ЯНУАРСКИ сладки бебчета глас надават у дома

  • 16 137
  • 293
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 111
Това за биберона и ушите и аз си го мисля.  Rolling Eyes

# 16
  • В офиса
  • Мнения: 4 012
Ним, ето един линк за тетраксима http://www.bda.bg/bdias/8935d.pdf
Ако напишеш в гугъл излизат доста. Напр. форумския спорен лекар Бърди твърди, че ползва тетраксим от 7 години и до сега странични реакции не е имал.
Разликата с пентаксима е само, че в тетра* няма ActHib. Иначе и полиото си е убито и коклюшната е безклетъчна (т.е. такава която почти не дава странични реакции, за разлика от ДТК-то, която се поема от здр. каса.), точно както в пентаксима. Пак във форума срещнах инфо, че цената е 16 лв. (в сравнение с 60 на пентаксима) Но това за цената не е официална инфо, признавам си, че мен ме съмнява.
А иначе ваксината срещу ActHib има няколко дозировки в зависимост от възрастта. Ако се почне на 2 м. са 3 имунизации + 1 реимунизация, ако се почне след 8-ми месец са 2 имунизации и 1 реимунизация, а ако се прави след годинката е само еднократна имунизация. Нашата педиатърка каза, че й гарантирали, че имунитетът, който се създавал бил еднакъв. И тя не можела да разбере кое налага предпочитането на едното пред другото (освен цената, де Simple Smile)

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 09:09 от Тинкърбел

# 17
  • Мнения: 689
Добро утро, момичета!
Ние от понеделник имаме количка и понеже Криси е доста спокоен като се покажем на вън, не съм се задържала доста в къщи, съответно и не ми е останало време за интернет.

Това за биберона и ушите и аз си го мисля.  Rolling Eyes
Аз също се замислям над това. От както сме се прибрали вчера от разходка, това дете почти не спа - падне ли биберона и надава вик сякаш го колят. Спа през нощта и като се нахрани 4:00 - същата история, но го оставих да спи при мен, че да ми е под ръка и по-лесно да запушвам устата с бибата. Не знам, постоянно ли ще продължаваме така, че аз нищо не мога да свърша в къщи.

Днес отново сме на консултация и да видим колко е наддал. Уж си хапва добре, дано този път  е по-добре.

Хайде, лек ден на всички. После ще пиша, ако дребосъка ми остави тази възможност.

# 18
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Моята госпожица категорично отказва вече биба, като и я подам и се раздават писъци, като че ли я колят Crazy Та по тая причина вчера се наложи да я оставя да поплаче, че да заспи, защото цял ден ми дъвка зърната и страшно ме боляха Blush Е, поплака 20 мин и заспа кат ангелче. Вече престана да ми е гузно като правя така, щото не мога да я одндуркам по цели дни и нощи Naughty Таткото и той така заключи.
Дано днес времето се поочовечи, за да излезнем най-накрая.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 249
Уф, беба рева до 2.30 и после спа като ангелче до 7 между нас с таткото. А ние естествено не спахме от страх да не я бутнем или захлупим с одеалото. Tired Това не е първи път, в който заспива при нас и май си стана навик. Разликата е тази, че друг път я местех в нейното легло като заспи, ама тая вечер така рева, че само при мисълта да се събуди при местенето и... се отказах.

Сега обаче съм твърдо решена, че ще се погрижа малко за себе си! Crossing Arms Отивам на среща с епилатора, душа и четката за зъби, ако ще да ореве орталъка! После манджа и навън в количката поне за 20-30 минути, че луднах. Не толкова от недоспиване, аами снощи татито се прибра с 1 роза (тоя път не беше забравил Simple Smile ), а аз го посрещнах чорлава, с петно от повърнато при оригване на рамото и с ревящо бебе на ръце... и ми се прииска една гореща вана. Много лоша родителка ли съм?

# 20
  • Мнения: 123
здравйте мами, някой знае ли дали бебчетата могат да ИМАТ колики сутрин в 3 часа, защото аз не бях чувала, но моя пич май го боли корема тогава вече 3ти ден Shocked

# 21
  • Мнения: 871
Добро утро  Hug
Анджи, значи всичко е наред с твоите лохии, нали?
И ние с бибата сме така, падне ли и почва една сръдняяяя. Аз преоткрих топлите компреси за коликите. Бях споменала, че имам една джаджа(е не знам как се казва) - има я снимана в албума Покупките на Стилияна1. Пълня я с гореща вода и я слагам на коремчето на Аксиния. До 10 минути се усеща действието и.
За ваксините, голяма ми е дилема, но първо ще се консултирам с педито. Все пак си мисля да заложа на тетраксима...
Ним, как издържаш на тази самокритика бе жена??? Разбира се , че не си лоша родителка Hug Аз ти предлагам, от личен опит, да спреш да изискваш толкова от себе си и така и ти и Симонска ще бъдете по-спокойни. Тук лоши родителки няма, има незаписали се в ония списък Joy Joy Joy

# 22
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Здравейте,мами! newsm44
Днес моето сладко пате става на 1 месец newsm30,затова ви черпя виртуално Heart Eyes
  bigdance2    party023
Уф писна ми с това гадно време Weary,искам навън...Сменихме капките за колики от Саб на Бейбинос и като че ли има ефект smile3506

# 23
  • Мнения: 1 289
Дори утро   bouquet
 Тая нощ малкия ме подлуди-от 2 до 5:30ч. ме развърташе като гламава.Посука си малко,сложих го да спи,но....плюйне ли биберона и надава вой  #Cussing out А накрая се оказа,че детето било още гладно ooooh!Ама късно се сетих,та се мъчихме и двамата,а накрая и тати стана.Сега пак същото положение с  бибата-пиша на почивки,че ходя да му муша биберона като падне. baby_neutral
Тая сутрин Тоти много се радваше на играчката на леглото-пуснах му я да пее и той само се  смееше  Grinning
А снощи татито и мен ме изненада с подарък-малко изпросен,ама... Mr. Green
Дано днес се задържи хубаво времето,че да излезнем най-накрая  Praynig

# 24
  • Мнения: 3 405
Стиляна, доки каза, че всичко е ОК, гледа на видеозона, преглежда ме, положението се е нормализирало. Ама нали съм паника ooooh!

Днес Любо става на 1 месец. Почерпете се за нaше здраве newsm38

Поздравления на бебе Аксиния, бебе Дария, бебе Ния, бебе Борис и бебе Веско, които днес стават на 1 месец. Да ядат, да пълнят памперсите, да се смеят и гукат и да са много здрави и щастливи    bouquet  Майките им също  Heart Eyes

Ним, добре си го намислила, майката трябва да е хубава и спокойна, няма да плашим бебетата я Joy (само да ме видиш аз как изглеждам, невидяла фризьор от 4 месеца Blush)

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 10:28 от Анджелина

# 25
  • Мнения: 123
честита месечинка на бебе Аксиния, бебе Дария, бебе Ния, бебе Борис и бебе Веско, бебе Любо , а и на бебе Дария,
да са весели засмени и да слушат мнооого мама и тати nbirthday  party023 bdbaloni baloni

# 26
  • Мнения: 871
 doh doh Аз забравих да спомена за нашия мини рожеден ден. Иначе съм купила торта и ще празнуваме довечера Party
Честито на всички януарчета, които днес навършват 1 месец  party023  cook newsm38

# 27
  • Мнения: 375
Малко е рано, но с каква ДТК ваксина ще ваксинирате малките?
Ваксинирахте ли срещи Хепатит Б вече?

# 28
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Честит мини празник на всички месечинки и от мен  bouquet Леле колко бързо се изниза месец Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 1 104
Първо да поздравя всички, които днес стават на 1 месец. Наистина бързо мина. То времето се изнизва от това тичане между леглото, циците, памперсите, недоспиването и всичко останало.
Ним, няма лоши родители. Особено тук, където всички мами сме избрани с конкурс.
Вашите бебоци следят ли предмети с очички? 

Общи условия

Активация на акаунт