“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №7

  • 37 563
  • 761
  •   1
Отговори
# 210
  • София
  • Мнения: 6 215
Хайде пак Фичето и Ирина близнаци.
На 16 ли ви изглежда Фичето?!

# 211
  • Мнения: 7 284
И как решихте, че тогава е разбрал за аферата на Тороманов и Елдърова? Може просто тогава да е разбрал, че Мия знае. И след като вече има записа може да покаже на Тороманов, че знае като го изнудва. Ако той не е убиеца, защо тогава не разследва убийствата? Ако не е той, най-добрия начин да се издигне е като го хване. Но той дори не се опитва да разследва убийствата, вместо това той саботира, изнудва и разследва колегите си. Като полицай знае, че може да бъде разкрит по ДНК от захапването, номера на обувките и тн. Има достъп до цялата му нужда информация за жервите и разследването. И в първи сезон Асен показа фалшив гроб, за да падне подозрението от него. Грудов е доста комплексиран и напикаването го доказа. Такъв човек не би имал смелостта да се изправи срещу Десподов и корупционните схеми. Вместо това действа като “демона”. Както много хора в действителността са тормозени в детството си или са по-притеснителни, но в интернет, когато не са лице в лице могат да отвърнат и да си “избият комплексите”.

От цялото бля-бля-бля, не разбрах какъв е мотивът на Грудов все пак?

# 212
  • Мнения: 2 756
На мен ми направи голямо впечатление и това, че Харитонов, който уж обичаше жена си, искаше да не се разделят и се съсипа от ревност, съвсем безцеремонна покани Заимова в тях, за да спят. Тъкмо прокурора беше аут от играта и вместо Харитонов да опита да се намърда пак при жена си, той реши, че има силен нагон и то точно с колежката...

# 213
  • Мнения: 417
Хайде пак Фичето и Ирина близнаци.
На 16 ли ви изглежда Фичето?!
Нито едно от двете не е написано, едно и също ли четем? Пише "Имат нещо общо във външността и в поведението си", което и други хора го потвърдиха и не е равно на "близнаци са". Може да означава брат и сестра или браточвчеди или просто факт за приликите поведението им.

# 214
  • Мнения: 1 497
Със сигурност е Грудов. Професора е прекалено очевиден, едва ли сценаристите ще изберат точно него. Десподов не би убивал по този начин, а по-скоро би поръчал на някой. Заимова, Дора и Илчев нямат мотив. Затова остава само Грудов. Единствено той не разследва убийствата, а се опитва да се издигне в службата. И след срещата му с Десподов и отвличането на дъщеря му си мисля, че не просто иска да го убие, а първо да го съсипе.
И как точно смятате, че тези убийства ще му помогнат "да се издигне в службата"? Нима се очаква накрая награда да му дадат и по-висок пост? Може би Главен Прочиствател на града?
Убиецът е човек, който няма амбиции и надежди за бъдещето, ffs!!!

# 215
  • Washington,USA
  • Мнения: 983
Не мога да разбера какво се ядосвате. Това е филм с измислени детайли. Не истински убийства, с истински извършител, че да му правим профилиране чак до такава степен. Не всичко е логично.
Фикция е и може да са вкарали детайли невъзможни в реалния живот.

# 216
  • Мнения: 1 497
На мен ми е много интересно хората, твърдящи със 100% увереност, че едикойси е убиецът и дори позволявайки си да упрекват останалите, че не са съгласни с тях, дали ще дойдат да се извинят или поне да си признаят, че са сгрешили след 2 епизода, когато стане ясно, че теориите им са bullshit и въздух под налягане? Ей така само си се чудя...

# 217
  • София
  • Мнения: 6 215
Miss_Kaprise, защо избирателно само част от поста коментирате? Grinning Началото на изречението е "Фичето ми се струва на годините на Ирина-Теодора" и аз това визирам, не някакви други сходства.

Да видим какво ще стане с хората, които Десподов каза, че е повикал, "за да го намерят". Ще открият ли поне те нещо, или конкуренцията ще стимулира мисловните процеси на нашите герои? Grinning

# 218
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Не знам кой е убиецът. В първи сезон си помислих за Асен и познах. Имаше едно изречение за него, че това е човекът, който най-добре познава планината.
Сега ми е мистерия. Не знам кой е или кои са. Струва ми се, че професорът и неговият помощник може да имат мотив.
Едно нещо обаче не мога да преживея. Дали ще дават на екран дърво, или ще покажат Филип... едно и също. Не мога да повярвам, че героят на Филип не е мръднал вече 10 епизода, да има някакво развитие, нещо живец у него. Греда. Очаквах да видя Владо Карамазов във вихъра си, секси, обаятелен, а той надига на всяка втора сцена тая гнусна манерка, от която само котките не са пили. Много тъпо решение на сценаристите да опропастят този образ. Яд ме е. Владо е прекрасен актьор и можеше много да развие образа. Вижда се, че с Мия много се обичат и държат един на друг, мисля, че там има силна любов, на която не се дава шанс. Можеха и тази линия да развият. Толкова чакане на втори сезон и накрая едно голямо нищо.

# 219
  • София
  • Мнения: 13 764
На мен ми направи голямо впечатление и това, че Харитонов, който уж обичаше жена си, искаше да не се разделят и се съсипа от ревност, съвсем безцеремонна покани Заимова в тях, за да спят. Тъкмо прокурора беше аут от играта и вместо Харитонов да опита да се намърда пак при жена си, той реши, че има силен нагон и то точно с колежката...

Харитонов не се съсипваше от ревност по жена си, а от опасността тя да замине със сина му и той да загуби контакт с детето.
Сега отпадна тази опасност и той се успокои.

# 220
  • София
  • Мнения: 734
Аз признавам промених си мнението доста пъти.
Но някои написа, че Язов хипотетично е бил състудент на останалите. Те са учили право, нали така? Той не беше ли барета, по спомен Харитонов, който видимо е по-млад от Десподов, Смилев, Тороманов, Елдърова и Кавалджиев, сподели че са учили заедно. Или пък има едно висше, след това друго…

# 221
  • Галифрей
  • Мнения: 4 366
Не знам кой е убиецът. В първи сезон си помислих за Асен и познах. Имаше едно изречение за него, че това е човекът, който най-добре познава планината.
Сега ми е мистерия. Не знам кой е или кои са. Струва ми се, че професорът и неговият помощник може да имат мотив.
Едно нещо обаче не мога да преживея. Дали ще дават на екран дърво, или ще покажат Филип... едно и също. Не мога да повярвам, че героят на Филип не е мръднал вече 10 епизода, да има някакво развитие, нещо живец у него. Греда. Очаквах да видя Владо Карамазов във вихъра си, секси, обаятелен, а той надига на всяка втора сцена тая гнусна манерка, от която само котките не са пили. Много тъпо решение на сценаристите да опропастят този образ. Яд ме е. Владо е прекрасен актьор и можеше много да развие образа. Вижда се, че с Мия много се обичат и държат един на друг, мисля, че там има силна любов, на която не се дава шанс. Можеха и тази линия да развият. Толкова чакане на втори сезон и накрая едно голямо нищо.

Съгласна съм. Нали казваха,че любовта може да го спаси и прочие. Мислех и че той да ще се раздвижи ама нищо не става. Изобщо не остана време. Епизодите ми се виждат кратки, никакво развитие е личен и професионален план. Добре,че е Шон Конъри професора да им казва това онова какво означават,че те никога нямаше да се седят дори да потърсят в гугала.

# 222
  • USA
  • Мнения: 7 369
Миналото на Мия ще се окаже ключът. Иначе просто няма логика да ги вика.

Aз от началото до края ще твърдя,че Мия и Филип са извикани от убиеца само заради това,че разследваха и разкриха убиеца (Асен) в Родопите.
Психопата им хвърля ръкавицата "Аз или вие сте по-добри в това?",също така серийните убийци много държат тяхната "работа" да бъде оценена, разбрана,търсят адмирации, а кой по-добре от тях двамата би разбрал какво му е в главата на психопата и ЗАЩО ги убива?
И Дора да е убиеца, пак ще извика Мия,не защото е жена на брат й,а заради професионалните й успехи.
Апропо, Стига с тоя мъж на Мия, пък тютюн в Родопите (значи е Десподов)..

Толкова е досадно вече.

Върха - Тороманов е убиеца.
Е,как ще е той,след като в последния епизод простреля убиеца,който идваше за него? Да не говорим как се свил от страх и стои по-ниско от тревата,защото се ориентира какво се случва и кой следва в списъка? (а в началните епизоди колко по-сербез беше?)

# 223
  • София
  • Мнения: 734
Тоест това, което Тороманов каза на Миа, че сама трябва да се досети е без особен смисъл ли?

# 224
  • Мнения: 20
Миналото на Мия ще се окаже ключът. Иначе просто няма логика да ги вика.

Aз от началото до края ще твърдя,че Мия и Филип са извикани от убиеца само заради това,че разследваха и разкриха убиеца (Асен) в Родопите.
Психопата им хвърля ръкавицата "Аз или вие сте по-добри в това?",също така серийните убийци много държат тяхната "работа" да бъде оценена, разбрана,търсят адмирации, а кой по-добре от тях двамата би разбрал какво му е в главата на психопата и ЗАЩО ги убива?
И Дора да е убиеца, пак ще извика Мия,не защото е жена на брат й,а заради професионалните й успехи.
Апропо, Стига с тоя мъж на Мия, пък тютюн в Родопите (значи е Десподов)..

Толкова е досадно вече.


И аз съм на мнение, че Мия и Филип са призовани, само защото вярва, че те биха го разбрали и разпознали измежду всички.
Що се отнася до мъжа на Мия и снимката му до нейната, допускам, че това е нейният личен "демон". Вината, която всички й приписват и навярно самата тя изпитва за смъртта му.

Общи условия

Активация на акаунт