Гледахте ли Лека нощ деца току що!!!

  • 5 167
  • 118
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
И да закрият Лас Вегас най- после ......  Mr. Green

ami da!  стига са светили Mr. Green
знам държава, в която горят газ през лятото, за да държат цената. европейска страна.
комбина са с руснаците, които пускат по тръбите газ с определена цена, под която... нали... такова та.

# 31
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Кой каза 4е в богатите Европейски страни и САЩ е нормално да се спира парно или вода ако си миеш зьбите например #Crazy

Няма такова нещо  Naughty никой не следи колко вода,ток или парно изразходва.В пове4ето слу4аи това то е вклу4ено в наема или ментаненаса/ако имаш собствено жилище /.Хората вьобще това не ги интересува,това го има само в БГ.

За Америка не знам, но това не е вярно за страна, като Холандия. Всеки път, когато коментирам как се мият чиниите тук и как в България ме гледат  Shocked / само да не поеме изкзването ми в разправа кое е по-хигиенично и кое не / и винаги репликата е една и съща: "Как разпилявате така водата."

Парното задължително се изключва вечер и когато няма никой в къщата. На горните етажи много рядко е включено. И не го правят от икономия, а от факта, че при 17-18 градуса се спи най-добре..Аз лично много съжалявам, че майка ми така ме е разнежила, като дете.  

# 32
Аз по всякакъв начин съм ЗА обучителни филмчета, включително и такива за пестенето на тока. Обаче просто в случая не ставаше въпрос за това само, а начина по който духчето беше ментор на децата, като се наблягаше предимно върху цената на тока. И това, че ако им стане студено могат да си облекат пуловерчета, вместо да увеличат парното, за да им стане по-топло.
Жалко, че няма повечко хора гледали въпросното филмче, за да разберете какво точно ме възмути.
Наистина не ставаше въпрос просто за обучение, имаше нещо като намек за немотия и затова се възмутих. А сметките... няма да ги коментирам. Само ще кажа, че получихме 342 лв. за декември при нула потребление, достатъчно ми беше, че изпаднах в кататонично състояние Wink).
Не смятам за редно децата от малки да им се внушават неща свързани с крайни битовизми, това е. По-добре за животинки фирмчета, за да имат изобщо някаква представа какво е това природа, щото гледам, че нямат много представа...

# 33
  • Мнения: 7 114
Нищо лошо. Когато порастат децата, вече ще бъде късно да се впечатляват от такива каузи.
Приказките на Ванчето по СКАТ обаче си бяха класика.
Имаше една за убития циганин. На другите приказки съм им забравила заглавията, но тематиката въобще не се различава. Занимателни, педагогични, интересни.  

# 34
  • Мнения: 1 216
Наскоро мернах по ТВ една реклама, май беше на Дженеръл Електрик. Рекламираха точно за  енергоспестяващите уреди,заедно с призива - помогнете още едно село в Африка да има електричество...
Надявам се, че наистина го правят, а не е само реклама.

Tide също свирят на еко струната с новата реклама за прах, който пере със студена вода. Ако всики перат с него, 2.5 млн къщи ще се осветяват със спестената за година енергия.
Save loads of energy е мотото.

# 35
  • Мнения: 7 837
О, да, Тайд също. Сега им гледам брошурата  Grinning
С малко скептицизъм го купих, защото си мислех, как ще се изперат дрехите със студена вода... Ползвам го вече няколко дни и перфектно изпира петната от дрехите на малкия  Simple Smile

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 704
Верно си е, тези реклами заинтригуват хората и това е хубаво - кара ме да вярвам, че почваме да проглеждаме. Аз също се палнах по рекламата на Филипс за енергоспестяващите крушки.
Хем ще спася ледовете, хем и стотинки ще спестя  Simple Smile

Аз съм възпитавана в този дух (не от Педя човек,а от баща ми)- да пестя вода и ток и то защото по този начин помагам на природата. така ми е било набивано в главата, така го вярвам и сега.
Не понасям да гледам как мъжът ми пуска водата да се изстуди и отива в другата стая
...промит мозък...

# 37
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Sagita, търсиш "под вола теле".
Енергийна ефективност му се казва.  Grinning

# 38
  • Варна,Младост
  • Мнения: 200
В същото това филмче преди няколко дена гледах,как духчето съветва децата да ходят пеша .Транспортни средства замърсявали околната среда с вредни газове и ако било възможно да ходим често пеша или да ползваме градския транспорт ooooh!

Ами да...или с колела... не мога да повярвам, че си против.....  Rolling Eyes
Не съм против никък даже.Специално подчертах в червено градския транспорт,защото според мен автобусите са моторни превозни средства и като такива замърсяват околната среда.Освен ако аз съм зле информирана и не са започнали да правят автобуси задвижвани със слънчева енергия.

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 21:46 от Нев

# 39
  • Мнения: 4 585
    Когато го правиш по убеждение, е еколагична култура.
    Когато го правиш принуден от финансови съображения, е мизерия.
    Ако таткото ходи да бачка на 2 места, за да си плати парното и няма време да светне хлапето, трябва БТВ да го направи.

# 40
  • София
  • Мнения: 13 209
по-добре такива филмчета да гледат, отколкото сцени на насилие  Peace

Тъпотиите са точно толкова зле колкото и сцените на насилие. Мисля, че не би трябвало да се ограничим с тези два избора..  Grinning

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 22:57 от Vache

# 41
  • Мнения: 2 792
 Не съм го гледала, но идеята е доста добра, не мисля, че целта е била да се направи връзка между потребление-спестяване на пари, авторите (по това, което прочетох). Вероятно са се опитали да направят връзка между потребление и разход и кога това е оправдано, връзвайки го към някакви предполагаемо реални понятия за децата. Това ми напомня темата на Василиса от оня ден, за това колко материален и оценим в пари се превръща светът на децата ни, да в днешно време едно от понятията, които си изясняват най-напред е, че всичко има цена, която или си струва или не, така че не виждам проблем.
   Димана и Момчил съм ги научила да си мият зъбите с вода в чашка, никога не би им хрумнало да си ги мият на пусната чешма, отопляваме се на ток и отоплението се изключва почти навсякъде преди да излезем, струва ми се нормално. Не е заради пестене на пари, те и това го знаят, винаги обяснявам за това, че всички тези неща, които ползваме са ресурси, които в един момент ще свършат и от нас зависи кога.
 Четох в зелената тема, за бойкота над найлоновите торбички, не съм го практикувала, но проблемът там ми се струва повече в ограничаване на произвеждането, а не на търсенето, на всички ни е писнало от тях...

# 42
  • Мнения: 1 436
Не съм против никък даже.Специално подчертах в червено градския транспорт,защото според мен автобусите са моторни превозни средства и като такива замърсяват околната среда.Освен ако аз съм зле информирана и не са започнали да правят автобуси задвижвани със слънчева енергия.

Идеята, според мен, е че вместо 30 души да се придвижват с 30 коли, могат да се придвижват с един автобус и така се замърсява по-малко  Peace

# 43
  • Мнения: 515
 newsm78 А вие какво си помислихте  newsm78

Аз пък бях изумена от  "книжките" за предучилищна/детско -градинска (племенницата ми ни ги подарява  Simple Smile) Има какво да разкажат..., пък съм  и изумена, че точно в тази възраст ги насочват децата върху важностите в тозий  Mr. Green  свят. И съм съгласна с тези книжки. Ама всяка област от детският свят са обхванали... Естествено в частта за възрастни леко са се направили на ударени  Rolling Eyes, но....вероятно така е трябвало.... Grinning  Mr. Green  Grinning

Особенно пък ми става приятно, когато част от новините (международните) съдържат подобни послания. Конкретно имам предвид онзи мулти....и другият (поименно - ами нали си имате нет - четете....) с обявата, че се издирват специалисти а'ла "аджеба"    Wink  Mr. Green Laughing " как точно ще се спасим от озоновите дупки/ слънцето".

Да си имам и проблемите на фона на ларингита  Embarassed ама много малък

# 44
  • Мнения: 7 091
Няма такова нещо  Naughty никой не следи колко вода,ток или парно изразходва.В пове4ето слу4аи това то е вклу4ено в наема или ментаненаса/ако имаш собствено жилище /.Хората вьобще това не ги интересува,това го има само в БГ.

Я пак...
Защо ли на мен тока не ми е включен в моргиджа  Laughing
И да, интересува ме. не ми е проблем, да си платя и по-голяма сметка за ток. Но, защо пък, да недам повече пари и да си взема енергоспестяваща бяла техника...
Не можем ей така да говорим наизуст...

Абсолютно съм съгласна с Кейси! Тук енергоспестяващи крушки, уреди, това си е класика. Не познавам НИКОЙ който да си оставя парното включено като излиза, осветлението отвън се включва или с дистанционното за гаража на къщата, или със сензори като се стъмни( съответно като се съмне само се изключва). Непрекъснато има рекламни брошури как да се спестява енергия, стига да има кой да ги чете.
Кивито, върви и виж сайта на компанията, която ти доставя ток и газ и виж какви препоръки има за потребителите. Ще останеш учудена предполагам, след като чак сега чуваш за тях.
Това, че хората под наем са на принципа- колкото повече толкова повече е друг въпрос. Това не е мотото на хората, които имат собствени жилища, да не говорим, че като цяло е неразумно човек да разхищава само защото има такава възможност. За тока и климатиците също ми е чудно дали не си чувала, за това как през лятото призовават хората да пестят електроенергия.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт