Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 80 (м. май)

  • 25 236
  • 1 008
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 32 332
Утре ще цапотя яйца. Днес ще видя поне 6 бели да купя.
Иначе имам много кафяви, но жълтите яйца няма да ми станат хубаво жълти. Но и да не намеря, много важно.
Най-важното е да не ми се пукат.
Не съм варила великденски от много време.
Как ги правите, че да не се пукат. На бавен огън и кърпа да сложа, нали? А оцет?

# 76
  • Мнения: 933
danilu, височка е, но не се напрягай толкова. Може да е еднократно измерване. Не може да правиш генерални заключения от едно измерване.

# 77
  • Dublin
  • Мнения: 74
Тук няма боя за яйца 😭Ще пробвам с хранителна боичка поне две червени яйца да спретна.

Danilu, нямате ли Румънски/Молдовски/Полски магазини в Сицилия? В тези магазини винаги има боя за яйца около Великден, и всякакви други стоки от Източна Европа.

# 78
  • Мнения: 388
Здравейте! Бързо ли влизате в кетоза и ако да, как и до колко грама въглехидрати на ден се стремите да не надвишавате? Според Вас, берберин, малинови кетони и екзогенни кетони, МСТ масло помагат ли за бързото влизане в кетоза и поддържането й?

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 12:51 от ..::Only.One::..

# 79
  • Мнения: 933
Аз да. Най-бързо става с фастинг.
При мен пиенето на кафе с масло без консумиране на други неща, увеличава кетоните, но от опита ми, повече кетони не значи повече отслабване когато са внесени от вън.
Моите ВХ са под 5гр. Не знам нищо за добавките, аз го постигнах с времето като държа ВХ на минимум и не съм взимала някакви специални неща. Постоянно съм във някаква форма на кетоза според тази таблица. Обикновено съм в диапазона 3-6
Поправка 3-6 съм след хранене, иначе през деня, когато пия мазните кафета съм в 1-3

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 12:48 от Nevermoresleep

# 80
  • София
  • Мнения: 1 124
Утре ще цапотя яйца. Днес ще видя поне 6 бели да купя.
Иначе имам много кафяви, но жълтите яйца няма да ми станат хубаво жълти. Но и да не намеря, много важно.
Най-важното е да не ми се пукат.
Не съм варила великденски от много време.
Как ги правите, че да не се пукат. На бавен огън и кърпа да сложа, нали? А оцет?
На бърз огън ги варих аз моите снощи, сложих малко сол само, нито едно не се пукна. НО! Това е от яйцата ми - здрави домашни, с твърда черупка. И да, хубавите цветове идват, ако яйцата са бели. Човекът, който ми го носи, ми даде само няколко бели, но то си личи кои са Wink. (зелените са с една и съща боя Blush) Беше ми жал да ги варя, като знам, че накрая така и така може и да не се изядат, и то най-рано след три дни Sleeping.

Данилу, преди време пробвах с естествени оцветители само - нарязано червено цвекло за червено, куркума за жълто, боровинки за синьо, люспи от лук за оранжево, коприва за зелено. Всеки цвят се вари заедно с яйцата по-дълго време. Стават хубави нежни цветове, но задължително на бели яйца. Ще потърся снимки  Innocent

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 13:17 от BFF_

# 81
  • Мнения: 4 674
Завиждам ви за яйцата! Тази година няма да боядисвам, че сме само двамата и не ядем яйца. Друг път правя и подарявам, този път няма на кого и пропускам. Тъкмо няма да се изкуша да хапна едно яйце (обичам като ми се спука) и после да си чукам главата с антихистамини 10 дни Grin

# 82
  • Мнения: 826
Весели празници, момичета!

Яйцата са прекрасни - цветни и носят настроение!Ние ще боядисваме в събота. Надявах се на хубаво време да изкарам децата безопасно на балкона, там да боядисват .. 🤔то вали като шашаво 🤨 Както и да е 🤭🤭🤭ще ги опаковам зимно и ще излязат вън хаха

За кетозата

Скрит текст:
аз попрегреших и се “наказах” с два дена фаст и след 24ч това ми беше лентата. Но предполагам, за да “сработи”, трябва да си минал някакъв период на адаптация 🤔



На следващия ден беше същата цветова гама, една идея по-наситеничко, но пак същата графа. Искаше ми да са 3 дни, но главата ми не издържа 🤭иначе глад не съм изпитала и за миг

# 83
  • Мнения: 4 614
BFF, на мен никога не са ми ставали хубави цветове с бели яйца.  Боядисвам само кафяви. Тези, които съм показала също са кафяви. Белите в червената боя все са ми ставали бледорозови. Зелено и синьо се е случвало изобщо да не хванат. И вече спрях и да купувам бели.

# 84
  • Мнения: 336
Козунаците няма ли да снимате? Wink

# 85
  • Мнения: 32 332
Ми те не са много за таз тема, ама нищо.

Ето моите, не са кето логично.
Не че аз съм ги правила де, знаете ме какво съм мързелче. Мама ги омеси Grinning

Скрит текст:



С шоколад и стафиди. Ама шоколада ми беше течен с еритритол и майка го използва за козунака.
Отворих буркана, опитах и го оставих на нея. Тя пък реши за козунака да го ползва.
Та има милимунка кето в него Grinning

Яйцата утре ще са мое дело.

# 86
  • Мнения: 4 614
Козунаците няма ли да снимате? Wink
Качвам снимки на твоя отговорност Trollface
Скрит текст:

# 87
  • Мнения: 933
Никакви козунаци за мен. Нито режимни, нито нережимни. Аз съм в края на третия ден воден фаст. Няма проблеми като предния. Този път обаче пия вода само когато ми се пие и не взимам никакви елетролити. И главоболието се появи в края на първия ден и до обяд на втория си мина само и от тогава няма.

# 88
  • Мнения: 4 614
За мен няма понятие "режимен козунак" Или си е баш козунак, или е някакво подобие - тип кекс.
Аз ще си хапна тази година, състоянието ми вече позволява. Разбира се в разумно количество. 2 години подред се лишавах, тази ще се наградя.

# 89
  • Мнения: 32 332
Аз пък се радвам, че празниците съвпаднаха с мц Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт