Как подготвихте гърдите си за кърменето?

  • 2 250
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
Не съм подготвяла гърдите за кърмене.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 064
Слушай Бу и няма да сбъркаш Wink
Аз изчетох библиотеката на кърмаческия преди да родя и засега нямам никакви проблеми с гърдите и кърменето.  Peace

# 17
  • Мнения: 2 616
Аз знам, че е хубаво да се обтриват с лед..... не че го правя! Whistling

# 18
  • Мнения: 875
аз не съм правила абсолютно нищо и сега кърмя без проблеми. сутиен слагах много рядко (гърдите ми са малки), а сега - само когато съм навън и то такъв като мини потниче, безшевен.

# 19
  • Мнения: 209
Търкането на гърдите с груба гъба или друга груба материя се отрича вече от всички акушер-гинеколози, които се занимават с този въпрос, тъй като това може да доведе до появата на контракции. Препоръчва се подготовката да бъде единствено мазането още по време на бременноста с лонолин съдържащи кремове и то по възможност такива, които не се отмиват при кърмене. Има такива кремове на различни марки - просто се поинтересувай.  Peace

# 20
  • Мнения: 480
С нищо. И не мисля, че е нужно. Ползвах силиконови зърна(или предпазители, все тая)-горещо ти ги препоръчвам-през цялото кърмене, първия месец мазах с Гармастан. Нямах абсолютно никакви проблеми.

# 21
  • Мнения: 2 237
С нищо.Може и да звучи невероятно,но като родих,просто взех малката,сложих я на гърда и тя си засука.Проблеми не съм имала никакви.

# 22
  • Мнения: 355
Аз мисля, че зърната трябва да се подготвят! Ще ти кажа защо - аз мойте нищо не ги правех. Разраниха се още в родилния дом. Станаха ужсни ргадии. Течеше кръв. Мажех се с грамастан, лансинок, дефламол, компреси с пчелен восък. Използвах и силиконови зърна. Беше ми много трудно, болоше. Заздравяха около 40 ден, но на 30я аз бях запачнала да дохранвам, защото кърменето не се получаваше добре и не беше пълноценно. Отделянето на кърма намаляваше. Кърмих три месеца, но с много трудности и опорство от моя страна, а накрая и с постоянно изцеждане, защото беба вече беше свикнала на лесно от шишето.

Та те съветвам направи поне част от нещата, който ще прочетеш тук. Така дори да има проблем няма да обвиняваш себе си. А аз дълго се обвинявах и никак не е приято да мислиш, че не си направил всичко за детето си.

# 23
  • Мнения: 2 197
Oт 6-тия месец съм мазала гърдите (без зърната!) с крем на Мустела за бюст. След като родих абсолютно нищо не съм им правила, не са се разранявали нито веднъж. Може би това се дължи донякъде и на факта, че ползвах вакуумната помпа на Авент.
Според мен единствената задължителна подготовка за гърдите за кърменето е след раждането малко компреси с гореща вода - за да се улесни пробиването на каналите и да се избегне появата на цистит.

# 24
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 532
Не съм ги подготвяла и съм нямала никакви проблеми! PeaceКърмя девети месец вече!

# 25
  • София
  • Мнения: 3 830
По никакъв начин не съм ги подготвяла.
Нямах почти никакви проблеми с кърменето.

# 26
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не съм правила нищо .. но пък смятам 4е е добре 4е се подготвя6 . все пак без претараване . като запо4нах да кърмя ми се разраниха зърната  така 4е те подкрепям !

# 27
  • София
  • Мнения: 4 035
Обтривах си зърната,от 5 месец мажех гърдите си подготвящия за кърмене крем на мама Дона,а последните 2 месеца и месец след раждането мажех с Гармастан,проблеми не съм имала никога и горещо ти препоръчвам да се подготвиш и ти. Peace

# 28
  • Мнения: 1 382
Честно да си кажа...никак не съм ги подготвяла, освен, че се мазах и там с олио за стрии ...Simple Smile

# 29
  • Мнения: 271
Към 5-ия месец започнах да мажа зърната с Гармастан, защото те и без да кърмя си бяха чувствителни и се разраняваха лесно. Определено имаше ефект, защото когато родих нямах рагади и тем подобни неприятни неща.
Мисля, че ще е добре да се подготвиш за кърменето.


Желая ти лека и безпроблемна бременност!  Wink

Общи условия

Активация на акаунт