Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 80 (м. май)

  • 20 697
  • 895
  •   3
Отговори
# 420
  • Мнения: 27 737
Епщайн-Бар вирус, Елора.

# 421
  • Мнения: 454
Исках още да те попитам, докато си оправяше проблема с имунната система, имаше ли някакво спадане на килограми, или това стана чак след като започна да оправяш ИР?

Не мисля, че бях ИР като се рaзболях от ЕБВ. Това беше преди 30+ години и не бях чувала нито за ЕБВ, нито за ИР. В Англия нищо не ми дадоха, освен дежурния парацетамол и силен содеин и ми казаха да пия вит С и масло от дроб на моруна за да се справи имунната система с ЕБВ. Това беше. ИР ми се случи 20г по-късно и няма връзка с ЕБВ. Бях слаба като карах ЕБВ и понеже не можех да ям, станах като скелет. Не знам колко кила съм била, защото нямах кантар тогава. След това много, много трудно качих тегло. Тъпках се, правих силови със собствено тегло и нищо. При тебе явно имунитетът е слаб щом и други вируси е имало. Успех.
Благодаря ти много за всичко! ♥️

# 422
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 651
А аз да питам, как се процедира при ИР и прогресиращо спадане на теглото  (т.е. няма възможност за сваляне на килограми, поради ниско тегло)?

# 423
  • Мнения: 13 358
Долче, веднага ти казвам защо на ръце пробвам планка а не на лакти - защото на лакти пък съвсем не ми се получава... То не стига че хептен кривя гърба, ами и имам чувството че се облягам на пазвата а не на лактите Joy Знам че реално не е така, ама явно аз нещо не правя както трябва.

Заек, а с ИР напредъкът как е? В смисъл има още активно за оправяне на показатели или само за поддържане в ремисия говорим?

# 424
  • Мнения: 916
Ядене и силови тренировки за изграждане на мускул. Ако теглото е прогресиращо ниско, проблемът най-вероятно е липсата на достатъчна мускулна маса, от та ми прекалено ниското тегло.

# 425
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 651
Трябва да се оправят инсулин на гладно 6,73 , глюкоза 6,23, гликиран 5, 7, с- пептид 1,35, вит Д - 35, Б122- 25,3, ТЖСК 60,9, магнезий 0,87

# 426
  • Мнения: 13 358
Ух, тя КЗ много висока... щях да предложа да пробвате да не е на НВ нонстоп обаче не ми харесва тая КЗ.
Права беше Невена преди време като казваше че на дебел човек с ИР му е по-лесно да се оправи, а ние клатехме главите тогава...

# 427
  • Мнения: 27 737
Заек, Б 12 наистина ли е 25,3 или липсва някоя цифра?🤔
Натка, не бях помислила за пазвата.😄 Моята определено не се опира, когато го правя на лакти. Но може и чупката в гърба да е по-скоро проблемът. Може би ти трябват упражнения за гръб- особено при внушителна пазва.🙂
Днес в аптеката една жена дойде и си каза, че има поръчан за нея Оземпик...Погледнах настрани от чисто любопитство, но и на двете каси жените бяха с внушителен размер, та не разбрах коя е с поръчката. Аз едва ли не за Ozempic face/butt се оглеждах (нали говорехме тези дни тук за това)...😅

# 428
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 651
Оф, нещо не ми се получи с качването на снимката, пробвам пак. Това са моите изследвания, скоро ги правих, защото започна да губя кг

# 429
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
А аз да питам, как се процедира при ИР и прогресиращо спадане на теглото  (т.е. няма възможност за сваляне на килограми, поради ниско тегло)?

Ако има омазняване на черен дроб или панкреаса, нюкасълската или гладна, но само няколко дни, колкото да се отмазнят и да се види нормална КЗ. Винаги, винаги, задължително, при подобни случаи има доста липси на разни вещества. Ако се установят, то първо се оправят липсите, после ако трябва се слабее.

Има и елемент инфекция ако има висока КЗ или чревен дисбаланс. Ако има гъби, бактерии, следват противогъбични, антибиотици и се кара без ВХ доста време, а те повечето противогъбични са със захар ☹. Има протоколи с подправки. От това не разбирам много, честно казано.

Трябва скан.

После кардио след ВХ, силови. Какъвто и режим да се избере е винаги с повече протеин и се внимава и с ВХ, и с мазнини.

Само отслабване не помага на слаб за ИР. Диабет обръща. Има линк в първия пост към такъв случай. Професор Рон Тейлър има специална програма за слаби диабетици. Отърват се от диабет, но си остават ИР. Както писах, ИР се подобрява с ходене след ВХ, но не и при наднормено тегло.

# 430
  • Мнения: 13 358
рН на урината нискичко ми се види, ако правилно го виждам. А тоя магнезий защо си го написала и него за оправяне в по-горния пост? Той около тая или близка стойност се върти при почти всеки, което не носи кой знае каква информация... Също като натрия, той си е важно да е в определена концентрация в серума. Първо там се поддържа да е колкото трябва, пък по тъкани и кости вече ако има, там няма как да видиш има ли недостиг. Така че аз съм по-скоро за вземане, а ако ми стане много то се разбира бързо Grinning С това не ти казвам да не вземаш магнезий, дори напротив, а да не се вторачваш в тази стойност.
И на мен не всичките неща са ми ясни де от тия изследвания. Калцият ми прави впечатление че е към горната граница, не знам с витамин Д и К2 какво и колко вземаш но там евентуално корекция малко.
Б12 наистина има накъде още.

# 431
  • Paris, France
  • Мнения: 14 238
Д3 - много зле
Б12 трябва още нагоре
pH на урина супер зле. Нормата за котки е 6.2-6.5. Под 6 е трагично.
КЗ е много зле и гликиран също
 Холестеролите не са супер, но са зле предвид, че КЗ е висока. Ако КЗ беше ниска са ОК.

Магнезият в кръвта винаги е в норма, освен на хора с единия крак в гроба. Да, натка го писа - нищо не значи.

Приоритетна е КЗ след ядене. Никакви ВХ, почти никаква мазнина докато падне. Другото е ходене до КЗ под 5 + още 30 мин и 30 мин преди сън. След това режим.

# 432
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 651
Д3 пия от 5000 единици, магнезиев цитрат вземам отдавна. Б 12 го спрях - покачва апетита, а това ме дразни. Храня се само вечер, иначе по 3 чисти кафета пия на ден.
Другото - в начална фаза на остеопороза съм. Годините ми са 52 г. Вечер и сутрин правя коремни, лицеви, клекове, ластици  и велоергометър като намеря време. За фитнес зала времето ми стана кът (всъщност е въпрос на организация)

# 433
  • Мнения: 1 998
Благодаря на всички за отговорите!
Невена,
А кога е момента да направя изследвания, щом 3 месеца са малко? Аз също сама си плащам изследванията. Витамини тази година не съм изследвала. С Хашимото съм и лека ИР. И за двете разбрах преди 3 месеца, но сигурно са съществували отдавна, предвид че имам и поликистоза, за която знам отдавна.
Чудя се какво да правя. Започнах с НВВМ диета( за 3 месеца отслабнах 5 кг, остават 7кг, които са над обичайните ми). Сега чета, че за Хашимото диетата е по-скоро ПАЛЕО, не се препоръчват и фастове, за да не се стресира жлезата и надбъбречните.
Имам все още едни моменти на силна умора и липса на енергия. Искам да разбера защо са и накъде вървя. Мерих си КЗ в такъв момент беше 5,3 явно не е хипогликемия.

Последна редакция: вт, 14 май 2024, 00:32 от steli4ka s

# 434
  • Мнения: 307
Гущер, и загрей преди клековете, че коленете да не сдадат багажа. И дишането да не забравяш - надолу вдишваш, нагоре издишаш ( със стегнт корем)

Заек, съвета за дишането е много добър. Благодаря! Вчера на 30 останах без дъх. Сега на 50 се спрях, че да не се презоря нещо. Благодаря!
Елора, тези ,горна и долна преса, са много хубави упражнения. Не натоварват кръста, а същевременно натоварват корема. Мерсаж! Simple Smile
Това правих днес + 20 лицеви. Ако не друго, поне тонизиращият ефект е на лице. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт