Любители на кучета - 142

  • 20 458
  • 754
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 915
galenaa както винаги страхотно написано експозе 😃
За мен големите породи си е мъчение за тях да бъдат в апартамент. Имах съсед с каракачанка в апартамента, всеки ден я разхождаше около блока, но все пак ми е било мъчно за това животинче да бъде завряно в апартамента. От друга страна сега имаме съседи с двор с 2 каракачанки вързани, еми пак не ми е удачно. Да големи са и признавам си като са вързани ми е по-спокойно, но е имало моменти когато се е отвързвало едното и ме е страх да изляза от къщата, че шеташе по съседните дворове. От една страна това в апартамента получаваше доста повече любов и гледане от стопаните си,но пък нямаше пространство, а другите вързани в двор без много внимание. Не знам за едни едно е добре, за други друго.

# 136
  • Варна
  • Мнения: 546
Биляна разгада идеята на съгражданина си, няма да е изненада, язък!!! Ама това е - тракийското "проговаря" и в двамата Bowtie
Патенце, аз също имам съсед, който винаги е имал ротвайлерки и нито една, от три във времето, не е извеждана извън двора. Единствената "свобода" е по половин час на ден извън заграждението й. Тази, последната, я остави цяла зима по двора - малко като демонстрация, че не сме само ние ларж към кучетата си. Сега пак е прибрана, защото насадиха градината. Но докато беше свободна, милата, все стои на оградата и лае, и гледа към нашите две идиотчета, които пък като нарочно почват демонстративно бесни игри. На всичкото отгоре, Буря веднага щом й сложим нагръдника бяга на оградата срещу нея и почва да се зъби и да лае, ама така скача по мрежата, все едно й казва: "Видя ли, ние пак излизаме, а ти ще стоиш наказана" . Хем ми е смешно, хем се ядосвам, че дразнят комшията с тоя лай. А щом се приберем и "разгримираме" пак тича на поляната, взима си нейната пробита топка, застава с гръб надупена към ротвайлерката, почва да си върти дупето и да ръмжи. От такива моменти в ежедневието ни вярвам, че направо си имат и човешки качества понякога. Синът ми като малък казваше: "Мамо, пък Сашо е ХЪдипръцко /разбирайте хвалипръцко/ и все се фука". Е, наша Буря си е жива ХЪДИпръцка в това отношение -  нова топка, нова бандана, преди разходка, трябва да се издемонстрират, иначе все  едно ги няма Smiley

# 137
  • под тепетата
  • Мнения: 9 527
Някъде тук бях писала, че колежките не ми дават да казвам нищо по предстоящи задачи, вече знаеш защо, galenaaa Stuck Out Tongue Winking Eye Но , това не пречи да осъществиш идеята !
 Някъде бях чела, че кучетата ( поне повечето) имат интелекта на 3 годишно дете. За мен е много вярно!

# 138
  • Мнения: 2 599
Първото ни голямо куче Дарк го държахме пуснат- отровиха го. Беше шок за нас. Лорка, прескачаше оградата докато беше млада. Когато нямаше никой в къщи я вързвахме. После кротна и си беше волна птица из двора. Арес, рядко е оставал сам за повече от 4 часа. И вързан е бил  и пуснат. Но винаги ме гложди ( и го мисля)когато оставям пуснато куче в двора само.
Разхождаме го ежедневно,
но признавам си за кратко. Но пък играем много, вече имам травма в рамото от мятане на топки Grinning и никога не му е достатъчно. Има неизчерпаема енергия това животинче. Успява да ни измори всички.Дълги разходки, включващи возене в колата се стараем поне два пъти в седмицата. Много обича да се вози, да гледа през прозореца. Много културен пасажер е поне за сега.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 5 419
За всички варненки - заповядайте тази неделя:

# 140
  • Мнения: 22
Здравейте!
Не знам дали е подходщо тук да попитам, но кученцето ми (сърнист пинчер) от години има папилом на долния клепач на окото, до преди няколко месеца не и пречеше докато не го одра с лапа (по-скоро с нокът). Почна да кърви леко, видях че и стана червено оченцето и я заведох в близката клиника. Дадоха ми капки, като в началото действаха, но тя продължава да го възпалява и закача, определено и дразни окото. Сега, въпроса е че тя е доста възрастна на 13год. има си диабет и сърдечна недосатъчност, като си пие хапчета всеки ден. Иска ми се да и направя лазерно отстраняване и да го махнем този папилом. Не мисля, че е тежка процедура, но нямам представа дали е възможно предвид възрастта й, ако се налага упойка. Ако пък някой е водил неговото куче на такава процедура, би ли препоръчал клиника и информация колко би струвало ако е възможно? Благодаря и хубав ден на всички! Simple Smile


На нашето кавалерче правихме лазерна операция за премахване на нещо като папилом/брадавичка от горния клепач. Беше го разранила леко и като цяло с времето леко растеше. Заведохме я при офталмолог д-р Савова, която извърши операцията в Национална ветеринарна клиника в София/Люлин. Самата операция е около 10 мин, но излизането от упойка отне около 1- 2часа. Доста прецизна работа, дори не си личи къде е бил израстъка, даже мигличките не бяха засегнати. 2 седмици трябваше да слагаме едно мехлемче в окото антибиотично или антибактериално не помня, след което отидохме на контролен и всичко беше наред. Нямаше период на възстановяване или необходимост от шина, просто след упойката не трябваше да се качва по легла/дивани, защото можеше да си нарани лапите и се напишкваше заради липсата на контрол от упойката. На следващия ден беше напълно адекватна, игрива и нямаше никакви проблеми.


Благодаря за отзива!
От София съм, пропуснах да го спомена в предишния си пост.
В крайна сметка тъй като аз доста се притесних и я заведох отново днес в клиниката да видя какво могат да предложат. Капнаха и зелена течност да видят дали роговицата и е добре, слава богу нищо и няма. След което, ветеринарят ми каза, че не е заради папилома явно зачервяването понеже то е под горния клепач. Дадоха ми да и капя кортикостероидни капки и се надявам да отмине раздразнението и да спре да го закача. Като цяло го попитах все пак за лазерната операция, но и той си каза, че би било доста рискова предвид заболяванията и възрастта й. Та силно се надявам след тези капки всичко да е наред вече.

Хубава вечер!

# 141
  • Мнения: 11 493
Добро утро!

Didi168, следя го и аз този ден, смятам да го посетя в неделя, обаче сама Joy

# 142
  • Варна
  • Мнения: 10 731
И аз може да се престраша, да отида само с Бориса, но за малко, щото после трябва да правя торта за Бизунчо 😁

# 143
  • Мнения: 2 599
Аз няма да мога, но звучи интересно.

# 144
  • Мнения: 1 584
Да ви кажа, че сезонът на осилите дойде при нас. Снощи извадих три от Кастиел.

# 145
  • Варна
  • Мнения: 5 419
Оо да, тук има от 2 - 3 седмици. От кокери и кавалери най-често вадя.

# 146
  • Мнения: 1 584
Всяка година съм в ужас като дойде това време. На предишния кавалерчо два пъти му цепиха лапа заради това. А на един колега на френчито беше влязъл толкова дълбоко в ухото, че се наложи да ходят до Варна, че там най-близко имало подходяща апаратура за това.

# 147
  • Мнения: 2 599
На булонката ми в тийнейджърските години, много се забиваха между пръстите. Възпаляваше се, мама все го пощеше след разходка. Гадничко, явно заради дългата козина така се забиват.

# 148
  • Мнения: 11 493
Едно женско Thinking Satisfied профилче от преди секунди! Има вече два (2) бели косъма на веждата !

# 149
  • Мнения: 1 584
А Кастиел влезе в току що окосена трева и беше зелен до края на разходката. Не се сетих да го снимам обаче.

Общи условия

Активация на акаунт