Кислород по време на бременост и раждане

  • 1 242
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
виждала съм бременни в напреднала бременност да дишат кислород с маска. Не знам обаче при какви проблеми. Мамита това вярно ли е наплашена съм много ? Случвало ли се е на някоя от вас по време на бременост ?

# 16
  • София
  • Мнения: 13 762
Би ли обяснила с какво толкова те плаши кислородът?

# 17
  • Мнения: 7
Плаши ме от времеето с ковид от там и се интересувам по време на временост дали дсе. Слага пак

# 18
  • София
  • Мнения: 13 762
Кислородът успокоява, подобрява дишането. Само ползи носи.
Дори и да се наложи, не вреди.
В течение на самата бременност често има задух от натиска на нарастващия корем върху диафрагмата, но е неприятно неудобство, което обикновено пречи на качественото наспиване на бременната и се преодолява с високи възглавници.
При раждане, особено секцио, жената лежи по гръб и затова се получава проблем при дишането, който се комбинира и с упойката, затова анестезиологът подава кислород ръчно.
Тогава се отпускаш, става ти приятно и дишаш спокойно.
Нищо страшно и притеснително не е.
Поговори с лекаря, при който ще раждаш и той ще ти го обясни подробно.
Кислородът при ковид имаше съвсем друга идея. Тръба при раждане не слагат, освен ако в хода на раждането не се наложи животоспасяваща операция.
Само с маска се подава.
Успокой се, посети специалист. Страхът ти е необоснован.
Не знам как пък ще го приемеш ако се наложи детето ти да е в кувьоз, където постоянно му пускат кислород! Медицината лекува, не вреди.
Ако ме питаш мен, много по-гаден е катетърът.

Последна редакция: нд, 26 май 2024, 12:23 от Fever Ray

# 19
  • Мнения: 7
Благодаря вии 🙏аз съм човек с паник атаки . И като прочетох че някоя жена писала виждала съм жени с кислородно мааски по време на бременост де наплаших но трябва да има някаква причина някакво заболяване . Затова исках да питам по вереме на бременост дали го правятт наистина при раждане съм чувала да .

# 20
  • София
  • Мнения: 13 762
При някакво заболяване по време на бременността вероятно се налага понякога, но самата бременност не е причина.

Общи условия

Активация на акаунт