“Дяволското гърло 2“ - “Есента на демона“ - нов сезон по НОВА ТВ - Тема №7

  • 37 433
  • 761
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 6 910
Заради материята, предполагам. 😃
Калцуните ще шумят, парцалите ще се скъсат по-бързо.

НелиСА, това е гидОрия. 😃

# 421
  • София
  • Мнения: 2 419
То и аз, гюдерия го знаех са съвсем друго- една ръчка, на която се сменят накрайници за развиване на гайки или болтове, с различни размери, ама на микрофибърния парцал, че казвали- гюдерия Blush
Поне, научих нещо Joy
А и за демоните, за което благодаря на потребителите Hug
Това е гедоре - к-т ключове /обекновено за кола/

# 422
  • España
  • Мнения: 1 310
И също идеята за демон -имитатор е интересна … ( да се допълня от предния пост) . Както казах , при Тороманов не беше грешка , а просто “старото куче беше нащрек” , според мен .
Грешка или имитация може да има единствено около убийството на журналистката . Остави още една жертва ; изпусна “историческия текст “ на непредвидено място, жертвата е умряла без да изпита мъчение от “средновековното наказание “ , а е и единствената , която не е учила заедно с останалите в Университета .

# 423
  • София
  • Мнения: 6 212
То гюдерията не е микрофибър, по-скоро напомня нещо кожено, велурено Grinning, бършат се прозорци с нея.
За гедорето пък сега аз научих. Grinning

# 424
  • Мнения: 23
Току що изгледах отново епизод 1. В момента, в който се бяха събрали Тороманов, Грудов, Харитонов, Заимова и Илчев в управлението, Мия и Филип бяха на моста и преследваха този с качулката, който беше изкупил всичките гюдерии. Продавачът на сергията каза, че момче с качулка ги е изкупило. Това момче тичаше доста бързо и стреля по Филип  и умишлено не го застреля. Предвид бързината му, изключвам Фичето, а също и професора (продавача каза "момче"). Изключвам Тороманов, Грудов, Илчев, Харитонов и Заимова, защото те бяха в управлението. Започвам да си мисля за кмета, който е младо момче, фигурата му наподобява тази на убиеца, дали той не отмъщава за свой роднина, пострадал от "групичката". И най-вероятно той е извикал Мия и Филип в Търново. Наистина няма вид на убиец, но може би точно това е идеята на сценаристите, никой да не се усъмни точно в него.

# 425
  • Мнения: 284
https://bg-mam.ma/p/1652703/47993626
Веселин Петков и Николай Николаев в това видео се държат точно като героите си, Грудов изпъква по време на пресконференция: Ние знаем кой е убиецът, от три дена, Илчев по устав: Това е тайна.
Започвам да смятам - или ми се иска - убиецът да е някой, който се е мяркал за малко, някаква второстепенна или епизодична поява (като в Седем или някои скандинавски кримки).
Някой от тези Blush
Скрит текст:

Аз като една образцова домакиня Grinning щях да ви кажа за гюдерията и прозорците, ама гледам, че са ме изпреварили.

# 426
  • Мнения: 2 729
Не вярвам, че кметът има общо с убийствата. Тъй като подозирам Дора, освен Кърджиев и Фичето,  може двамата да са двойка, което да не ни е показано и отношенията им да не са само по партийна линия и еко нагласи. Тогава може да има нещо общо, ако е решил да й помогне в отмъщението срещу Мия.

# 427
  • на село
  • Мнения: 3 967
Съвсем ви омотах- гюдерия, гидориа Joy на мен ми звучаха еднакво.
И като чуех наименованието, особено в началото, все го свързвах с инструмент Blush

# 428
  • Мнения: 23
Току що изгледах отново епизод 1. В момента, в който се бяха събрали Тороманов, Грудов, Харитонов, Заимова и Илчев в управлението, Мия и Филип бяха на моста и преследваха този с качулката, който беше изкупил всичките гюдерии. Продавачът на сергията каза, че момче с качулка ги е изкупило. Това момче тичаше доста бързо и стреля по Филип  и умишлено не го застреля. Предвид бързината му, изключвам Фичето, а също и професора (продавача каза "момче"). Изключвам Тороманов, Грудов, Илчев, Харитонов и Заимова, защото те бяха в управлението. Започвам да си мисля за кмета, който е младо момче, фигурата му наподобява тази на убиеца, дали той не отмъщава за свой роднина, пострадал от "групичката". И най-вероятно той е извикал Мия и Филип в Търново. Видяхме, че съмишленик на зелените му идеи е Дора и от нея може да е разбрал за Мия и Филип. Наистина няма вид на убиец, симпатичен, интелигентен, начетен,но може би точно това е идеята на сценаристите, никой да не се усъмни точно в него.

# 429
  • Мнения: 2 700
Този, който продава гюдериите, щеше да е логично да си познае кмета, ако купува от него нещо. Не да го нарича "едно момче".

Гюдериите, които съм срещала из близките нам домакинства, са от кожа или материал, който много наподобява кожа. Доста е здрава класическата гюдерия.

# 430
  • Мнения: 8 331
Съвсем ви омотах- гюдерия, гидориа Joy на мен ми звучаха еднакво.
И като чуех наименованието, особено в началото, все го свързвах с инструмент Blush
Различни неща са: гидоре/гедоре/гидория са инструментите, а гюдерия е кожена кърпа за бърсане. Може и да не е кожена, но най-хубавите са кожени.

# 431
  • Мнения: 41
И също идеята за демон -имитатор е интересна … ( да се допълня от предния пост) . Както казах , при Тороманов не беше грешка , а просто “старото куче беше нащрек” , според мен .
Грешка или имитация може да има единствено около убийството на журналистката . Остави още една жертва ; изпусна “историческия текст “ на непредвидено място, жертвата е умряла без да изпита мъчение от “средновековното наказание “ , а е и единствената , която не е учила заедно с останалите в Университета .
В сферата на фантастиката е, ама.. може някой друг да е разбрал, Грудов например, нали той носи дънки,  че Тороманов е убиеца,, и да е отмъкнал малка част от веществено доказателство (гюдерия) и нарочно да го е сложил там и затова Тороманов да беше толкова уплашен и го е занесъл за проверка и затова да го прикри.. но защо пък Грудов щв го стреля…

# 432
  • Мнения: 7 461
Тороманов и Заимова не ги подозирам, както и никой от полицаите. Кмета и професора не ги изключвам.

# 433
  • Мнения: 2 214
Може да ги купува Фичето за библиотекаря? Защо го изключихте?

# 434
  • Мнения: 1 194
Абсолютно точно предположение, отделно на стоп кадър си е Фичето отвсякъде. Или ги купува за някого или за себе си. В първите серии  Миа беше споменала, че търсят мъж под 40 г., добре подготвен, умен.

Общи условия

Активация на акаунт