Предложения за странни, необичайни и интересни имена! - 43

  • 8 639
  • 375
  •   1
Отговори
# 210
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 716
Селена значи луна на гръцки.

От Уикипедия: На български език думата вселена идва от старобългарски (въсєлѥнаѩ),[8] с произход от старогръцки ойкумен[9] (на старогръцки: οἰκουμένη), с основа οἰκέω, „населявам, обитавам“. Най-честите наименования за вселена, давани от древните гръцки философи идват от всичко (το παν), цялото (το ολον) или подредбата (κόσμος).

# 211
  • Мнения: 9 395
Нали темата е за странни имена. Преди малко по новините на БТВ съобщиха за село Баница,Врачанско. Laughing

# 212
  • Sofia
  • Мнения: 26 590
Сердика-жена от същият репортаж за с.Баница

Това село отдавна го знам.
Има много безумно измислени имена на бг села 🤔
https://dromomania.bg/2020/03/23/села-с-безумни-имена/

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 12:45 от Doli

# 213
  • Мнения: 3 807
Авелин (мъж)
Алида
Омая
Емилиано

# 214
  • Мнения: 115
Една Кейтрин (която май е трябвало да е Кейт или Катрин) - Мария Антон Иванов

# 215
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
Хващам се на бас от воле, че село Алкохолево, от линка по-горе, не съществува. По същия начин не съществува Карфиолово, което наскоро беше част от въпрос в "Стани богат" заедно с реалните Държава, община Чирпан, и Недоклан, община Разград.
Надолу скрит текст, защото темата е за собствени ("малки") имена на хора.
Скрит текст:
По времето, когато е можело да възникне смешно име от типа на Торбалъжи и Пържиграх, никой от народа не е употребявал сложната чуждица "алкохол" - говорело се е за вино и ракия. По-късно идва времето на измислените имена като Светлина, Труд, Подем и подобни "поетизми" и отново няма място за алкохол. Ачик е измислено с цел майтап. Някаква страница във Фейсбук намирам само.
Някои от смешните имена не значат това, което ни изглежда, никой не би нарекъл селото си с нецензурно за времето си име.
Иначе аз не харесвам изкуствени имена от сорта на Труд и Първенец. Изобщо смените на имена не ги одобрявам.

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 20:18 от Магдена

# 216
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 328
Селена е древно гръцко име и означава ,,блестяща,чиста,,-богинята на луната в митологията.
Омая,Омайна са стари славянски имена.
Алида е унгарско име и означава ,,благородна,,
Сердика- името на града идва от тракийското племе серди.И е много странно за име на човек..

Последна редакция: нд, 19 май 2024, 21:07 от Veronikaaa

# 217
  • Мнения: 476
Имахме комшийка баба Черна

# 218
  • Мнения: 22
Фердо Фердинандов

# 219
  • Мнения: 1 526
Фотина Мазнева мернах във фейсбук преди малко. Срещала съм Фоти и Фотка, но Фотина не бях до сега, а и фамилията й е кофти.

# 220
  • Мнения: 1 421
Фотина е като Светла или Светлана.

# 221
  • Пловдив
  • Мнения: 14 783
Точно така. Аз съм го срещала, по-старо име е, от гръцки произход. Виж, Фотка като цяло име не съм, но сигурно и такова има.

# 222
# 223
  • Мнения: 289

Това си е просто името Irene, както се чете от англоговорящи. Ама както е написано на български, прилича на айрян...

# 224
  • Sofia
  • Мнения: 26 590
Айрин е турско име.

Общи условия

Активация на акаунт