Изписване на бебка от родилния дом

  • 2 681
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
При изписването дадохме една торта и хубав букет с цветя Peace.Мисля че това е достатъчно Peace

# 16
  • Мнения: 4 621
Носихме бонбони и цветя на изписването Hug

# 17
  • София
  • Мнения: 4 035
Пък мен ме предупредиха,че вече са хванали захарна болест и понеже ме изписваха в 12.30 цял банкет им донесеха,то не бяха печени пилета,салати,баници,вина,ракии...Ама аз не съм дала и стотинка,а тези хора бяха перфектни професионалисти до мозъка на костите си и нямаше въпрос,на който да не ми дадат прекрасно обяснение,а самото раждане си е цяла приказка Heart Eyes

# 18
  • Мнения: 1 104
На акушерката, която облече нашата бебка и я подаде на таткото, той й подари букет.А в една торба бяха сложили бутилка алкохол, сок, бонбони, фъстъци, някакви мезета и една торта.Това оставихме в родилното отделение, за да се почерпят.Аз също бях много доволна от тях, тъй като бебка беше с омотана пъпна връв и ако не бяха бързите реакции на екипа...Заслужиха си почерпката.

# 19
  • Мнения: 26
Бяхме приготвили три торби с алкохол, безалкохолно, сладки и солени неща  - по една за родилното отделение, бебешкото отделение и екипа, при който раждах. В деня на изписването им ги дадох. На екипа поръчах на една позната  да я предаде, когато са на смяна.

# 20
  • Мнения: 1 986
А ако се ражда в частна болница, където е ясно че си платил всичко, с какво е прието да се черпи?

# 21
  • Мнения: 1 029
Това е въпрос на избор и твоя лична преценка.  Peace
Аз бях много доволна от отношението на целия екип и при изписването занесохме разни неща да се почерпят - бонбони, сладки, соленки и разни такива неща. Мисля, че и една бутилка с уиски беше донесъл мъжът ми. А иначе на моята гинеколожка й направих личен подарък - парфюм, скъпи бонбони и бутилка Бейлис  Simple Smile

# 22
  • Мнения: 2 381
 Дадохме на акушерката торбичка с почерпка.А на лекарят, който направи секциото отделно занесохме.
П.П.:Раждах в частна клиника.

# 23
  • Мнения: 999
Аз оставих една кутия бонбони и един букет цветя на акушерката която ни даде детето.

# 24
  • Мнения: 2 622
Първия път бяхме много разточителни-пита,алкохол,сладки....Дадохме по една торба с почерпка на лекарката,която ми прави секциото,на акушерките и на санитарките.
Втория път ме изписаха в неделя и се предсавихме далеч по-скромно-само с една торба,ама  и в отделението бяха една лекарка,една акушерка и една санитарка.Моята лекарка я нямаше същия ден,после отделно носихме и на нея почерпка.

# 25
  • Мнения: 351
Ние бяхме взели няколко големи букета и бонбони, ядки, кафе и какво ли още не в една торба. На лекарката, която водеше раждането подарихме и икона (в на етажа на родилното отделение има и параклис), искахме да оставим и парички, защото раждането беше тежко, а жената и целия й екип се справиха перфектно, но тя отказа. Ние обаче вече бяхме решили и ги оставихме в касата на сестрите, които събираха парички за климатик.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 424
на изписването оставих близките ми сами да се оправят с почерпките. бяха донесли саксия за лекарката ми, цветя за акушерки и сестри и торба с алкохол някакъв, ядки, бонбони и мезета.
 от болницата ни връчиха шампанско и там го отворихме и пихме по глътка за идеята. иначе изписването беше малко лудница - всеки се щура като луд, всеки да си направи снимка с бебе, с доктор и т.н.

# 27
  • Мнения: 2 159
нищо не носех, само на докито дето ме ряза цветя, всичко става за 5мин. и е много припряно

# 28
  • Мнения: 210
Аз дадох по един букет,както и по един плик за почерпка и на акушерката,и на екипа от неонтологията.Макар,че лично аз мисля,че нещата за неонтологията са излишни,защото сестрата от неонтологията беше много неочтива,и се изрази много  неподготвена,"че те ми били гледала детето".А  всъщност бебка ми я донесоха  около3 часа след като родих,и през цялото време си беше при мен,вземаха я само за да я къпят.

# 29
  • Мнения: 5 026
Ами ние дадохме всичко в една торбичка на акушерката за да се почерпят по-късно.
И ние така  Peace

Общи условия

Активация на акаунт