновенни картофки. Моят мъник обожава бататите. Наистина са доста по сладички и може би затова така допадат на бебенцата. Вкуса ми наподобява на подсладена тиква

Общи условия

Активация на акаунт