ЯНУАРСКИ сладки бебчета глас надават у дома

  • 16 134
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 418
Нашите залъгалки са две - Чико и Авент за 0-3 месеца.
      Благодаря на отговорили за залъгалките Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue Stuck Out Tongue
      А това е откритие за мен,че има залъгалки за определени месеци.Там вече размерите трябва да са точни,предполагам.Никога не съм се заглеждала по тях,все си мислех,че това е последно нещо ,което трябва да купя на бебето,а се оказа....... newsm78
      Иначе, моето бебе засега се укротява с  2  чудесни залъгалки "Лява" и "Дясна" ! bombsНо,си викам,да не започне да дебелее много,пък и трябва да се залъгваме едва ли не на всеки час,то няма никакъв покой за мама.....

# 46
  • Мнения: 689
Честито на всички едномесечни бебоци!!!!!!!!!!
Да са живи и здрави и  да пораснат голеееееееееми, големи!   bouquet   bouquet   bouquet

Нашите залъгалки са на Нук - Едната с дръжка, другата - без. Естествено едната не я харесва, незнам защо. Уж и двете са еднакви.

Ние посетихме педито - вече сме 4660 г и 55 см, което вече е добре. Явно ще трябва да спазваме режимчето на 3 часа. После си направихме една голяма разходка и се прибрахме чак, когато дойде време за ядене. И от както сме се наяли е една жестока борба за биберона. Но нещо се поуспокои и отивам да полегна и аз, че вече  едвам гледам.

# 47
  • Мнения: 3 405
Любо има залъгалка на Чико 0+, но я смуче само, когато е гладен baby_neutral

Сега така се изповръща, цялото мляко, което изяде го повърна върху чаршафчето в леглото. И му олекна и заспа. Не знам дали не го прехраних, че забравих в колко часа яде преди това и май по-рано го нахраних newsm78 Ще си записвам вече ooooh!

Има толкова пране да гладя, от къде да я подхвана #Crazy

# 48
  • Мнения: 84
Ползвали ли ли сте силиконовите предпазители за разранени зърна? Вършат ли работа? В смисъл облекчават ли болката и стават ли все пак за кърмене?

# 49
  • Мнения: 131
Чудя се как ще разбера че са му минали коликите при положение, че постоянно му давам от лекарството. А нямам смелост да спра да му го давам, че да проверя така.

# 50
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Ползвали ли ли сте силиконовите предпазители за разранени зърна? Вършат ли работа? В смисъл облекчават ли болката и стават ли все пак за кърмене?
Аз ползвах и ме спасиха, когато зърната ми бяха разранени. Беба си ядеше без проблеми, не е протестирала.
Златина и аз не смея да спра да давам капкте, че ак орвне пак само ще съжалявам

# 51
  • Мнения: 678
Момичета относно коликите класическото определение е: Започват от третата седмица и продължават до третия месец, като плачът е поне три часа дневно повече от три дни в седмицата. Пикът им е 5-та - 6-та седмица, т.е. сега би трябвало да се засилят и след 40-тия ден на бебето да започнат да намаляват.
Лично аз не бих спряла в момента без основателен повод капките. А ако независимо че не плаче бебчето, все пак си свива крачетата и изпъва ръчичките като сумти, значи коликите все още не са отшумяли и просто лекарствата ги облекчават.

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 558
Здравейте и от нас с Анна днес.Какво страхотно време се отвори,не очаквах след вчерашния гаден ден.Та направихме една дълга разходка и аз даже взех еднократната помощ от 200 лева...да видим кво да си купим Money
Eho82 от къде взимаш тези памперси Huggies и каква им е цената.Аз ползвам Памперс и по принцип съм доволна,но ластиците се отбелязват по краченцата и и може да пробвам други.А дрешки от къде пазаруваш?

# 53
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
И аз реших да спра скоро капките против колики #Cussing out,преди няколко дена и беба се скъса от рев,така че не мисля скоро да експериментирам PeaceА бе хора само аз ли си будя детето на всеки три часа да мием дупе и да папкаме newsm78?
Анджелина,ти как така си записваш кога го храниш бебешора newsm78,нали и вие сте на АМ не ти ли е по-лесно с някакъв режим?

# 54
  • Мнения: 4 915
.... Free Soul , как ти се струва до към 6-9 месеца??? И ако няма кой да помага в домакинството???  newsm78

Струва ми се прекалено и излишно рано.
Моето мнение и решение е, да изчакам физическата и психологическа зрялост на детето да се учи на гърне.
Първо, трябва да умее да контролира мускулите си, свързани с изхождането. Това става на 18 месеца.
Второ, трябва да покаже признаци, че е готова и има желание да се учи.

При възраст под годинката и малко над нея, не се учи детенцето на тоалет, а майката се тренира да отгатва нуждите му и да го слага на гърне. Няма как да се обясни на бебе да "стиска", докато му махнат памперса/гащичките, а дори и да се обясни, бебето няма как да го изпълни - просто не умее.
Определено у мен липсва амбиция да се чудя откъде да намирам време между кърменията, преобличанията, игрите, яденето, миенето, домакинстването и разходките - да дебна през половин-един час и физиологичните нужди на детето си.

Всяко нещо с времето си, смятам аз.  Mr. Green Мисля, че е много по-разумно да изчакам когато детето е готово, вместо да си създавам излишна работа и евентуално стрес за детето в опитите си да го науча на нещо, на което му е твърде рано да се учи.

Ето и няколко статии по въпроса:

Приучаване на детето да ползва гърне
Използване на гърне
Как да научим детето си да ходи само до тоалетна. Първи стъпки


И много резултати от Google: Toilet and potty Training

А моите момичета биберони не ползват/ха. Изобщо не съм предлагала, така съм решила.

# 55
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
ето как сме си възпитали бебораните:



и

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 17:55 от KayRenn

# 56
  • Мнения: 3 405
Валерия, някак си не спазваме режима, чакам го да се събуди и тогава му давам да яде. Понякога и 4 часа минават, ако спи дълбоко. И на 2, 5 часа е огладнявал. А сега просто забравих кога яде (с батко му решавахме задачи и се отплеснах) и като се събуди пак му направих мляко и си го изцока цялото, а веднага след това го избълва под налягане. Сега спи, може да му е било тежко на коремчето.

Free Soul, така си е, нямаме време да се взираме чак толкова в децата си.

Преди време четох писаното за привързаното родителство и се замислих как след това майката позволява детето да се откъсне от нея, след като вече е пораснало и самостоятелно. За детето няма проблем, когато му дойде времето става самостоятелно, но една привързана майка ка се чувства тогава. Ще й липсва тази постоянна връзка, може да се депресира, знам ли. Или ражда следващо дете и така си намира друга привързаност, да не кажа зависимост.

Уф, не ми обръщайте внимание, разсъждавам си тука на разни психо-теми Wink

А Любо реве

# 57
  • Ку-куландия
  • Мнения: 794
Биби и ние не ползваме. Винаги когато е неспокоен предлагам цица и с баткото така правех и не е цокал биба.
А относно буденето - никога не будя детето за да яде или да сменям памперс. Все пак бебетата и сънят ги храни. Разбира се друго е ако наддавате слабо и бебето е поспаливо.
И аз да попитам - много ни е изпъкнало пъпчето, при вас прибра ли се. Много се притеснявам като реве изкача още повече.

# 58
  • София
  • Мнения: 3 099
Майтапа на страна, Шош поне половината нощ е в моето легло... а през деня - в ръцете ми. Но това ограничава драстично възможността да правя каквото и да е друго... Ще караме така, но категорично не до 2 години...  Naughty Free Soul , как ти се струва до към 6-9 месеца??? И ако няма кой да помага в домакинството???  newsm78

 newsm78 ...имам предвид обгрижването през по-голямата част от денонощието... Кога можем да поверим беб на чужди грижи без да затормозим (фатално) емоционалния му свят?

# 59
  • София
  • Мнения: 3 099
А, и аз категорично не будя Шош за ядене и/или смяна на памперс! Доверявам се на преценката му!  Mr. Green Звучи възпитателно и подсигурява спокойствие на мама понякога за по 5-6 часа...  Mr. Green Като го гледам какъв ми е бузан - по-добре да не го ръчкам.  Mr. Green

Биба не ползваме. Само ако подивея (АЗ) много, му бутам, та дано млъкне, но не би!

Общи условия

Активация на акаунт