Ма-ма, ба-ба, та-та, ЮЛЧЕ вика пак родата!

  • 9 580
  • 293
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 407
Хайде  wavey и от мен.Нещо тези 2 дена не мога да смогна да пиша.
Да се отчета и аз :бяхме на теглилки и ние и сме 8,700 кг. и 71 см.,но на мен ми се стори,че не го премериха както трябва,просто не ми се жярва за 2 месеца да е пораснал с 1 см.

Честити месечинки на всички днес.
[/size][/color]
                                      newsm51 newsm51 smile3525

Ами Пиги,Попова,Синео4ка,вие добре сте си излезли,ама като не съм си включвала компа тази сутрин и ето-прпуснала съм бейби срещата. Grinning Но нищо,надявам се да има и други. Peace
Ходих да му сменя буйките с по-малки,та се прибрахме към 13:00 ч. и Криси цял ден не иска да спи,само се  1crib,аз го сложа да легне той се изправи,абе взе ме за игарчка мен  Cry
Снощи едвам съм го приспала/което не се случва често при нас/.И много вика,ама и мнооого силно,чак се чудя от къде тоя глас  Joy
 Бибошка,аз съм добавила още снимки,ще може ли да ни позапълниш лентичката  Praynig
Ами.......не мога да се сетя за друго. Утре ще пиша по-обстойно./или пък по-късно/ Grinning

# 46
  • Мнения: 123
Nanny  : Ами как  - първо яде по-гладния после другия Simple Smile Те милите си имат  някакъв режим и се чакат. Много рядко ми се случва да ги кърмя едновременно.  А с лъжицата е лесно  -ако и двамата са гладни -една лъжица в едната уста, следващата  - в другата Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 131
Привет и от нас!
Във Варна времето беше цял ден ужасно мрачно и не си показахме носа на вън.
Чета, че давате каша от елда. Аз видях да продават елда в един диетичен магазин, а ма някой знае ли как се приготвя?  newsm78
Моя Тошко на последък е много крив - само реве, малко спи........ Ей сега пак ме вика #Crazy

# 48
  • Мнения: 444
Nanny  : Ами как  - първо яде по-гладния после другия Simple Smile Те милите си имат  някакъв режим и се чакат. Много рядко ми се случва да ги кърмя едновременно.  А с лъжицата е лесно  -ако и двамата са гладни -една лъжица в едната уста, следващата  - в другата Simple Smile

 

# 49
  • Мнения: 845
Честити месечинки на  Алекс на мама didi_81   ura    Диляна на мама sue2003   ura и  Рая  на мама slonche   ura Много да слушкат, папкат и да са послушни

# 50
  • Мнения: 306
...каша от елда. Аз видях да продават елда в един диетичен магазин, а ма някой знае ли как се приготвя?  newsm78...

Ани, аз си я купих точно от такъв магазин и продавачката ми обясни, че като се накисне във вода от предната вечер се разпуква и след това при пасирането става гладичка
Траян е голям фен на тая елда, че аз се специализирах - не е необходимо да е от предната вечер накисването, държала съм я и 1 час и пак се разпукват зрънцата; после ги минавам с пасатора, правя си кашата и накрая пак леко пасирам, за да стане съвсем гладка
голяма отврат ми е на мирис и вкус  Sick, но ела да видиш момъка как я омахва  Laughing
че и всичко, което прибавя към нея hahaha

# 51
  • Мнения: 2 478
Да бе тая елда е гадна на вкус обаче и Юлия я яде,а на мирис също е отврат!В тази връзка да ви кажа че мен едва ли са ми давали елда и разни там други работи, които сега се дават!Ако питам майка ми дали съм яла елда сигурно ще ме гледа  Shocked Сега има много повече избор!
Dreamy_world ти сама ли се справяш!Имам впредвид по цял ден сама ли си или някой ти помага!Тука моята комшийка не може да се раздели със майка си,само събота е сама,неделя е с мъжа си и ей богу,тия близнаци им взеха здравето!Вече ще стават на 9 месеца и нон стоп са със баба и мама винаги!Просто не може да си го позволи и да пробва сама,е оставала е сама,но ме вика да и помагам!Кога до кухня да иде кога за дружка!Ти как се справяш!

Днес беззъбата ми малка устичка ме охапа за първи път и то нарочно аз се засмях че суче и се чекни краката си ги качва на главата и суче,и се разсмях,а тя ме погледна ,усмихна се и ме захапа!И не пусна бая дълго 1-2 секънди !Ако имаше зъби незнам как щях да викна,но и сега си викнах! Joy

# 52
  • Мнения: 867
Ели, мен Лора ме гризна вече три пъти откак има зъби. А те острииии! Направо си викнах, че и подскокнах. А то се смеее келеменцето. И нарочно го направи, точно както ти казваш аз се бях заблеяла някъде и тя - гриз! Иначе си суче нормално - слага си езика над зъбките.

Ивичка би ли могла да ми напишеш на лични ако ти е по-удобно как по-точно я приготвяш елдата, че аз не разбрах. Киснеш, но не вариш ли? Аз си мислех както приготвям др. каши, но явно не е така. Примерно: ориза го измивам, опичам, смилам на прах и прибирам в кутия. Когато правя кашата слагам от него, доливам вода и варя!

Днес си направихме чудна разходка, много беше хубаво временцето. Е който дошъл, дошъл. Аз винаги се радвам да се запозная със съфорумки. Ето с някои станахме неразделни. Голяма работа е мрежата, а? А как съм се пристрастила...

Айде чао.

# 53
  • Мнения: 1 240
http://snimka.bg/album.php?album_id=96863&photo=51 от мен, малката Герганка-калпазанка!!!

Честито на Алекс на мама didi_81, Диляна на мама sue2003 и Рая на мама slonche

Betta,   bouquet за темата!!!

 

# 54
  • Мнения: 407
Нашия тати още не си е дощъл,аз изкъпах малкия и го сложих да спи,пък ще видим  Thinking
Като ви слушам колко много я хвалите тая елда ,да взема и аз да купя  newsm78
Мен Криси още не ме е хапал,но пък как ме щипе ,звездички ми излизат,като хване бузата ми с два пръста и я обърне на 180 градуса  Joy
Иначе най-горната летва на решетката вече е на черти от зъбите  Grinning
И аз не мога да си представя какво е да имаш близнаци.Преди време във в-к "24 часа" имаше статия за едно сем. с тризнаци и казваха,че една събота и неделя в месеца отивали на хотел за да се..........наспят  Joy Joy JoyИначе едната баба живее с тях,а и като си представя колко разходи са това,но да са живи и здрави,все пак е двойно щастие  Hug

Айде,обади се   Cry

# 55
  • Мнения: 708
благодаря на всички Hug
ето за елдата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=14343.msg283851
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=35598.msg686195
а аз си купувам брашно от елда пак от диетичен магазин от зад си пише безглутенова каша за бебета и е дадена рецептата струва около 1лв. много хубаво и бързо става.
фирмата пак е на ЕТ" Море" Варна както и на другите диетични храни

# 56
  • Мнения: 433
Малее,какви са тези мерки на вашите бебоци #CrazyНие онзи ден бяхме7.650кг. и 68 см.Вярно,че Алекс се роди мъничък,но чак пък такива разлики.. newsm78
Дайте рецепти за ориза,че много сложно ми изглежда това печене  и т.н.
Алекс така зверски щипе и дърпа,че скоро ще остана без скалп Sick Вчера сутрин усещам в просъница как ме дърпа за носа с всичка СИла.Като се оплаках на таткото,само лаконично ми отвърна че спя с погрешния мъж Laughing

# 57
  • Мнения: 660
Лала, не съм особен спец по ваксините, в смисъл, че не съм се задълбочавала защо толкова се пищи във форума срещу тях. Ако си срещу ваксините по принцип, ясно, че и една доза ще ти се вижда много. Помисли, че в случая е дадена втора доза след близо два месеца, затова не може да се говори за предозиране – по принцип според календара ги дават през един месец на 2, 3 и 4 месечни бебета, а Мишелката е вече по-голяма и по-силна. Освен това целта на ваксинирането е изграждане на имунитет, което трябва да е било постигнато /или поне започнато/ с предните ваксинации, следователно не би трябвало да те притеснява среща с микроорганизма, още повече, че е даден омаломощен ваксинационен щам – ами ако беше попаднала на експозиция на истински вирулентен щам от носител в околната среда, би трябвало да се счита, че и с него е в състояние да се пребори в резултат на предните ваксинации? Друг е въпросът за добавъчните вещества във ваксината – тях не ги знам какви са и над какви дози имат негативно влияние върху организма.

Цитат на: prascho
Не знам дали в друга държава има такова нещо, но в бг е нещо обичайно сестрите да учат докторите какво да правят. И докторите са виновни, че не умеят да ги поставят на мястото им. Не искам да обиждам никого, но имам преки наблюдения- казвам го.

Това за съжаление е адски вярно на много места и няма как да бъде избегнато – образованието в университета е под всякаква критика откъм практическата страна и с оглед на решаване на конкретни проблеми, и когато един новоизлюпил се лекар попадне някъде, се налага да го учат по-старите, а те или не искат да си дават занаята, или няма такива, защото са забегнали по чужбините, и сестрите са тези, които (ако имат желание) могат да кажат на новака, какво са правели тези преди него в такива ситуации. Разбира се, сестрата не влага никаква мисъл в това да разграничи детайлите (не искам да обиждам никого), затова предоверяването си е малко нож с две остриета.

Цитат на: pastel
Цитат на: prascho
Момичета, това агнешко май не е от най-леките меса, или бъркам?

Аз пък четох, че спада към леките, ама нямям време да намеря къде 

Не знам дали е леко или тежко, но ето тук го дават като предпочитано за начало при проблемни деца.

# 58
  • Мнения: 660
Елип, на кои коремни преси им викаш „леснички"?

Цитат на: N_A_N
През колко време ги слагате бебоците? Аз напоследък нещо не мога да я хващам Дая кога ака...много истимаро го прави

И Самуил така – аз затова хич не си го слагам на сърце и май ще остана най-назад...

Вода не пие, но пие бульона от морковите и ориза. Така по-  не се запича. Водата от компота от круши по-  не иска да я пие. Но повече от 90-100 мл течност (извън кърмата) не мога да го накарам, и то не всеки ден.

Елиии! Алеко К. ряпа да яде пред тебе!!! Laughing Laughing Crazy
A да не ти обяснявам Самуил с ония ми ти два зъба как се мъчи да хапе зърното. Стисва яко и почва да ме гледа изучаващо, а аз като му се скарам и кажа „не” и той почва да реве. Веднъж реших да не се дърпам, а стоически издържах, обаче като ме стисна, изхленчих и му казах, че много ме боли, а той направи толкова жална физиономия, като на отхвърлен, и пак се разрева. И оттогава не ме е хапал така здраво, само 2 пъти ле-е-кинко изпробва и пусна преди да му се скарам. Кажи после, че не разбирали!

Тиция, аз ориза го варя на котлона заедно с морковите и магданоза (туй съм въвела досега от зеленчуците), после изсипвам бульона в шишето и каквото остане, го пасирам. Толкоз. Яде се лакомо.


"то е болдванко, то е червенко Hug"   - хи-хи-хи-хи-хи!

# 59
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Айде и аз да се разпиша в новата темичка,че днеска от хайманосване не ми остана време да седна на компа Embarassed много хубаво това време и не ми се прибираше изобщо Mr. Green

Бета,много е свежо оформлението,създава пролетно настроение!

Попова,мерси за комплимента Hugама не е съвсем така!И на мене ми беше много приятно да се запозная с вас Hug

Синеоче,това с пристрастяването към форума защо ли ми е толкова познато Rolling Eyes

Ние утре сме на консултация и ще слагат на Цвети противохепатитната ваксина,добре,че от нея поне няма реакция.Аз оризова каша купувам от готовата,достатъчно време ми отнемат пюретата и немога да се организирам да правя домашни каши Sick

Eti,пуснах ти на лични снимчиците Wink

Ели,Цвети също се научи да хапе,добре,че си няма зъбки засега Mr. Green

Последна редакция: пт, 16 фев 2007, 02:09 от pigi

Общи условия

Активация на акаунт