Октомври е далече, а в коремчето расте мъничко човече Тема 4

  • 17 878
  • 719
  •   5
Отговори
# 705
  • Мнения: 70
Аз пия витамини Актив мама от както разбрах, че съм бременна, като почивам през месец по препоръка на АГ, освен тях приемам и Диаспорал 400

Val, тази почивка през месец е интересна, не бях чувала или чела някъде досега. Каза ли доктора защо? Бих си почивала и аз 🤭

Ljoli, права си и ти за фолиевата киселина. В бюлетина, който получавам всяка седмица от здравната служба в Англия, пише да се пие до 13та седмица, акушерките ми казаха да продължавам. Аз бих спряла, но трябва да питам някой.

# 706
  • Мнения: 37

Амая, пускала ли си феритин? По принцип е добре да се пусне с желязото (обикновено след 10-15 дни пауза на добавките), за да се види реалната ситуация. Не знам дали е добра идея да се прави пауза от желязото по време на бременност обаче. Може и Б12 и фолиевата да са ти ниски - ако не усвояваш обикновените форми, опитай с метилирани.

Изследвала съм феритин - висок е. Желязо също съм пускала - винаги е в норма или високо. Аз желязо не пия, само от време на време Биозин Мама (където има лактоферин само). За фолиевата съм написала, че е над нормата, мисля че стана ясно. Затова сега ще направя малко почивка от нея. Тя е фолат. Б12 също ми е метилирана форма.

# 707
  • Мнения: 399
Извинявам се, мой пропуск. Надявам се скоро да откриеш причината за ниския хемоглобин. Пиши какво сте открили с хематолога, може да е полезно за някого.

Последна редакция: чт, 06 юни 2024, 10:53 от Moonlit

# 708
  • Мнения: 63
Аз пия pregnacare max 😊
Иначе ако има бъдещи майки които като мен вече скучаят и няма какво да правят, в Пловдив ще има лекция за раждането - секцио и естествено. (по тези лекции дават и малки мостри които мен ми е интересно да разглеждам за да си избера бъдещите продукти които ще използвам) 😊  Ето линк ако някой иска да я посети, от тази страница - "Училище за бременни и родители - мама знае най-добре" правят лекции и в София,Варна, Бургас https://facebook.com/events/s/%D0%BF%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%B4%D0% … /440843762233474/

# 709
  • Мнения: 37
Извинявам се, мой пропуск. Надявам се скоро да откриеш причината за ниския хемоглобин. Пиши какво сте открили с ендокринолога, може да е полезно за някого.

О, задължително ще дам обратна връзка. Утре имам час за хематолог точно за това и после ще кажа.

# 710
  • Мнения: 82
Аз пия витамини Актив мама от както разбрах, че съм бременна, като почивам през месец по препоръка на АГ, освен тях приемам и Диаспорал 400

Val, тази почивка през месец е интересна, не бях чувала или чела някъде досега. Каза ли доктора защо? Бих си почивала и аз 🤭

Ljoli, права си и ти за фолиевата киселина. В бюлетина, който получавам всяка седмица от здравната служба в Англия, пише да се пие до 13та седмица, акушерките ми казаха да продължавам. Аз бих спряла, но трябва да питам някой.

Отначало изпих две опаковки( съответно дво месеца), после ми каза да го спра, след месец изпих още една опаковка и пак го спирам. Това, което помня, че ми каза с първото спиране е, че за сега съм си набавила достатъчно витамини. По принцип и от преди знам, че и при витамините се правят почивки.

# 711
  • Мнения: 37
Има ли някак да се преброим на колко от нас е взет цервикален секрет и колко от тях на свой ред са излезнали положителни за уреаплазма? Почвам да подозирам назначаването на втори курс антибиотик, след като не само се оказа неуспешно срещу уреаплазма, но на трети тест излезнах вече положителна и за микоплазма. Само ми се отслабва организма, нищо не постигам с АБ. А в темата а Уреаплазма и Микоплазма имам чувството, че всички жени неуспешно са я борили и явно... всяка втора бременна ги има тези бактерии. Едната АГ на частно казва втори курс АБ, другата АГ по ЗК казва че няма смисъл от друг АБ щоом 10 дни не са я изчистили, чак след бременността. На кого да повярвам? Не желая да си увреждам бебето само за да пълня нечий джоб от контролни изследвания,  но и не желая да правя компромис с рисковете от инфекция заради конспиративни теотии...на кого да повярвам?

Много полезно, благодаря. На мен ми беше открита в края на м. март при преглед в Пловдив в клона на Плевенската болница на доц. Конова. Бях там на преглед при нея, но ми препоръчаха да се направи фемофлор изслведване, аз се съгласих. От него излезе "уреаплазма в умерено количество", за която ми изписаха Азакс, но след 16 г.с. Моят АГ в София ми каза да изчакам до 20 г.с. по-добре и трябва днес след малко сега да пия за първи път (между другото пия антибиотик за първи път в живота си). Съответно междувременно съпругът ми се изследва, също пи антибиотик и т.н., през това време сме ползвали презерватив и най-общо казано нямаме търпение този период да свърши Simple Smile Та ....... не знам. Моят АГ ми каза, че последващ цервикален секрет след антибиотик няма да ми прави, защото като цяло не го препоръчва повече от веднъж, и то рано, по време на бременност. Така че просто ще пия Азакс 6 дни и толкова. Вагиналният ми секрет е напълно чист. Никак, ама никак не ми се пие антибиотуик, и то точно сега ..... продължавам да се дърпам вътре в себе си и да се притеснявам.

# 712
  • Мнения: 676
Извинявам се, мой пропуск. Надявам се скоро да откриеш причината за ниския хемоглобин. Пиши какво сте открили с ендокринолога, може да е полезно за някого.

О, задължително ще дам обратна връзка. Утре имам час за хематолог точно за това и после ще кажа.

И моят хемоглобин е нисък 105 е.
Ще чакам и аз обратна връзка.

# 713
  • Мнения: 37
Моят е 103 .... А желязото ми е 21 при горна граница 26. Много странно. Хемоглобинът при мен пада плавно във времето поне, не беше изведнъж. Но предния път при същата хематоложка (Веселина Иванова) тя каза, че този спад е заради увеличения обем кръв в тялото, не че реално е нисък .... Каза: "Вие си бременеете" Simple Smile Но вече ми се струва доста нисък, трябва да се измисли нещо.

# 714
  • Мнения: 37
Най-накрая доживях да ги усетя!!! Започна се една нощ при рутинното пишкане на 40 минути в 3 - побутване от момчето доста осезаемо, сутрин и двамата, следобяд момичето, после и двамата! Явно малкото трептене в мускулите е било това, но твърде слабо! Ох какво щастие е да ги усетя! Вие вече си го знаете, ама на мен ми е ново, почти никаква работа не съм свършила вчера от ослушване и държене на корема, а приятелят ми трудно си крие завистта, защото моите възгласи го карат да дотича, а те точно тогава спират хаха

Четох, че пиете витамините още, аз след първия тримесец спрях всичко поради вече нормалното хранене и според всички тестове. Пия магнезий, ако имам някакви спазми, но моят лекар каза, че според кръвта не съм в никакъв дефицит и не се налага да допълвам, все мислих, че с близнаци ще се налага да пия конски дози от всичко, но не. Една приятелка тук спомена, че и тя не е пила (дали пък не е френско нещо) но ще си го слушам доктора, а и се чувствам добре и спортувам, а и тези тестове са си по веднъж на месец. Ще видим следващите, защото желязо не съм пила досега

Хубав ден мами!

# 715
  • Мнения: 150
Amaya89 А при теб какъв беше повода да ти взимат и цервикален, освен рутинния вагинален? По принцип не се взима без причина, затова питам. При мен беше фалшиво съмнение за скъсена шийка.

# 716
  • Мнения: 3 167

Аз съм с тези до края на бременността.

# 717
  • Мнения: 71
Аз пия фолиева киселина,elevit,и магнерот 500 и не съм спирала нищо

# 718
  • Мнения: 676
Много ми се иска всичко да спра и въобще хапче да не видя. Ама няма как. 😄

# 719
  • Мнения: 37
Amaya89 А при теб какъв беше повода да ти взимат и цервикален, освен рутинния вагинален? По принцип не се взима без причина, затова питам. При мен беше фалшиво съмнение за скъсена шийка.

Не ми дадоха точно обяснение. Конова ме попита "Имате ли Фемофлор" - аз казах "Не". Честно казано дори не знаех какво представлява изследването. Казаха ми, че е важно да се направи.... От разстоянието на времето ми се струва, че това си беше чиста проба печалбарство, но както и да е. Иначе ме предупредиха, че може да ми го вземе моя АГ, ако е съгласен, не са казали, че трябва да са точно те. Но аз се наплаших и казах да ми го направят още там, ако могат. Аз съм си отговорна. Консултирах се с моя АГ - каза, че антибиотикът е безопасен и е добре да се намали количеството на бактерията за всеки случай.

А шийката на матката ми е дълга - 6 см. е.

Общи условия

Активация на акаунт