Отговори
# 15
  • Мнения: 4 447
Ние сме на 2 месеца и няколко дни и пт 2 седмици започна сам да отказва да яде посред нощ, само 2 пъти ми се е будил в 1-2, за сега остана едно къмремене между 4 и 5, после чак към 8 и то като се събуди не иска да яде веданга ами се лендзим Simple Smile По едно време мъчих с вода няколко дни, ама се отказах и след около седмица може би сам започа да се буди по-късно като увеличаваше интервала с 30-40мин та чак до час. Педи това си се будеше на 3 часа, че имаше и случаи в които не искаше да заспи  #Crazy и беше кошмар. Надявам се скоро да започна да спи от последното хранене та чак до сутринта  baby_neutral Вие сте много големи и незнам как да откажеш товето бебунче, но определено тук ще ти помогнат мамите, както помогнаха и на мен с кърменето. успех  bouquet

# 16
  • Мнения: 4 629
Синът ми спря да се буди нощем на около 3 и половина месеца  Grinning

Колко време продължи при вас този период newsm78

Ако си решила да не отбиваш според мен около 2 години още  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 225
Все още се буди нощем-поне хубавото е, че  е 1-2 пъти на нощ.Така за мен е поносимо, защото аз почти спя докато я кърмя, на автопилот я слагам в креватчето и си продължавам да спя.Но когато й растат зъби или е болна и се буди повече през нощта ми действа адско изнервящо.
И все пак си мисля, че кърменето е чудесен начин да приспиш детето като се събуди през нощта-какво ще правим като ги отбием, защото не вярвам като с магическа пръчка да спрат да се будят през нощта?

# 18
Добре, че се зачетох в темата, за да се успокоя малко, че не сме само ние.Моето кюфтенце цока на поискване, хапва и зеленчуково и плодово пюре с каша-вечер, но се буди по5-6 пъти нощем. Единственият начин за преспиване е да му дам да суче. Притеснявам се, че няма почивка за стомахчето, защото и през деня се кърмим през 2-3 часа. newsm78Иначе наддава нормално.Как да намалим нощните хранения? Вече сме на 7м15д и имаме 2зъба(не се буди от зъби).

# 19
Теодорка е на 5 месеца и половина.Все още се буди по 3-4 пъти на нощ. Опитвам се да е я залъжа с вода,но докато не я накърмя не заспива

# 20
  • Plovdiv
  • Мнения: 242
И ние се будим през час два нощем-на 5 месеца сме ,нямаме зъби и аз се чудя какво става.През деня твърдо през 2 часа вече- надявам се като почнем да се храним с пюрета и каши да спим повече

# 21
  • Мнения: 46
Ох, добре, че открих тази темичка, а и подобни на нея. Вече си мислех, че ми има нещо. Чета, че организмът на жената е доста добре "измислен"... че кърмата трябва да стига на малкото човече, ако се храни на поискване и прочие.
Но мойто слънчице си хапва много често нощем, през 1:30 - 2 часа. А през деня сме приблизително на 3 часов интервал.
Вече е на 5 месеца и се надиавах да хапваме максимум 1-2 пъти нощем, но не би. Лошото е, че съм токлкова недоспала, че вечер плаче като се кърмим. Явно тогава кърмата ми е най-малко. А и съм адски изнервена и дори агресивна пониякога. А сега му растът и зъбки и само мрънка. Както се шегуваме със съпруга ми: "трябва да си седнеш на ръцете, за да не направиш някоя глупост" Laughing

# 22
  • Мнения: 1 896
При нас нощните кърмения към година и половина се сведоха до едно около 6 часа сутрин, а на две години престанаха напълно.
Като зъбите винаги са имали голямо значение за това по колко пъти на нощ ще се суче - когато нищо не никне, почти не се буди, но това беше рядкост през първите годинки, а в период на пробиващо зъбче, по-честичко сучеше винаги.

# 23
  • Мнения: 46
И аз да се оплача! Нашият бебок Момо е почти на 8 месеца. От 2 до 6 месец си спеше по цяла нощ непробудно, но от около месец и половина е пощраклял и се буди по 2-3пъти на нощ. Незнам на какво се дължи - глад, осъзнаване..., и естествено само кърмене помага, но не винаги. Дано това е поредният период, който ще отмине така внезапно, както се е появил  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт