Седмокласници 2023/2024 - тема 10

  • 24 439
  • 758
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 24 469
100т в Междучасие по математика може да изкарат едно- две деца, които учат в СМГ
Входен изпит нямат. Това входно ниво не е задължително да се прави

# 31
  • София
  • Мнения: 12 118
Скрит текст:
Благодаря за темата!
Luthien, много е демотивирана. Детето каза, че госпожата съобщила колко била и тя отчаяна от класа, имали 3 и нещо общ резултат в класа. Аз все си мисля, че трябва да има устни изпитвания по история. По география, химия, физика учи много по- малко, получава 5 - и на устни и тогава и писмените са добри.
 Както някой писа, банкет ще давам на 28.06.
Явно учителите по история са масово "явление". На моменти имам чувството ,че в училище се учи само история
Да не ви отчайвам,ама в профилираните гимназии 9-10кл историята е 3-4 ч седмично.
За хуманитарните паралелки ли говорите?
[/quote]
За всички паралелки с интензивно изучаване на език. Те не учат разказвателни предмети в 8-ми клас и в 9-ти взимат материала от 8-ми и 9-ти клас. Иначе в първи гимназиален етап всички учат едно и също - и хуманитарни, и математически, и езикови.

# 32
  • у дома
  • Мнения: 7 154
Благодаря за темата!
Luthien, много е демотивирана. Детето каза, че госпожата съобщила колко била и тя отчаяна от класа, имали 3 и нещо общ резултат в класа. Аз все си мисля, че трябва да има устни изпитвания по история. По география, химия, физика учи много по- малко, получава 5 - и на устни и тогава и писмените са добри.
 Както някой писа, банкет ще давам на 28.06.
Явно учителите по история са масово "явление". На моменти имам чувството ,че в училище се учи само история
Да не ви отчайвам,ама в профилираните гимназии 9-10кл историята е 3-4 ч седмично.
За хуманитарните паралелки ли говорите?
За съжаление не-моето е в МГ.

# 33
  • Мнения: 16
Благодаря за новата тема. Ще съм благодарна ако за достъп до пощата.
Моят красавец замина за чужбина за Великден. Уговорката беше да се скъса от учене преди това и си изпълни обещанието. Направи много тестове и то със задоволителни резултати.
Не съм му дала нищо да прави през почивката и се надявам да  върне свеж и отпочинал и да даде последен напън за един месец още.
Нямам търпение да свърши тази учебна година Simple Smile))

# 34
  • Мнения: 412
Да, съвсем забравих ,че учат в 9 ти клас материала и от 8 ми .

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 4 430
aniK, аз си я пуснах темата, само дето не написах в старата, че вече има нова Relaxed

А аз даже се и възхитих, че ни е копирала първия пост, че и такава хубава картинка ни е сложила Laughing Благодаря, че се грижиш да ни е уютно в темата Revolving Hearts

Моята девойка участва във викторина по история с  още 3 деца от класа - много се готвиха и представиха госпожата си отлично. Тя пък от своя страна им написа отлични оценки и ги освободи от контролни. Не знам докога важи уговорката. Дъщеря ми каза, че слуша внимателно в час и почита по нещо, за да не изпуска материала.

# 36
  • European Union
  • Мнения: 1 412
Дори и да са без интензивно изучаване на език, историята пак е повече, сравнена с другите "разказвателни" предмети. Това важи за всички училища.

# 37
  • у дома
  • Мнения: 7 154
В 10кл ,когато не учат 2 класа в една година,историята пак беше 4 часа.

# 38
  • Мнения: 200
Добро утро и благодаря за новата тема напоследък нямам време и да ви чета нещо голямо напрежение навсякъде. Моята днес ми звъни в 7 писахме си в групата на класа и само 10 съученичка ще са на училище и аз няма да ходя нали имам бележка по домашни причини чувствам се преуморена. За съжаление съм на работа и няма как да отида до вкъщи да я накарам да отиде училище.

# 39
  • Мнения: 252
Не, не мисля да отсъства. Никога не съм била фен на отсъствията тип ‘мамино златно да не се преучи’ и никога не съм допускала такива. Сега не бих си нарушила убежденията. Ако е следвало да има такава почивка, тя щеше да е дадена по дефолт. Просто тая истерия(основно родителска) създава усещането че това е на живот и смърт, а то .. реално не е.
Мисля, че вашето дете беше в НПМГ, може би и моето, ако беше там нямаше да го спирам. Не мисля, че по математика в часовете в училище решават задачи от учебната тетрадка в НПМГ или ги карат да преписват учебника!?! За съжаление при моят син е така и ние трябва да наваксаме тези пропуснати часове.
По физика си карат по учебника в часовете никой не ги готви за изпитите на НПМГ.
Та спирането от училище поне при нас не е 'мамино златно да не се пречупи'
Първото спиране е седмицата преди изпита в НПМГ. Ще бъде при дядо си който го запали по астрономията и ще решават задачи. Както и тестове по БЕЛ и МАТ. Аз на това не му викам почивка.
А в седмицата на матурите целта е преговор.
Та незнам за другите, но поне при нас идеята е съсредоточаване, и особенно по физика 6 дена напън с задачи от предни години на състезанията.
Малко остана последен напън. После поне моя на 22ри юни отива на зелено училище. После на лагер на Мальовица.... Мислим и за края на Юли преход в Родопите и ще гледаме да вмъкнем един дълъг уикенд в Рим - това вече зависи до кое класиране ще участва.

Последна редакция: вт, 30 апр 2024, 08:03 от sisill

# 40
  • Мнения: 6 363
Не, не е в НПМГ. Ще се яви на изпита им по география с това, което вече знае, няма да учи допълнително. Ще се яви и на НВО с това което е научил през годината, в последния/предпосления ден с фуния не може да се налее нищо.
Предвид факта, че не копае на нивата след училище, и задачата му е само да учи, не виждам от какво толкова може да се преумори, че да го спирам. Година като година, с едни няколко часа отгоре седмично бел/мат.

# 41
  • Мнения: 133
И нашето "мамино златно" ще прави преговор вкъщи седмицата преди НВО-тата.
Той от 4-годишен е доказал, че е абсолютно "куче" по отношение на психически и умствени натоварвания, този модел работи при него и се надявам и тази година да издържи до последно. После ще почива, без значение от резултатите.

# 42
  • Мнения: 5 995
На същото мнение като Секънд съм.
Не зная доколко е ефективно такова ударно учене в последните дни, но всеки си знае детето и е възможно при различноте деца да се отразява различно.
Мексито, не мога да повярвам какво чета - как така тряба "да я караш" да ходи на училище? Shocked
Моята продължава леко да се плъзга по наклонената надолу към отпускането, дано съвсем не се засили Laughing. По БЕЛ в у-ще се формира стабилна 5-ца, което значи, че трябва да вземе  високи точки по МАТ, а на последните пробни падна до към 80т. Което пак ще й е достатъчно в крайна сметка, но има осезаемо понижаване. Гиворим си, не искам да я стресирам, но не искам и да се успокоява прекалено...

# 43
  • Мнения: 12 341
И моето обича да й е структурирано времето и да има какво да прави, но тази година й дойде в повече натоварването. И колкото и да казва, че не иска да се говори за кандидатстване и не й пука, знам, че всъщност се притесняват и й пука - все пак всяко дете си има някакви желания и предпочитания, за които да се бори.
Както каза една майка преди няколко поста - средния бал за страната поне да докара, надяваме се да стигне за това, към което сме се ориентирали. Но проблемът е, че дори за това трябват усилия, няма как да оставим само на училището.
Рали, братчето на наборката е трети клас, справя се прекрасно, но ходи на училище на сила и по задължение. Наборката - обратното, трудно й е, но не дава и дума да се издума за пропускане дори болна отказва лекар и иска да ходи на училище. Но пък си й личи преумората. Реално и сега тези два дни няма сериозен учебен процес. Вчера вземам бележка за малкия за тези два дена, че цяла седмица беше с ангина и да не го пускам недолекуван и с отслабен имунитет и сестрата коментира "То не остана кой да ходи на училище, всички ученици си вземат бележки".
Факт, вчера в класовете, в които влизам 25-35% отсъстващи.

# 44
  • Мнения: 3 091
За мен тези сливания и вземания на бележки по празници са порочна система. Скоро имаше пролетна ваканция и децата си починаха. Не е нужна отново толкова дълга почивка. Нито съм най-учебна, нито най-работна, но цялата тази въртележка през май “ние се правим, че работим, те се правят, че ни вярват, учениците се правят, че ходят на училище, учителите се правят, че ги учат”, придружена с безумен бележкооборот, е просто…

Общи условия

Активация на акаунт