🌹 ЕРГЕНЪТ 🌹 - Сезон 3, Тема 10

  • 109 249
  • 2 417
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 661
И излиза, че Алек живее с едни доста добри пари на месец (в най-щедрия случай), особено за сам мъж в София, обаче на Маги обувките били толкова. 🙂

# 61
  • Мнения: 1 807
На Виктор бившата беше на 25, просто беше младолика и без джуки.

Интересно е как чертите на лицето и излъчването влияят на начина, по който възприемаме другите. Екатерина, Йоана и Мария са на една възраст, ама само една от тях минава за момиченце тук. 😀

То това зависи не само от чертите на лицето, а и от поведението - жена на 25 години, която до скоро е учила, работи от 1,2 години, живее с родителите си или с някоя приятелка, интересува се основно от външния си вид и как да се забавлява си е момиченце. Ако е на 25, но има две деца например, издържа се сама от 7 години или има зад гърба си професионален стаж, сама или с партньор си прави сметките как да си купи кола, жилище или вече си си ги купила - нормално е да бъде възприемана като по-зряла.

Мария на Виктор не я възприемах много сериозно - изглеждаше ми инфантилна с тези блузки без сутиен.
Екатерина дори още повече.

Валерия не му е типаж на Алек по други причини - не е основното това, че си пада по какички .

# 62
  • Мнения: 661
Тогава Маги, която няма деца, живее под наем и обича модата, наистина е едно пораснало момиченце. 🥰😂

# 63
  • Мнения: 25 822
В анкетата исках да гласувам за Екатерина.
Спомних си Йоана без грим. Бррррр. Страхотия.

# 64
  • Мнения: 573
Така, гледам, че тука се говори за заплати, часовници и милионери та викам да направя финансовия анализ на Алековата фирма дето обещах по-рано. Имайте предвид, че съм в ИЗКЛЮЧИТЕЛНО близка до неговата индустрия, но не в България, така че не съм наясно абсолютно всичко.

Оборотът варира между 1,5млн и 3млн за последните 10 години, 2021 е последната с 2,4млн, тоест ако следва тенденциите при мен 2022 му е била силна, 2023 и 2024 са отврат заради инфлацията - хората купуват по-малко и по-скъпи неща, няма volume and demand (търсене), в най-добрия случай са завършили с около 3 -3,2 млн лева оборот и минимална печалба, а може би и загуба, зависи.
НО тва са 3млн тотал - повечето от тях са за заплати, данъци, осигуровки, материал, наеми, гориво, МПСта, поддръжка.... печалбата му е МАКСИМУМ 15%, зависи колко неща са му изплатени, какви заеми има и тн.
Та тва са 450 хиляди лева печалба макс, но тя не е за харчене всичката, ами се реинвестира или пести за черни дни.
В най-най-добрия случай 250-300 хиляди макс в джоба на собственика. Това е много груба оценка, има десетки параметри с който просто няма как да съм наясно - криене на данъци, лихви, непредвидени разходи, инвестиции според нуждите и тн.
А вече Алеко колко пари получава от баща си за работата дето я върши там - нямам идея, но на негово място от тази печалба бих му дал около 50 хиляди като на свой човек. Но това е абсолютна спекулация!!! И само в силна година! Ако си на загуба - няма как да му дадеш толкова.

Та часовникът за 7-8 хиляди му е по джоба. Ще ви издам една тъжна и жалка тайна - в бизнес средите НЕ ОБИЧАМЕ да харчим глупави пари за скъпи часовници, коли и дрешки. Имаме къде-къде по-доходоносни неща и хора където да си налеем парите. НО за съжаление комуникираме с хиляди идиоти (някои по-богати, други по-бедни) които се впечатляват от въпросните простотии. И ни е по-лесно да ги впечатлим, манипулираме и да извлечем полза от тях. За съжаление въпросния "блясък" е инвестиция.
ПС: на мен "скъпите" ми часовници са висококачествени китайски ментета за 400 долара 😉
ПСС: не знам тези ПРЕДПОЛАГАЕМИ 40-50хил лева добре ли са за София, вие кажете, не съм се прибирал от 12 години.

Забрави цакане с корпоративен данък и дивидент или да кажем Сашко е на заплата -данък общ доход, здравни, пенсионни. 3-4к на месец, не е нещо уау по-скоро тия кинти отишли за прищевки идат от кеш резерв и не се разхвърлят нонстоп. Още по-малко ларш е ако има наем да плаща ама надали Joy

# 65
  • Мнения: 8 977
Теа след предаването, устните и станаха още по-големки, синеока вече.
Скрит текст:

# 66
  • Тайланд
  • Мнения: 146
Уфффф, тези гадни лещи й правят погледа супер зловещ! 😱

# 67
  • Мнения: 1 456
Първата ми мисъл беше - да не си ги менкат тия лещи с Шермин? Grinning

# 68
  • Мнения: 592
Теа в предаването изглеждаше много по-добре.

# 69
  • Мнения: 4 154
Мисля, че Надежда има пръст в изгонването на Мария. Заради онези 5 мин, които уж щяла да даде на Мария, при което Мария показа характер и каза "Аз не". Това се разигра пред Алек съвсем умишлено. Надежда и подложи динена кора за да я види Алек колко е гадна. Как така ще си позволява Мария да се държи така с неговата любимка, която е толкова добричка. Май и Мария го е осъзнала защото единствено за Надежда се изказа зле.

# 70
  • Мнения: 191
Това със “спасяването” (на Валерия) е много лошо като идея за начало на връзка. Знаете за драматичния триъгълник на Карпман, “жертва-спасител-агресор” - това е базата на токсичността в отношенията. Много връзки почват така и завършват пагубно.

За брекетите, мен не ме дразнят, единствено ме навяват на мисълта, че явно 36 години всъщност не е имала пари да си оправи зъбите, та чак сега е стигнала до тях. За което не е виновна де, но…

Не знам една “зряла” жена какво би чинила с татин Сашко. Дечко си е и той.


Обиграни са, но не са се пласирали успешно  досега, и отчаянието започва да личи.

Ако съдим за разликите между двете по това, което на всички им е “най-важното”, то за Надежда не се отнася съвсем това, тъй като тя все пак се е разплодила. Не се е получило с първия ѝ мъж, жалко. Но “мисията на живота ѝ като жена” уж е изпълнена. Иначе за останалото съм съгласна на 100% и доста се смях 😂

Последна редакция: нд, 28 апр 2024, 20:09 от Cassiope

# 71
  • Мнения: 65
Благодаря за темата и честит празник на всички именници! Simple Smile

Ъпдейт за Надежда:


P.S. Преди някой да попита - не е споделяла защо е в болница.

Винаги ми е било леко особено, когато някой си качва постове и сторита от болници...
Доста отблъскващо.
Леко особено си е направо меко казано☺Отврат и спекула със собственото здраве.

# 72
  • Мнения: 573
Хм тва с болницата не знам що пък да е толко лошо. Ама то нали трябва да пазим поза на млади, красиви, богати, свободни, щастливи и явно безсмъртни по социалните мрежи JoyJoy

# 73
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Начин за събиране на съжаление, лайкове, сърчица, пожелания.

За мен най вече да накараш публиката да ти съчувства и да те съжалява.

Не одобрявам по никакъв начин.

Такива снимки приемам само когато са зов за помощ и молба за набиране на средства за лечение като доказателство, че не е измама.

# 74
  • Мнения: 569
Благодаря за новата тема!
Пожелавам на Надежда бързо възстановяване, но имаше и друг начин да извести, че е била в болница.
Това със сторитата е малко в стила на Памела.
След като напусне болницата можеше да сподели, че е имала такъв престой, и да използва платформата, за да апелира да обръщаме внимание на здравето си или подобно послание.

Общи условия

Активация на акаунт