Бих бил любопитен да чуя мнения...

  • 3 931
  • 88
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 467
Точно нервноста от зъбките се "лекува" най-лесно с кърма (това от личен опит). Съвети за отбиване в този период ми се струват неуместни. Още повече, ако детето се разболява в момента. И още пък повече, заради менструация да отбива  ooooh!

Моята беба на 1г. и 4м. изкара цял месец само на кърма заради 3 едновременно излизащи кътника. Сега вече трети ден пак кърмата и е единствената храна заради кучешките зъбки (и отделно е малко настинала).
Понякога си мисля, че кърменето пречи на педиатрите  Thinking На мен първата препоръка за отбиване (от педиатър) беше дадена на 6-я месец без причина... стигало толкова... След това имаше още...

# 16
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
И моята дъщеря не е реагирала на възстановяването на менструацията.
Иначе може да реагират заради промяната във вкуса на кърмата - поради хормоналните промени около цикъла има повишено съдържание на натрий, ако правилно си спомням. Но повечето бебета не реагират на това - а и ако менструацията се възстанови на по-късен етап (към края на първата година), както често става с изключително кърмещите майки, може майките да не обърнат внимание на промененото поведение, защото то не е чак драстично и вече са свикнали на дни, в които бебето е раздразнително по някаква причина, а от друга страна са уверени в способностите си на кърмачки и не се взират така във всяко нещо, както майките на малките бебета.
Всъщност намерих един от линковете относно промените в състава на кърмата около цикъла:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d … amp;dopt=Abstract

# 17
  • Мнения: 3 423
Бърди и аз не съм съгласна с въпросната д-р Слънчева и изобщо не чета във форума и Peace
въпреки че съм от изключително кърмещите майки,цикълът ми се възтанови още преди малкия да навърши 6 месеца и не съм забелязала никаква реакция на детето ,все още кърмя и малкия суче със същия апетит и като съм в цикъл
поздрави  bouquet

# 18
  • Мнения: 8 463
На нищо не реагира моето диване,то вярно,че късно ми се възобнови цикъла,обаче си сучеше като новородено.Честно казано не чета вече в онзи форум,където отговаря доктор Слънчева след като прочетох за сокчетата на 2 месеца.Не ме кефи нещо.

# 19
  • Мнения: 8 585
И моята дъщеря не е реагирала на възстановяването на менструацията.
Иначе може да реагират заради промяната във вкуса на кърмата - поради хормоналните промени около цикъла има повишено съдържание на натрий, ако правилно си спомням. Но повечето бебета не реагират на това - а и ако менструацията се възстанови на по-късен етап (към края на първата година), както често става с изключително кърмещите майки, може майките да не обърнат внимание на промененото поведение, защото то не е чак драстично и вече са свикнали на дни, в които бебето е раздразнително по някаква причина, а от друга страна са уверени в способностите си на кърмачки и не се взират така във всяко нещо, както майките на малките бебета.
Всъщност намерих един от линковете относно промените в състава на кърмата около цикъла:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/entrez/query.fcgi?cmd=Retrieve&d … amp;dopt=Abstract
Чудесен линк...
Все пак тези промени се компенсират някак от диетата на майката...за да е крайния "продукт" без драстични промени, нали? Simple Smile

# 20
  • Мнения: 8 585
... сокчетата на 2 месеца...
Това е неизкоренимо, това е порок.
Както казваше в едно интервю Св.Рихтер за една своя позната :" Тя беше чудесна, забележителна. Но имаше един грозен и ужасен порок- Бах е посредствен композитор- твърдеше непрестанно."

Последна редакция: чт, 15 фев 2007, 10:28 от Birdie

# 21
  • Мнения: 747
То едва ли има какво да се коментира, ама...
М. ми дойде около 40 дни след раждането, и ми идва редовно. Стачки бебката ми не прави. Продължавам да кърмя "маниашки".
Трябва да попрочета темата за бисерите, свързани с кърменето. Скоро моя позната ми каза, че ако бебето се кърмело повече от 1 год., ставала бъркотия с хормоните и се надебелявало Rolling Eyes
Любопитно ми е онзи форум на д-р Слънчева докога ще просъществува.

# 22
  • София
  • Мнения: 2 688
Само не мога да разбера какво толкова против кърменето имат, че все контра на него препоръки дават, вместо обратното.
Аз се радвам когато кърмят до късно че малко боледуват...
Не мога да си обясня тази позиция изобщо...

Ето това и аз не мога да си обясня.
То не знам дали и тези, които са против могат да го обяснят.

Най-честите са че в кърмата няма нищо, че не било хубаво, че ме ползвало за биберон, една мама пък каза, че трябвало да си отбия детето след годинка (тогава моето беше на месеци) и като я попитах защо и и дадох за пример леля ми, която е кърмила братчеда до 2 години, тя ме попита дали е братовчед ми е добре психически.



# 23
  • Мнения: 1 427
На мен мензисът ми дойде седмица след като ми свършиха лохиите. Продължавам да кърмя-скоро дъщеря ми ще стане на 2 години. Не съм забелязала да има разлика в сукането преди или по време на менструацията!Поредният бисер на докторката(що се отнася до кърменето и захранването)! ooooh!

# 24
  • Мнения: 539
На мен ми дойде осем месеца след раждането. Не съм забелязала промяна в поведението на детето.
А мнението на тази докторка направо ме изуми Shocked

# 25
  • София
  • Мнения: 3 390
Боже, как набързо я посъветва да отбива  #Crazy!
И аз не влизам "там".

# 26
  • Мнения: 422
Първия отговор ми прозвуча като чиста подигравка.Що за поведение?! Shocked
Както и да е, на въпроса за промяната на вкуса, възможна е заради хормоните наистина.При нас мисля, че проблема е по-скоро заради това, че съм изнервена и понякога не се чувствам добре.Никога не е отказвал да суче през тези периоди, всичко е минавало ок.
Мисля си, че е възможно детенцето да има проблеми със зъбките, да го боли силно и докато суче, и да свързва болката с гърдата след това.

# 27
  • Мнения: 1 184
Понякога си мисля, че кърменето пречи на педиатрите  Thinking На мен първата препоръка за отбиване (от педиатър) беше дадена на 6-я месец без причина... стигало толкова... След това имаше още...
И при мен беше така. Реших да пробвам да започна по малко да го отбивам /е, имаше и малко егоизъм от страна на мама  Embarassed/, но като го видях миличкото как си търси гърдата и си суче с удоволствие, се отказах.
Не мога да кажа за кърменето по време на мензис /все още не ми е дошъл/, но пък моя бебо често се разболява, макар че е изцяло кърмен до преди 2 седмици, когато го захраних.

и и дадох за пример леля ми, която е кърмила братчеда до 2 години, тя ме попита дали е братовчед ми е добре психически.
Аз имам съседка /американка/, която е кърмила последната си дъщеря 4 години. Детето и майката са си много добре. Е, тя наистина е малко пълничка, но не мисля, че е причина кърменето  newsm78.

# 28
  • София
  • Мнения: 172
Цикълът ми се възстанови, когато малкия беше почти на 11 месеца, но не забелязах промяна в поведението на детето при кърмене (може да е имало нещо и да не съм обърнала внимание). Човечето продължи да си иска още 9-10 месеца след това.

# 29
  • Мнения: 444
Цилкълът ми дойде , когато бебчо беше на 6м. Не забелязвам нежелание за сукане по време на мензис. Знам ли , може  пък и промененият вкус на кърмата да му харесва. Joy

Общи условия

Активация на акаунт