Честито, българи!

  • 6 861
  • 183
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 1 216
Продължавате да смесвате нещата...  Rolling Eyes
Говорим за точно определен проблем - автобусите с турци, идващи само за изборите.
Ти знаеш ли колко гласа са необходими за избирането на един депутат / при средна избирателна активност/ и колко автобуса трябва да дойдат за тази цел?

# 121
  • Мнения: 1 416
Ахам, знам...  Wink

# 122
  • Мнения: 1 216
Точно, че в момента не можеш да ми отговориш.
Колко години минаха в напразно пълнене главите на хората с глупости, търсене на вечния враг...
Не виждам нещата скоро да се променят

# 123
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Както казах по-горе съм за въвеждане на принципа на уседналост и в другите избори.
Освен това съм и за въвеждане на пределна възраст и образование.
Това го имало и трябва да се върне. По тази логика например ще бъде ограничено и купуването на гласове из малцинствата, което е втория заек в ръкава на Донган ага и свита. Така баба ти Пена от Сусурлево, която не е в течение на обстановката в страната няма да има право да си слага кръсчето там където са й казали. Сигурно е много лесно да се говори отвън, но тук оределено повечето хора са наясно с положението. Клюкарството е национлен спорт. Винаги си в течение кой на кой е човек и кой с какви далавери се занимава.


Какво ли не очаквам да прочета в този форум? Образование, за да гласуваш? Следващата стъпка коя ще е? И защо реши, че образованият не може да бъде подкупен, къде да си сложи кръсТчето?
Всеки има право да избира кой да го управлява. И всеки народ заслужава управниците си. Малцинствата и те са част от народа, граждани на страната. Имат право да изберат хора, които да ги представляват и защитават интересите им. Нали това е смисълът на политиката.

хихи
въпросът е в това, че те не избират кой да ги предствя, а гласуват за този който плати най-много.
Образованият също може да бъде подкупен - да, но за повече пари Wink
А що се отнася до демокрацията и правото на избор, както казва един мой познат "Демокрацията я измислиха корпорациите, че да има с какво да се занимава простолюдието докато им робува"
Айде. Спирам по тази тема, че много станаха обидените  Twisted Evil Twisted Evil

# 124
  • Мнения: 1 416
Точно, че в момента не можеш да ми отговориш.
Колко години минаха в напразно пълнене главите на хората с глупости, търсене на вечния враг...
Не виждам нещата скоро да се променят
Мога - трябват около 15 хиляди при средна избирателна активност.
А ти знаеш ли колко хиляди гласуваха само в Турция на президентските избори? А в Кърджали?

# 125
  • Мнения: 1 216
Точно, че в момента не можеш да ми отговориш.
Колко години минаха в напразно пълнене главите на хората с глупости, търсене на вечния враг...
Не виждам нещата скоро да се променят
Мога - трябват около 15 хиляди при средна избирателна активност.
А ти знаеш ли колко хиляди гласуваха само в Турция на президентските избори? А в Кърджали?

Да,точно около 15000. Нали проблемът беше в автобусите? Това са около 400 автобуса.
Защото голяма драма с тези автобуси.
Истината е, че хората имат право да гласуват като бг граждани и насаждане на нетърпимост не води до нищо добро.

# 126
  • Мнения: 1 416
Тук 400, там 500... 70 000 гласували за Първанов в Кърджали и над 50 000 в Турция (бюлетините не им стигнаха) - 120 000 = над 10%... Сценарият е същият, като през 2005 г. на парламентарните. И после - защо ДПС имат 20% и са трета сила в държавата...

Мога да ви кажа, че в репортажите от Истанбул, изселниците бяха по-зле и от баба Пена от Сусурлево. Тя поне знае името на някой друг политик.

Никой не насажда нетърпимост - или поне ние не го правим. А вие дори не живеете тук. Затова сте и толкова толерантни...  Rolling Eyes

# 127
  • Мнения: 1 216
Тук 400, там 500... 70 000 гласували за Първанов в Кърджали и над 50 000 в Турция (бюлетините не им стигнаха) - 120 000 = над 10%... Сценарият е същият, като през 2005 г. на парламентарните. И после - защо ДПС имат 20% и са трета сила в държавата...

Мога да ви кажа, че в репортажите от Истанбул, изселниците бяха по-зле и от баба Пена от Сусурлево. Тя поне знае името на някой друг политик.

Никой не насажда нетърпимост - или поне ние не го правим. А вие дори не живеете тук. Затова сте и толкова толерантни...  Rolling Eyes

Всичко е политическа игра, това е ясно. Но нещата не дърпат напред, не заради ДПС и автобусите и теми като тази- голяма радост.Само не разбрах какво толкова положително се е случило. Даже мога да кажа, че ако има повече политици като Ахмед Доган, нещата може и малко да се подобрят. Най-малкото, ако всеки мобилизира електората си за по-голяма активност, за да няма после сълзи и сополи от рода на  твоето
''Говорим за точно определен проблем - автобусите с турци, идващи само за изборите.''

# 128
  • Мнения: 1 416
Всичко е политическа игра, това е ясно. Но нещата не дърпат напред, не заради ДПС и автобусите и теми като тази- голяма радост.Само не разбрах какво толкова положително се е случило. Даже мога да кажа, че ако има повече политици като Ахмед Доган, нещата може и малко да се подобрят. Най-малкото, ако всеки мобилизира електората си за по-голяма активност.
Естествено, че негласуващите турци няма да ни решат проблемите. А хората си се радват, защото се случва нещо справедливо - спира се порочна практика. Пък и в момента в Бьлгария има активизация - гражданският дух е приповдигнат - знаете - протести и какво ли не...  Simple Smile

Иначе, Доган е много оправен и хитър. Ама - не го приемам на такава цена. И, между другото, той се готви да слезе от сцената - смята да се оттегли като политически лидер на ДПС и да остане само духовен предводител на турците...

# 129
  • Мнения: 1 216
Всичко е политическа игра, това е ясно. Но нещата не дърпат напред, не заради ДПС и автобусите и теми като тази- голяма радост.Само не разбрах какво толкова положително се е случило. Даже мога да кажа, че ако има повече политици като Ахмед Доган, нещата може и малко да се подобрят. Най-малкото, ако всеки мобилизира електората си за по-голяма активност.
Естествено, че негласуващите турци няма да ни решат проблемите. А хората си се радват, защото се случва нещо справедливо - спира се порочна практика. Пък и в момента в Бьлгария има активизация - гражданският дух е приповдигнат - знаете - протести и какво ли не...  Simple Smile

Иначе, Доган е много оправен и хитър. Ама - не го приемам на такава цена. И, между другото, той се готви да слезе от сцената - смята да се оттегли като политически лидер на ДПС и да остане само духовен предводител на турците...


Духовен предводител... това е абсурд.Той е политик и толкова. Не го казвай никъде, недей пиши и такава статия, ще обидиш много хора...

# 130
  • Мнения: 1 416
Ама тя статията излезе преди 2 месеца - аз само я цитирам.  Wink Как Доган ще се качи на високия пиедестал, като дърпа конците тайно и ще се дистанцира от политическата сцена, за сметка на духовната...  Grinning А, и ще се сложи така мечтания ореол, който да го изчисти от всичко негативно. От нашето недоволство за рейсовете, от разкритията за обръчи от фирми и т.н.

П.П. Аз не пиша за политика - за мое облекчение...

# 131
  • Мнения: 1 216
Ама тя статията излезе преди 2 месеца - аз само я цитирам.  Wink Как Доган ще се качи на високия пиедестал, като дърпа конците тайно и ще се дистанцира от политическата сцена, за сметка на духовната...  Grinning А, и ще се сложи така мечтания ореол, който да го изчисти от всичко негативно. От нашето недоволство за рейсовете, от разкритията за обръчи от фирми и т.н.

П.П. Аз не пиша за политика - за мое облекчение...
Ох, тези рейсове Laughing
400 рейса за един -едничък депутат. То по-лесно да купиш един депутат отпосле, който сам какво ще направи  Rolling Eyes?
Статията е четох, не е казвал, че може да бъде духовен предводител. Ще се занимава с философия, ок. И той никога не може да се дистанцира от миналото си. Хората не са овце, или поне не са толкова много, за да направят голяма ''пролет'', която да се окаже ледников период за масата.

# 132
  • Мнения: 1 416
Цитат
Статията е четох, не е казвал, че може да бъде духовен предводител.
Добре, щом предводител те дразни, че цитирам точно автора - "духовен гуру" и "духовен водач" - за мен са синоними.  Wink

Не е въпросът само в рейсовете. Пак ще се повторя - важното е, че някаква справедливост все пак възтържествува. Имаше заслужен удар върху ДПС - удар, който много българи отдавна чакаха...

# 133
  • София
  • Мнения: 5 606
"ДПС ще сезира Конституционния съд"   

Като се има предвид, че са противоконституционна партия ми се вижда доста нагло от тяхна страна да сезират КС.

Peace

# 134
  • Мнения: 1 216
Цитат
Статията е четох, не е казвал, че може да бъде духовен предводител.

Добре, щом предводител те дразни, че цитирам точно автора - "духовен гуру" и "духовен водач".  Wink

Не е въпросът само в рейсовете. Пак ще се повторя - важното е, че някаква справедливост все пак възтържествува. Имаше заслужен удар върху ДПС - удар, който много българи отдавна чакаха...

Много е дразнещо някой да се определи като гуру и водач. Ако съм го срещнала, би ми направило впечтление. Доган по принцип си знае мястото и не прави такива грешки.
 
За мен има тъпчене на едно място, разделение на хората и никаква справедливост не е възтъжествувала. Защо се втълпява, че ДПС е по-лоша партия от всяка друга партия и българските граждани от турски произход са по-лоши граждани и нямат права да упражняват вот. Няма факт в най- новата бг история, която лично мен да ме навежда на това, че са предали например национални интереси. Дори напротив.

Общи условия

Активация на акаунт