"Зелени" ли сте?

  • 3 499
  • 68
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
.........козметика не ползвам...и шампоан не ползвам.....пастата ми за зъби е натурална.....и парфюми не ползвам...... преди не ползвах найлонови торби, но сега като пазарувам с детето и като ми напъхат продуктите, а то се дърпа...направо грабвам плика и си тръгвам....иначе си вадя продуктите и прибирам в торба......отопляваме се на дърва...... гледам всичко да е еко- памучни дрехи, еко- бои, ......боклука не го разделям ... преди се опитвах, но вдигнах ръце ...... но не се чувствам зелена .....има много още на към зеленото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 013
.........козметика не ползвам...и шампоан не ползвам.....пастата ми за зъби е натурална.....и парфюми не ползвам...... преди не ползвах найлонови торби, но сега като пазарувам с детето и като ми напъхат продуктите, а то се дърпа...направо грабвам плика и си тръгвам....иначе си вадя продуктите и прибирам в торба......отопляваме се на дърва...... гледам всичко да е еко- памучни дрехи, еко- бои, ......боклука не го разделям ... преди се опитвах, но вдигнах ръце ...... но не се чувствам зелена .....има много още на към зеленото  Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

А какво още би правила, ако можеше?

 newsm78 Отоплението на дърва зелено ли е? Не се ли хаби така ценен природен ресурс? Питам без заяждане - кое е най-щадящото околната среда отопление?

# 17
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
слънчевите панели са най- щадящи....въглищния прах замърсява много...тока - ТЕЦ, АЕЦ....замърсяват....ВЕц- овете като че ли най- малко ......

ако избираме вместо найлонова опаковка, стока в хартия, в магазина вместо фолио- амбалажна хартия, стъклена бутилка вместо пластмаса...колело вместо кола.....

има много неща- например ако купувамве стока произведена близо до нас, ние пестим всичките онези ресурси, които се харчат, за да стигне една стока от чужбина до нас...... но това не го правя.....  Sunglasses

tuk ima razni ne]a:

http://gorichka.bg/

Последна редакция: ср, 14 фев 2007, 22:57 от secretgarden

# 18
  • София
  • Мнения: 6 798
 ooooh! ooooh! ooooh!
Какво правите бе хора? Аз съм явно червена от всякъде, нищо от изброеното не правя. Освен, че за децата гледам дрехите да се от ест. материали  Joy, ама то май не спада към този раздел. Ще ме уморите, честно.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 840
Аз...май съм ...презряла, ако това е обратното на "зелена".
Всякаква химия ползвам.

Мисля да си разделам отпадъците, защото пред нас сложиха съответните контейнери.
Ама...дотук. Не пестя нищо, пестя само нервите на хората, а това си е...."зелено", надявам се Hug

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
http://tehnomag.net/eshop.php?body=shop&gr=8

енергоспестяващ уред

# 21
  • Мнения: 3 861
не... Embarassed

Не се вписвам в зелените критерии, грам

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
слънчевите панели са най- щадящи....въглищния прах замърсява много...тока - ТЕЦ, АЕЦ....замърсяват....ВЕц- овете като че ли най- малко ......
ВЕЦ-овете не земърсяват... много малко ток правят, но е почти без пари... У нас няма кой знае колко водни ресурси за ВЕЦ-ове. За слънчеви колектори също.
Но ТЕЦ-овете наистина са големи замърсители. А АЕЦ-овете направо опасни.

# 23
  • Мнения: 2 353
  Пишман-зелена съм. Избягвам найлонови торбички, опитвам се да събирам разделно, ползвам рол-он и ходя пеш (понякога). В същото време имам три крушки в хола, хващам такси, когато се успя и си купувам бира в пластмасови бутилки.
  В крайна сметка - уча се да бъда добър жител на планетата, но невинаги успявам. Все пак природата е велика, но и тя се изказва неподготвена. Хранех едни кучета с кюфтета месеци наред, а после едното се опита да ме ухапе! И тя не е идеална, коя съм аз да я конкурирам...

# 24
  • Мнения: 4 555
Това последното директно ме хвърли в оркестъра  #Crazy
Нищо природно няма в това да храниш кучета с кюфтета, не разбирам защо си го правила! За благото на природата  newsm78
ОMG дето се казва  Stop


Иначе съм зелена, доколкото мога, но знам, че има още много какво да се направи.
Не ползвам омекотители за пране, откакто попаднах на линка, който е в подписа ми. Не се отоплявам по никакъв начин през зимата - нито ток, нито парно, нито газ, нито дърва.
Ползвам изключително малко ток. Например у нас има две крушки (+ в банята) (енергоспестяващи, разбира се), хладилник и компютър. Това е.
Не използвам найлонови торбички, разделям боклука, не ползвам никакви дезодоранти и въобще нищо във флакон под налягане,  не купувам бира в пластмасови бутилки (само стъклени), мляко само в картонени и въобще за всяка опаковка гледам от какво е направена.
Не карам кола, затова пък карам колело или ходя пеш. Мъжът ми също прави всичко гореизброено Peace
И разбира се ходя да садя дръвчета при всяка акция за подобно нещо.

Сигурно има и още нещо, което пропускам, но за сега за това се сетих.

# 25
  • Мнения: 81
Полу-зелена съм аз.

Не карам кола. Само колело или пеша. Събирам отделно боклука. Имам си платнена торбичка с нея пазарувам. Това е. А преди няколко дена дарих пари за построяване и разработване на Вятърни Мелници. Това правя само, не виждам с какво друго да допринеса. Идеи?


п.с от козметиката не мога все още да се откажа. Използвам натурална на Dr Hauschka, но все пак...

# 26
  • Мнения: 15 619
Много далеч съм от зеленото, но мога да се науча.
Я ми кажете, кой е най-ефективният зелен заместител на шампоана?
Да пробвам и аз.
Козметика почти не ползвам.
Не съм срещала хартиени торбички, в които да си слагам покупките или боклука, тъй че я карам на найлонови. newsm78
Не карам колата, ама за сметка на това ме возят.
Отопляваме се с дърва, ама като гледам и то било вредно... newsm78
Има ли изобретено нещо средно между перка и слънчеви батерии?!?!?! Mr. Green
Производството не е в зелена премяна Как да го направим ние?!?!
Дайте някой съвет, моля!!!
Аз сега ще се уча,  ще си създавам навици, но ми се иска за детето ми това да е естествен начин на живот...
А Вие?!

# 27
  • София
  • Мнения: 2 381
 ooooh! Не правя нищо от това, което сте написали. Ако до блока сложат контейнери за разделно събиране на боклука ще го събирам разделно. Старая се дрехите ми да са от ест. материали. Не карам кола, но е защото нямам книжка.

# 28
  • Мнения: 3 423
зряла съм

# 29
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Не съм зелена  Sick

Общи условия

Активация на акаунт