“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №7

  • 37 558
  • 761
  •   2
Отговори
# 270
  • Мнения: 767
Все си мисля, че ако Грудов ще ги трепе, ще бъде с пистолета и готово. Не е той!

# 271
  • Мнения: 1 546
Мисля, че местните (болярите) си знаят тази скала като скалата, от където е скочила девойка. Но не беше във филма.

# 272
  • Мнения: 2 756
Грудов няма акъла, за да измисли толкова добре всичко и смелостта, за да го реализира.

# 273
  • Мнения: 333
Грудов няма акъла, за да измисли толкова добре всичко и смелостта, за да го реализира.
Това ще е гениално !! Защото никой не го подозира , ще има обрат накрая , и тотално ще отпаднат всички който подозирахме .

# 274
  • София
  • Мнения: 734
Има такава легенда , да - портата на 40те девици, но тя е при нос Калиакра.

Не съм чувала аз поне . Може. Иначе за други девойки дето са скочили в морето с преплетени коси, за да не бъдат поробени, да

# 275
  • Мнения: 286
Имаше една легенда за Момина крепост, но не помня подробности, бащата на девойката я омъжва за стар и богат мъж от знатен произход, тя обича беден воин/болярин, накрая се хвърля от крепостта.

# 276
  • Мнения: 7 480
Станало е нещо, когато жертвите са били в 1. курс. Но тъй като нищо не беше казано, си остава предположение. Нещо страшно и фатално.

# 277
  • Мнения: 27
Имаше една легенда за Момина крепост, но не помня подробности, бащата на девойката я омъжва за стар и богат мъж от знатен произход, тя обича беден воин/болярин, накрая се хвърля от крепостта.

В този ред на мисли може жената на Десподов да е тази девойка, да е родила от Кърджиев и да се е метнала от скала 😂 все по-щури сценарии ми се въртят в главата...

# 278
  • Washington,USA
  • Мнения: 983
Имаше една легенда за Момина крепост, но не помня подробности, бащата на девойката я омъжва за стар и богат мъж от знатен произход, тя обича беден воин/болярин, накрая се хвърля от крепостта.

В този ред на мисли може жената на Десподов да е тази девойка, да е родила от Кърджиев и да се е метнала от скала 😂 все по-щури сценарии ми се въртят в главата...

Или Десподов да я е метнал...Но професорът играе доста по - голям от него, според мен, че да се влюби в жена му 🤔

# 279
  • София
  • Мнения: 13 763
Аз пък се сещам за измамната царица, която желае Балдуин, докато е в тъмницата, но той я отхвърля и тя подтиква Калоян да убие Балдуин. Дали не го буташе от стените на крепостта.
Ще потърся текста.

П.п. Глождеше ме нещо с това повтаряне в предната серия на ул. Калоян, цар Калоян, убития Калоян. Бях забравила историята. Като дете съм я слушала много пъти от кумовете на родителите ми, когато се събираха вкъщи възрастните, а кумовете им бяха търновци. Пееха песента и разнищваха легендата. Не помня подробности, защото явно легендата е била по-пикантна и говореха с недомлъвки, а и са минали няколко десетилетия от тогава. В интернет има различни хипотези с това кой кого е предал в случая. Ако са се вдъхновили от тази легенда - може да се открият някои допирни точки.

Шум и песни от Хисар се чуват,
руйно вино кат вода се лей.
Тая вечер Калоян пирува
чест и слава от последната война.

Гордите латинци победил е,
император Балдуина той плени.
И в тъмница тъмна го затвори
и в окови тежки, тежки окова.

Не пирува младата царица,
тъжно е навела тя глава си.
Тайно тя от гостите в тъмница
при пленени Балдуин се отзова.

И му шепне:
- Мили, денонощно все за твойта
черна участ мисля аз.
Съгласи се, дай ръка си смело
Търновото да напуснем в тоя час.

В Цариграда двама ще да идем
аз царица, а ти цар ще бъдеш там.
Твойта слава Калоян ще чуе,
още, цели, цели български народ.

- Стой! Що думаш, туй е срам, царице,
срам, позор, за целий български народ.
Аз не искам Вашата десница,
по-добре е роб в тъмница да умра.

- Ти презираш любовта ми свята,
ти не знаеш на сърце ми сладостта,
но да знаеш, враните, орлите,
утре ще кълват месото ти, кръвта.

Шум и песни от Хисар се чуват,
руйно вино кат вода се лей.
Тая вечер Калоян пирува
чест и слава от последната война.

Последна редакция: сб, 04 май 2024, 23:47 от Fever Ray

# 280
  • Мнения: 767
За в момента единствените драматични събития, за които са споменавали - Заимова насилена от доведен баща, Библ. останал инвалид при инцидент, на Десподов жена му починала и детето остава без майка.
Не вярвам Заимова да убива всички затова. Би убила само доведения си баща, на друг не е и споделяла. И остават другите двама..

# 281
  • Sofia
  • Мнения: 6 183
Още преди началото на сезона, като видях кастинга, си казах, че от всичките актьори на Блатечки най ще му ходи да е убиецът. И бях сигурна, че ще е той.
Но при така развилия се сюжет, малко се разочаровах, защото го виждаме по-скоро като потенциална жертва, отколкото като извършител.

# 282
  • Мнения: 2 707
Друго да не е, от тази тема научих много интересни неща. Не от филма, както се очакваше. Подчертавам - от пишещите в темата.

# 283
  • Мнения: 3
След като изгледах 10 епизод,все повече съмненията ми падат върху Заимова.Може би жертвите са свързани с миналото и .

# 284
  • Мнения: 3
Аз пък се сещам за измамната царица, която желае Балдуин, докато е в тъмницата, но той я отхвърля и тя подтиква Калоян да убие Балдуин. Дали не го буташе от стените на крепостта.
Ще потърся текста.

П.п. Глождеше ме нещо с това повтаряне в предната серия на ул. Калоян, цар Калоян, убития Калоян. Бях забравила историята. Като дете съм я слушала много пъти от кумовете на родителите ми, когато се събираха вкъщи възрастните, а кумовете им бяха търновци. Пееха песента и разнищваха легендата. Не помня подробности, защото явно легендата е била по-пикантна и говореха с недомлъвки, а и са минали няколко десетилетия от тогава. В интернет има различни хипотези с това кой кого е предал в случая. Ако са се вдъхновили от тази легенда - може да се открият някои допирни точки.
[video][/video]

Това ми звучи като супер прозорлива теория и според мен би могла да се навърже със сюжета.
 Моите мисли - Елдърова е харесвала Кърджилов в студентските им години, но той не е отвърнал със същото. Може да е бил влюбен в жената на Десподов примерно. Елдърова е изревнувала  и е обработила Десподов така, че той да бутне Кърджилов от някъде, това е причината да е останал инвалид, останалите от групичката са покрили Десподов. За това Елдърова е и първата убита, счупени колене - като счупените крака на Кърджилов.

И все пак не той ги убива, а някой, който отмъщава за него. Може би Фичето. Ето какво пише в Уикипедия за Балдуин:

Общи условия

Активация на акаунт